Artėja stingdantis šaltis – pasirūpinkite vandens apskaitos mazgais! | Diena.lt

ARTĖJA STINGDANTIS ŠALTIS – PASIRŪPINKITE VANDENS APSKAITOS MAZGAIS!

  • 3

Bendrovės „Kauno vandenys“ specialistai gyventojams primena, kad sniego ir šalčio akivaizdoje būtina pasirūpinti vandens apskaitos mazgais. Spustelėjus šalčiui nešildomose, nesandariose patalpose gali užšalti vandentiekio bei nuotekų vidaus tinklai ar vandens apskaitos prietaisai.

Deja, bet tokia realybė, kad juos šaltis dažniausiai sugadina nepataisomai, tuomet patalpų savininkams tenka skaičiuoti ir nemenkus nuostolius. 

Todėl specialistai sako: „Norint išvengti nemalonių finansinių išlaidų būtina patalpas užsandarinti – sutvarkyti langus bei duris, o vamzdžius ir skaitiklius apsaugoti termoizoliacinėmis medžiagomis. Patalpose turi būti užtikrinta teigiama temperatūra, nežemesnė + 5ºC“. Šalčiui nesitraukiant, užšąla ir vandentiekio įvadai. Kad taip nenutiktų, specialistai pataria juos apsaugoti termoizoliacinėmis medžiagomis. Ne viena žiema įrodė, kad neūkiškumas ir atsainus požiūris sukelia nemažai problemų.

Ne viena žiema įrodė, kad neūkiškumas ir atsainus požiūris sukelia nemažai problemų.

Nors bendrovės avarinė tarnyba dėl užšalusių vamzdynų reaguoja į vartotojų skambučius, tačiau galimybės padėti kartais būna ribotos, ypatingai tuomet, jeigu tokio pobūdžio iškvietimų gaunama kelios dešimtys. LR Vyriausybės 2007 m. sausio 31 d. nutarimo Nr. 126 „Dėl viešosios vandens tiekimo sutarties standartinių sąlygų patvirtinimo“ (nauja redakcija 2015-09-10, nutarimo Nr. 990) vandens vartotojai užtikrina ir atsako už geriamojo vandens naudojimo įrenginių, tarp jų ir geriamojo vandens apskaitos mazgų, priežiūros reikalavimų vykdymą. Užšalus geriamojo vandens apskaitos mazgams ar įvadams, bendrovė „Kauno vandenys“ kaip ir kitos šalies vandentvarkos įmonės dėl sutrikusio vandens tiekimo atsakomybės neprisiima.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Anonimas

Vartotojai privalo pasirūpinti?Ne vartotojai,o tie,kurie prižiūri,ir kuriems vartotojai moka už priežiūrą,mokėdami mokesčius...BUSTO VALDA nemiegokit,o eikit apsižiūrėt savo valdas.

dabar tai bus

Bus stingdantis šaltis :D

saltis

8 ir jau stingantis.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS