Dėmesio: parkavimo zonose Kaune – papildomi sprendimai, supaprastinta atsiskaitymo sistema | Diena.lt

DĖMESIO: PARKAVIMO ZONOSE KAUNE – PAPILDOMI SPRENDIMAI, SUPAPRASTINTA ATSISKAITYMO SISTEMA

  • 21

Nuo balandžio Kauno centre įsigaliojo keletas svarbių parkavimo pokyčių – pakeistas rinkliavos rinkimo laikas geltonoje, raudonoje ir mėlynoje zonose, o labiausiai apkrautose teritorijose praplėstos mokamos mėlynos ir žalios automobilių stovėjimo zonos.

Be to, nuo gegužės neliko galimybės atsiskaityti sena ir daug nepatogumų keldavusia trumpųjų SMS žinučių sistema PK. Apie šiuo metu galiojančią automobilių statymo tvarką ir taisykles primena biudžetinė įstaiga „Parkavimas Kaune“.

Atsiskaitymas už parkavimą

„Automobilių parkavimo kultūra rinkliavos zonose gerėja. Fiksuojame vis mažiau piktybinių atvejų, nors bandančiųjų gudrauti ir vengiančiųjų susimokėti vis dar pasitaiko. Visus vairuotojus, statančius transporto priemones apmokestintose zonose, pirmiausia raginame atkreipti dėmesį į kelio ženklus ir jais vadovautis“, – sakė BĮ „Parkavimas Kaune“ direktorius Justas Limanauskas.

 Rinkliavos zonose atsiskaityti už automobilių stovėjimą galima parkomatuose – monetomis ir bekontaktėmis mokėjimo kortelėmis – arba programėlėmis „m.Parking“, „ParkMan“, „uniPark“. Apmokėti už transporto priemonės stovėjimo laiką galima ir trumposiomis telefono žinutėmis.

„Svarbi žinia, kad nuo gegužės nebeliko trumpųjų žinučių atsiskaitymo galimybės su tekstu PK. Šis atsiskaitymas nebuvo patogus, nes tai buvo mokėjimas už konkrečią stovėjimo trukmę į priekį. Kildavo konfliktų ir nepatogumų, nes rinkliavos mokėtojai negalėjo numatyti, kiek laiko jie užtruks.

Atsiskaityti už paslaugą bus galima trumpuoju numeriu 1332, siunčiant trumpąją žinutę su tekstu „U Start“. Šis būdas žymiai patogesnis už senąjį, kadangi mokama už faktiškai prastovėtą laiką“, – pridūrė J.Limanauskas.

Jeigu atvykus į rinkliavos zoną norima susimokėti naudojantis programėle ar trumposiomis žinutėmis, tai privaloma padaryti neatsitraukus nuo transporto priemonės. Labai svarbu įsitikinti, kad teisingai parinkta mokėjimo zona ir miestas, be klaidų įvestas automobilio valstybinis numeris, nes kitaip vietinė rinkliava liks nesumokėta.

Apmokėti neatsitraukus nuo automobilio svarbu ir todėl, kad naudojamos programėlės automatinis zonos nustatymas ne visada gali būti tikslus, ypač jei esate ties dviejų rinkliavos zonų riba. Vadovaudamiesi kelio ženklais vairuotojai turi įsitikinti, kad parinkta rinkliavos zona iš tikrųjų atitinka rinkliavos zoną, kurioje pastatyta transporto priemonė. Atsitraukti nuo automobilio galima tik gavus patvirtinimą apie parkavimo pradžią.

Suprantame, kad tokie pokyčiai visuomenėje nepopuliarūs, bet tik konkrečios priemonės padės išspręsti kylančias problemas.

Pokyčiai parkavimo zonose

Dėl nuolatinio ir vis didėjančio centrinės miesto dalies apkrovimo automobiliais nuo balandžio Kaune atsirado naujų rinkliavos zonų. Pagal naująją tvarką į mėlyną zoną patenka teritorija tarp Šv.Gertrūdos, Jonavos, Telšių gatvių ir Savanorių prospekto. Pokyčiai palietė ir nedidelę dalį kvartalo šalia Autobusų stoties: Totorių, Baritonų, V.Mykolaičio-Putino, Dainos, Sopranų, Tenorų, Bažnyčios, Stakių ir K.Būgos gatves. Jose rinkliavą reikia mokėti tik darbo dienomis.

„Dabar užimtumas šiose teritorijose siekia apie 85 proc. Rinkliavos įvedimas minėtose gatvėse prisidės sprendžiant kitą vietos gyventojams opią problemą – įvažų užstatymą aplink gyvenamuosius namus“, – teigė J.Limanauskas.

Diegiant pakeitimus ir įtraukiant naujas teritorijas, atsižvelgta į nuolat vykdomus gatvių apkrovimo stebėjimus ir jų rezultatus. Supaprastinant rinkliavų dydžių tvarką, dalis Tvirtovės alėjos priskirta pigesnei – žaliai – zonai. Tokios pat spalvos rinkliavos teritorija tapo ir aikštelės, esančios Karaliaus Mindaugo prospekto ir Kaunakiemio gatvės ribose.

Parkavimo pokyčiai įsigaliojo ir pačiame Karaliaus Mindaugo prospekte, kur įprastas užimtumas siekia net 95 proc. Čia iki šiol buvusią žalią parkavimo zoną pakeitė mėlynoji.

„Atkreipiame vairuotojų dėmesį, kad nuo balandžio, siekiant mažesnio miesto centro apkrovimo, ir savaitgaliais rinkliava renkama geltonoje, raudonoje ir mėlynoje zonose. Suprantame, kad tokie pokyčiai visuomenėje nepopuliarūs, bet tik konkrečios priemonės padės išspręsti kylančias problemas. Dėl šios priežasties visus gyventojus, ypač savaitgaliais, raginame savo transporto priemones statyti žalioje zonoje, nepaverčiant miesto centro ištisa ilgalaikio stovėjimo aikštele“, – patarė įstaigos direktorius J.Limanauskas.

Leidimai ir įkainiai

BĮ „Parkavimas Kaune“ suteikia galimybę įsigyti ir trijų tipų metinius leidimus trijose zonose – raudonoje, mėlynoje ir žalioje. Metinis leidimas kainuoja 500, trijų mėnesių – 150, o mėnesinis – 80 eurų.

Specialus metinis leidimas gyventojams kainuoja 35 eurus. Šis leidimas išduodamas tik nuostatuose numatytus reikalavimus atitinkantiems asmenims. Kilus klausimų konsultacijos teikiamos tel. 8 620 84 060.

Be to, nuo balandžio elektromobilių stovėjimo leidimai išduodami tik gryniesiems elektromobiliams (neturintiems vidaus degimo variklio). Hibridinių transporto priemonių savininkams specialūs leidimai neišduodami.

Primename, kad paplūdimio zonoje parkavimas mokamas nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 15 d.

Išsamesnės informacijos apie leidimus, prašymo formas, parkavimo zonas mieste ir jų įkainius galima rasti internete: bit.ly/ParkavimasKaune.

Svarbi žinia, kad nuo gegužės nebeliko trumpųjų žinučių atsiskaitymo galimybės su tekstu PK.

Rašyti komentarą
Komentarai (21)

manau laikas visus apmokestinti

jei gavai GARBES gyventi Lietuvoje.

turiu ideja

viesajame transporte uz paslauga moketi pagal individo esama svori.tegul gyvena sveikai ,kruopas valgo.

viesa paslaptis

jei parduotuves ar kitos istaigos neturi nemokamos parkavimo vietos tai as stengiuosi ten ir nevaziuoti.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS