Aleksoto apžvalgos aikštelė atgimsta naujam gyvenimui | Diena.lt

ALEKSOTO APŽVALGOS AIKŠTELĖ ATGIMSTA NAUJAM GYVENIMUI

  • 10

Ilgus metus buvusi užmiršta ir apleista, Aleksoto apžvalgos aikštelė atgimsta naujam gyvenimui. Šią savaitę pradėta rekonstrukcija kauniečių pamėgtai vietai suteiks naujų spalvų.

Po rekonstrukcijos apžvalgos aikštelę bus patogu pasiekti ne tik automobiliais ar pėsčiomis, bet ir dviračiais. V. Čepinskio gatvėje planuojama įrengti dviračių taką. Netolimoje ateityje dviratininkams bus pritaikyta ir S. Dariaus ir S. Girėno gatvė. Kauniečių, mėgstančių aikštelę pasiekti kopiant Aleksoto kalno laiptais, laukia dar viena gera žinia – bus keičiamos ir atnaujinamos susidėvėjusių laiptų pakopos bei turėklai.

Lankytojams su judėjimo negalia bus įrengti keltuvai, kurie kels iš žemiau esančios aikštelės į aukštesnę ir atgal. Žmonių saugumui užtikrinti bus įrengti šviestuvai su automatiniu šviesos srauto reguliavimu bei vaizdo stebėjimo kamerų sistema.

Darbai prasidėjo

„Šį antradienį pradėjome ardyti seną dangą, visiems jau gerokai pabodusias aptrupėjusias plyteles pakeis trinkelių danga ir gėlyno zona. Šlaite įrengsime drenažą, o į aikštelę vedančių laiptų aptrupėjusias pakopas pakeisime naujomis, turėklus nušveisime ir nudažysime“, – apie laukiančius darbus kalbėjo įmonės „HSC Baltic“ projektų vadovas Vaidas Šimkūnas.

Rekonstrukcija palies ir pagrindinės aikštelės kontūrus – po darbų ji taps erdvesnė. Atnaujinama bus ir mažesnioji aikštelė. Čia bus pastatyta stoginė, įrengti nauji suoliukai, šiukšliadėžės, dviračių stovai bei lauko ekranai.

Tvirtins šlaitą

„Nuo Aleksoto apžvalgos aikštelės atsiveria nuostabus mūsų puikaus miesto vaizdas. Ši vieta ilgai buvo pamiršta ir apleista. Netrukus tai pasikeis“, – teigė Kauno mero pavaduotojas Povilas Mačiulis.

Dėmesio sulauks ir pats šlaitas. Jis bus sutvirtintas, tuo pačiu sutvarkant nuošliaužų padarytą žalą, o kalną puošiantį drugelį planuojama pakeisti spalvinga tautine juosta, sukurta iš žemaūgių dekoratyvinių krūmelių.

GALERIJA

  • Aleksoto apžvalgos aikštelė atgimsta naujam gyvenimui
  • Aleksoto apžvalgos aikštelė atgimsta naujam gyvenimui
  • Aleksoto apžvalgos aikštelė atgimsta naujam gyvenimui
  • Aleksoto apžvalgos aikštelė atgimsta naujam gyvenimui
Rašyti komentarą
Komentarai (10)

cha-cha-chaaaaaaaaaa

O kaip su Aleksoto funikulieriaus laiptais??????????? Juk tokie laiptai ir prieiga prie funikulieriaus, ir medziai ant masinu skyriaus stogu, tikrai daro geda miestui. Juk si "FUNKE" - tinkamiausias kelias patekti i apzvalgos aikstele. Kaip pasakojo "FUNKES" darbuotojai butent siuo keliu dazniausia turistus i aikstele atveda ju gidai. Ka galvoja turistas apie kelione iki "FUNKES tokiais laiptais. Ir cia Pakalniskis nieko ne-ma-to.................

Pagonis

Gal tvarkant darbus bus pašalintas prie pat aikštelės be leidimo ir be projekto pastatytas kryžius. Nė ten kas palaidotas, nė ką. Prie dievo Perkūno skulptūros labai netinka.

Alis Petkus...

čia būtų gera vieta paauksuotam Vyčiui...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS