Aiškėja, kas valdys Kauną | Diena.lt

AIŠKĖJA, KAS VALDYS KAUNĄ

Ketvirtadienio vakarą Kauno socialdemokratai ir liberalai nusprendė, ką deleguoti į svarbiausius miesto valdžios postus. Po įvykusių abiejų partijų Kauno skyrių tarybų posėdžių paaiškėjo, kad didelių staigmenų nebus.

Ketvirtadienio vakarą Kauno socialdemokratai ir liberalai nusprendė, ką deleguoti į svarbiausius miesto valdžios postus. Po įvykusių abiejų partijų Kauno skyrių tarybų posėdžių paaiškėjo, kad didelių staigmenų nebus.

Kaip ir buvo prognozuota, socialdemokratai ir toliau vicemero poste nori matyti savo partijos senbuvį Vasilijų Popovą. Nors buvo kalbų, kad šios pareigos gali būti patikėtos į tarybą išrinktam naujokui Dariui Razmislevičiui, tačiau ketvirtadienio vakarą socialdemokratai šiam savo partijos bičiuliui šanso nesuteikė.

„Vasilijus turi tris aukštuosius išsilavinimus ir pakankamai patirties, kad gali toliau tęsti darbus vicemero pareigose. Ateina nauja komanda, todėl reikia patyrusio žmogaus, kuris gerai išmanytų situaciją ir pagaliau su kuriuo būtų galima pasitarti“, – sakė Kauno socialdemokratų lyderė Orinta Leiputė.

Paaiškėjo ir socialdemokratų kandidatas į savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo postą. Šias pareigas socialdemokratai nusprendė patikėti Romaldui Rabačiui, kuris šias pareigas ėjo per 2007–2011 m. tarybos kadenciją. Pasak O.Leiputės, Giedrius Pauža, kuris dar anksčiau buvo minimas tarp kandidatų, partijos kolegų taip pat buvo įvertintas puikiai. „Šiose pareigose vis tik reikia tvirto ir stipraus žmogaus“, – pridūrė socialdemokratų Kauno skyriaus pirmininkė. Ji užsiminė, kad nesant sutarimo dėl pasiūlytų kandidatų koalicijoje, socialdemokratai turės iš ko rinktis. Į administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas pretendavo 7 kandidatai.

LR Liberalų sąjūdžio Kauno skyriaus nariai ketvirtadienio vakarą patvirtino neoficialias kalbas, kad vicemeru taps Simonas Kairys. Kaip ir buvo neoficialiai užsimenama, prie administracijos direktoriaus pavaduotojo vairo stos liberalas Sigitas Šliažas. Jis dėl šių pareigų susirungė su dar keturiais partijos bendražygiais.

"Dėl vicemero apsisprendėme praėjus kelioms dienoms po rinkimų, o dėl administracijos direktoriaus pavaduotojo reikėjo skyriaus tarybos balsavimo, nes buvo daugiau kandidatų. Viskas vyko sklandžiai ir demokratiškai – taryba išreiškė aiškų palaikymą S.Šliažui“, – po posėdžio kalbėjo Kauno liberalų lyderis Rimantas Mikaitis.

„Vieningas Kaunas“ jau anksčiau paskelbė, kad jų lyderiui Visvaldui Matijošaičiui tapus meru, vicemero pareigos atiteks Povilui Mačiuliui. Kandidatūrų į administracijos direktoriaus ir vieno jo pavaduotojo, tarybos sekretoriaus postus „Vieningas Kaunas“ neatskleidžia. Šią savaitę pasklido kalbos, kad administracijos vadovu gali tapti Saulius Raudys, apie 20 metų užėmęs vadovaujamas pareigas „Senukų prekybos centre“, tačiau pernai gegužę palikęs šią bendrovę. Kol kas dar neaišku, kaip atrodys ir mero patarėjų komanda.

Kokiomis proporcijomis kuriai į tarybą patekusiai partijai ar judėjimui atiteks svarbiausi miesto valdžios postai susitarta dar prieš pasirašant valdančiosios koalicijos sutartį. Toks dokumentas, kuriuo turės vadovautis miestą valdančios jėgos, neoficialiomis žiniomis gali būti pasirašytas artimiausiu metu. Valdančiąją koaliciją formuoja 17 vietų taryboje gavę „Vieningo Kauno“ nariai kartu su socialdemokratais ir liberalais, turinčiais po keturias vietas taryboje. Kol kas nėra aišku, ar prie šios koalicijos jungsis verslininko ir TV bei radijo stočių savininko Kęstučio Pūko „Kaunas – kitokia Lietuva“. Jiems rinkėjai patikėjo tris mandatus.

13 vietų laimėję konservatoriai liks opozicijoje, nors oficialiai skelbtis opozicine frakcija jie žadėjo neskubėti.

Rašyti komentarą
Komentarai (53)

Nijolė

Rabačius su tualetais jau parodė ką sugeba.Sopcialdemokratai pakišo kauniečiams '' kaulę''.Nejau nebuvo politikų nesusitepusių ir neturinčio besivelkančio paskui savęs šleifo. Pauža jaunas, perspektyvus ir manau miestui butų davęs naujų įdėjų ir įnešęs naujų vėjų. O dėl stuburo , tai kaip pažiūrėsi. Tualetams statyti jis netiktų.

Veta

Lei ute Vesaites draugele kuri ir suskalde kauno socdemus pastat panele ir gavosi snipstas.vaziuokit toliau leipute popovas jokiu isvadu .

Irma

sekmes Tau Romaldai tesiant pradetus darbus.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS