Vis daugiau Kaune gyvenančių šeimų gauna socialinę paramą. Augantis nedarbas, atleidimų banga, paskolų našta privertė kauniečius pagalbos prašyti iš valdžios.
Pernai nemokamai buvo maitinami 3116 miesto moksleivių, tuo tarpu šiemet šis skaičius išaugs iki 4 tūkst. litų. Apskritai socialinės paramos šiemet prireikė 2,5 karto daugiau šeimų nei pernai. Apie socialinę paramą moksleiviams ir galimybes ją gauti pasakojo portalo forume apsilankiusi savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Ana Sudžiuvienė.
Kokiais atvejais skiriama parama?
Parama priklauso nuo šeimos pajamų. Skiriami nemokami pietūs ir parama mokinio reikmenims įsigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam šeimos nariui yra mažesnės kaip 525 litai.
Nemokami pusryčiai ir pietūs - jeigu vidutinės pajamos vienam šeimos nariui yra mažesnės kaip 350 litų.
Atsižvelgiant į šeimų gyvenimo sąlygas, kai mokinys auga su venu iš tėvų, šeimoje auga 3 ir daugiau vaikų, tėvai arba vienas iš tėvų turi negalią, įvykus gaisrui ir t.t., mokiniai turi teisę į nemokamus pietus, jeigu vidutinės pajamos vienam šeimos nariui yra mažesnės kaip 700 litų, nemokamus pietus ir pusryčius, jeigu vidutinės pajamos vienam šeimos nariui yra mažesnės kaip 525 litų.
Kur kreiptis ir kokie dokumentai reikalingi?
Dėl socialinės paramos reikia kreiptis į seniūniją pagal gyvenamąją vietą. Jeigu kreipiatės ne pirmą kartą, reikia turėti paskutinių trijų mėnesių pajamas, t.y. už balandį, gegužę ir birželį (jeigu kreipiatės liepos mėnesį).
Jeigu kreipiatės pirmą kartą, reikia turėti visų šeimos narių asmens dokumentus, santuokos, gimimo, mirties liudijimus, priklausomai nuo šeimos situacijos, ir taip pat paskutinių trijų mėnesių suaugusių šeimos narių pajamas.
Kiek Kauno moksleivių praėjusiais mokslo metais gavo nemokamą maitinimą? Ar tokių šeimų, kurioms reikalinga socialinė parama, daugėja?
Praėjusiais mokslo metais nemokamai buvo maitinami 3116 miesto moksleivių. Iki Naujų metų buvo maitinami visi pradinių klasių mokiniai pagal sąrašus nepriklausomai nuo šeimos pajamų, pablogėjus šalies finansinei situacijai nuo sausio 1 dienos yra maitinami mokiniai iš nepasiturinčių šeimų.
Šeimų, kurioms reikia socialinės paramos, tikrai daugėja - palyginus su 2008 metų liepos mėnesiu, socialinių pašalpų gavėjų buvo 672 šeimos, šiais metais jų yra 1502. Tai nereiškia, kad visos šitos šeimos turi mokyklinio amžiaus vaikų.
Tikėtina, kad ateinančiais mokslo metais dėl socialinės paramos mokiniams kreipsis 30 procentų daugiau šeimų nei pernai - apytiksliai gali būti apie 4 tūkst. vaikų.
Kaip pati vertinate nemokamą maitinimą? Ar tai ne ydinga praktika? Kiti moksleiviai bei mokytojai į tokį moksleivį žiūri kiek atstumiančiai, visi apie tai žino - dalijami talonai, skiriama atskira pertrauka...
Nemokamą maitinimą vertinu teigiamai, nes jis praktikuojamas ne tik pas mus, bet ir daugelyje Europos šalių. Socialinė aplinka ir klimatas yra mokyklos problema - jeigu nėra mokiniui sudarytos normalios sąlygos jaustis pilnaverčiu, tuomet spręsti šiuos klausimus mokyklos vadovai ir pedagogai. Visuomenė yra pasidalijusi į socialinius sluoksnius, tad mokykloje mokosi ir turtingų, ir nepasiturinčių tėvų vaikai. Bet patas vaikas nekaltas - jis negali būti dėl to diskriminuojamas.
Ar pasitaiko sukčiavimo atvejų, kai bandoma gauti paramą?
Sukčiavimo atvejų pasitaiko. Pavyzdžiui, gyventojai, dirbantys su verslo liudijimais, deklaruoja nulines pajamas. Visgi sukčiaujama labai retai, nes socialinės paramos mokiniams teikimas Kauno mieste yra kompiuterizuotas.
Net ir tais atvejais, kai vaikas serga, jo artimieji ar mokslo bendraklasiai gali nunešti pusryčius ir pietus vaikui į namus, nebent tėvai pateikė melagingą informaciją dėl vaiko ligos.
Su žmona auginame du vaikus. Uždirbame daugiau nei 525 litai vienam asmeniui, bet turime įvairiausių įsipareigojimų (buto paskola, gyvybės draudimai). Ar skaičiuojant minimalų pajamų kiekį vienam šeimos nariui į tuos įsipareigojimus atsižvelgiama? Suprantu, kad klausimas atrodytų kvailokas (galima prisipirkti naujų mašinų ir prašyti paramos), bet dabar turbūt ir atsiranda daug nepritekliaus kamuojamų žmonių, nes nebesugeba išsimokėti paskolas.
Nesugebėjimas grąžinti paskolų ir kitų finansinių įsipareigojimų - šiai dienai realu. Bet, deja, jūsų pajamos didesnės nei leidžiama kreiptis dėl socialinės paramos vaikams. Lizingas, paskola ir kiti finansiniai įsipareigojimai neminusuojami iš šeimos pajamų.
Papildoma informacija:
Dėl socialinės paramos mokinio reikmenims įsigyti bus galima kreiptis tik iki spalio mėnesio 10 dienos. Dėl nemokamo maitinimo galima kreiptis ir vėliau. Sprendimą dėl paramos mes priimame per 10 dienų nuo prašymo padavimo su visais reikalingais dokumentais.
Dokumentai priimami tik seniūnijose pirmadienį, antradienį, trečiadienį nuo 8 iki 12 valandos ir nuo 13 iki 17 valandos. Penktadienį - nuo 8 iki 12 val. ir nuo 13 iki 15.45 val. Informacija teikiama nemokama telefono linija 8 800 22112 ir 8 37 42 44 40.
Naujausi komentarai