Daugiabučių gyventojai nebenori švaistyti pinigų už elektrą Pereiti į pagrindinį turinį

Daugiabučių gyventojai nebenori švaistyti pinigų už elektrą

2016-03-24 09:18 diena.lt inf.
Daugiabučių gyventojai nebenori švaistyti pinigų už elektrą
Daugiabučių gyventojai nebenori švaistyti pinigų už elektrą / Evaldo Šemioto nuotr.

Vis daugiau daugiabučiuose gyvenančių kauniečių nutaria taupyti elektros energiją laiptinėse ir kitose bendrojo naudojimo patalpose. Toks pasirinkimas netrunka atsipirkti, o nauda skaičiuojama tūkstančiais eurų.

Akivaizdi nauda

"Mano būsto" energijos taupymo ekspertai, diegiantys energijos taupymo priemones daugiabučiuose, pastaraisiais metais vis dažniau iš kauniečių sulaukia prašymų atnaujinti elektros sistemas daugiabučių bendrojo naudojimo patalpose.

Tai rodo, kad gyventojai nebenori švaistyti pinigų už elektrą, juolab kad po nedidelių investicijų jos suvartojimą galima sumažinti ne procentais, o kartais.

"Mano būsto" Kauno regiono vadovė Vida Naudžiūnienė pateikė pavyzdį – Rasytės g. 2-ąjį namą, kuriame 2015 m. buvo atlikta elektros sistemų modernizacija. Iki tol šiame dvylikos aukštų name per ne visus metus būdavo suvartojama daugiau nei 19 tūkst. kWh elektos energijos bendrosioms reikmėms.

"Šio namo gyventojai matė, kad brangiai moka už bendrųjų patalpų elektrą. Jie kreipėsi į mus, o mes, padedami Energijos taupymo grupės ekspertų, atlikome išsamią analizę ir pateikėme gyventojams galimybių studiją. Žmonėms iš karto tapo aišku, kad po nedidelių investicijų už bendrojo naudojimą elektrą jie mokės 70 proc. mažiau. Taigi pernai už laiptinės ir rūsio apšvietimą gyventojai sumokėjo beveik 1 700 eurų mažiau nei 2014 m.", – teigė V.Naudžiūnienė.

Naudinga žinoti

"Mano būsto" Energijos taupymo grupės vadovas Donatas Karčiauskas sako, kad, norint sumažinti elektros sąnaudas bendrosiose patalpose, būtina atlikti keletą esminių dalykų.

"Pirmiausia – atnaujinti senus ir susidėvėjusius elektros skydelius aukštuose ir pagrindinę elektros skydinę rūsyje. Kitas žingsnis – laiptinės apšvietimas. Čia būtina sumontuoti taupiuosius LED tipo šviestuvus su judesio davikliais. Tik šių veiksmų visuma užtikrins, kad daugiabučio namo bendrosiose patalpose bus taupiai naudojama elektros energija, o gyventojai džiaugsis mažomis sąskaitomis", – akcentavo D.Karčiauskas.

"Mano būstas" Kaune per metus šiuos atnaujinimo darbus atlieka keliose dešimtyse namų ir šis skaičius kasmet tik didėja. Tiesa, modernizuoti elektros sistemoms dar reikia apie 80 proc. namų. Tai atlikus gyventojams labai sumažėtų išlaidos už bendrųjų patalpų elektros suvartojimą.

Atlikti minėtus atnaujinimo darbus nėra sudėtinga. Priklausomai nuo daugiabučio dydžio, šie darbai trunka nuo dviejų iki penkių dienų. Gyventojai, norintys savo daugiabutyje atnaujinti senas eletros sistemas ir sutaupyti pinigų, turėtų kreiptis į savo namo vadybininką.

Gaisrų pavojus

Atnaujinti senas elektros sistemas verta ne tik dėl mažesnių elektros sąnaudų, bet ir dėl pačių gyventojų bei turto saugumo. Mat senos elektros sistemos nebeatitinka dabartinių priešgaisrinių reikalavimų – jos buvo pritaikytos mažesniam elektros suvartojimui.

Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyresnysis inspektorius Aurelijus Lukauskas sako, kad, padaugėjus elektros prietaisų butuose, nebeatlaiko seni kabeliai, išsijungia saugikliai, pradėta kibirkščiuoti laidai. Dėl to padidėja rizika sudeginti buitinę techniką arba sukelti gaisrą. Renovavus senas elektros sistemas, šių pavojų nebelieka.

Ypač skaudūs padariniai gali būti daugiabučiuose namuose, todėl labai svarbu atkreipti dėmesį i elektros instaliaciją rūsiuose, nes ten gali būti gaisro židinys, juolab kad gyventojai dažnai bendrąsias patalpas užkrauna nereikalingais daiktais, statybiniu laužu ir šiukšlėmis. Tai labai padidina gaisro riziką", – priminė A.Lukauskas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra