Aleksoto apžvalgos aikštelė laukia atgimimo | Diena.lt

ALEKSOTO APŽVALGOS AIKŠTELĖ LAUKIA ATGIMIMO

Viena gražiausių Kauno vietų – Aleksoto apžvalgos aikštelė – laukia atgimimo. Šiuo metu architektai grynina viziją, o jau ateinančią vasarą čia turėtų prasidėti realūs tvarkymo darbai.

Sukurta vizija

Aleksoto apžvalgos aikštelė yra viena svarbiausių vietų Kaune, kur nuo kalno atsiveria puiki panorama. Nuo šio kalno matomi svarbiausi miesto akcentai – Senamiestis, Kauno pilis, Vytauto bažnyčia, Rotušės ir Kauno arkikatedros bokštai. Ant Savanorių prospekto kalno iš tolo šviečia Prisikėlimo bažnyčia. Vakarais romantišką vaizdą sukuria vilnijantis Nemunas ir Vytauto Didžiojo tilto mėlynasis apšvietimas.

Tiek miestiečiai, tiek Kauno svečiai pamėgę lankytis šioje vietoje, tačiau dabartinė Aleksoto apžvalgos aikštelė nebeatitinka nūdienos lūkesčių. Dabar populiariausioje miesto apžvalgos aikštelėje yra tik turėklai, pati aikštelė, Perkūno statula. Šiek tiek atokiau pastatyti keli suoliukai, tačiau norėtųsi jaukesnės aplinkos, galimybės pasišildyti puodeliu kavos ar arbatos.

Prieš kelerius metus sukurtoje Aleksoto apžvalgos aikštelės galimybių studijoje buvo svarstoma, kad aikštelė galėtų būti dviejų lygių su pailginta viršutine dalimi. Apatiniame lygyje galėtų būti įrengtos patalpos, kuriose galėtų įsikurti kavinė, o viršuje būtų poilsio zonos su grindinyje įrengtu apšvietimu, panoraminiais žiūronais. Šiuo metu vizija dar iki galo nepatvirtinta, tik aptarta, kad anksčiau įvardyti elementai tikrai turės būti, tik architektams dabar suteikta laisvė juos tinkamai įkomponuoti.

"Dėl kavinukės yra tam tikrų problemų, nes projektas finansuojamas iš specialiosios ES programos, skirtos teritorijoms vystyti. Todėl yra šiek tiek apribojimų. Tačiau vienoks ar kitoks objektas, kur žmonės galėtų nusipirkti kavos, tikrai ten bus", – žadėjo Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas.

Elijaus Kniežausko nuotr.

Planuoja darbus

Aleksoto apžvalgos aikštelės projektą rengia savivaldybės įmonė "Kauno planas". Pasak G.Petrausko, dabar projektas yra prieštechninių pasiūlymų stadijos, aptarinėjama, kokio lygio statinius ten galima statyti, kokių negalima.

"Ten yra ir paveldinė teritorija, ir šlaitas, slenkančios jo dalys, tad norime išnaudoti visas galimybes maksimaliai ir padaryti gerą, gražų objektą", – sakė administracijos direktorius.

Jis tikino, kad pagal projektą numatyta ne tik sutvirtinti kalno šlaitą, įrengti patrauklią apžvalgos aikštelę, bet taip pat ir sutvarkyti apačioje esančią sieną. Prie jos įrengta nedidelė stovėjimo aikštelė. Iš vienos pusės siena atrodo visai tvarkingai, tačiau kita pusė reikalauja remonto.

"Viskas bus tvarkoma kompleksiškai. Nebus taip, kad ant viršaus pastatysime apžvalgos aikštę, o visa kita liks kaip buvo. Tikrai ši vieta pasikeis neatpažįstamai, nes bus sutvarkytos įvažos, įrengtas apšvietimas", – apie planuojamus darbus pasakojo G.Petrauskas.

Funikulierius tvarkomas nebus, bet viskas įsikomponuos į bendrą sistemą. Savivaldybės atstovas sakė, kad bus siekiama sutvarkyti ir šalia funikulieriaus esančius laiptus, nors jie jau yra kitame sklype. Taip turistai galės laisviau ir saugiau patekti į Aleksoto aikštelę.

Negana to, pats panoramos vaizdas gerokai prasiplės. Ant šlaito bus praretinti medžiai, tad atsivers daugiau erdvės, o kartu ir vietos, kur bus galima pasigrožėti Kaunu.

Pinigai ir terminai

Projektą planuojama parengti iki kitų metų kovo. Tada bus atliekama ekspertizė, skelbiami darbų atlikimo konkursai. G.Petrauskas tikisi, jei niekas nepaskųs konkurso rezultatų teismui, realūs Aleksoto aikštelės sutvarkymo darbai galėtų prasidėti vasarą.

"Viskas toliau priklausys nuo konkurso dalyvių, bet tikėtina, kad kitąmet daug statybinių objektų, kuriuos finansuoja europiniais pinigais, pajudės visoje Lietuvoje. Gal jie vienas su kitu taip smarkiai nesiginčys ir pasidalys darbus. Nes visada didžiausios problemos vyksta, kai apskundžiami konkurso rezultatai. Vienas dalyvis būna nepatenkintas ir įsivelia į ginčus", – pastebėjo Kauno savivaldybės administracijos direktorius.

Jei parengus projektą, atsiras objektų ar vietų, kurios nėra finansuojamos iš ES investicinių fondų, tai reikės daugiau prisidėti miestui. Tačiau standartinė finansavimo forma – 85 proc. darbų kainos padengia ES ir 15 proc. Kaunas turės prisidėti iš savo kišenės. Skaičiuojama, kad Aleksoto apžvalgos aikštelės rekonstrukcijos darbai gali kainuoti apie 1,35 mln. eurų.

GALERIJA

  • Aleksoto apžvalgos aikštelė laukia atgimimo
  • Aleksoto apžvalgos aikštelė laukia atgimimo
Rašyti komentarą
Komentarai (8)

SVIRBIGALA

geriau pirma ALEKSOTO TURGAVIETĘ sutvarkykim o tai baisi kloaka nei pirkėjam nei pardavėjam netinkama antisanitarinė vieta

komedija

"...tačiau norėtųsi jaukesnės aplinkos, galimybės pasišildyti puodeliu kavos ar arbatos." Žinome mes tas kavas ir arbatas. Nesinorėtų, kad kalną nusėtų butelių šukės ar šiukšlių krūvos.

urbanizacija

Prieš kelis metus, Kai miestui dar vadovavo Kupčinskas, jau buvo aprašyta idėja apie aikštelės rekonstrukciją. Dauguma pasisakė prieš kavinę, nes norisi svajonių ir ramybės oazės, kai gali tyliai parymot žvelgiant į miestą tyloje.....Manau "Kauno diena"alėtų atkasti šias diskusijas....Ši valdžia neklausia- ji daro. Rykliukai jaučia gerą kasnį ir jokios nuomonės jų nesustabdys...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS