Du dideli šunys Domeikavos gyventojams kelia šiurpą: įspėja saugoti vaikus ir gyvūnus | Diena.lt

DU DIDELI ŠUNYS DOMEIKAVOS GYVENTOJAMS KELIA ŠIURPĄ: ĮSPĖJA SAUGOTI VAIKUS IR GYVŪNUS

  • 19

Kauno rajone esančios Domeikavos gyventojai neslepia išgąsčio ir įspėja saugoti savo vaikus bei augintinius. Pasak vietinių, teritorijoje pastebėti du agresyvūs šunys, jau spėję pridaryti žalos.

Pastarąja informacija socialiniame tinkle „Facebook“ esančioje grupėje „Domeikava“ pasidaliję žmonės liudija – du dideli pilkos spalvos šunys dažnai laksto vieni – be šeimininkų. „Laksto nuo pirmadienio Radikių kaime. Vakare papjovė šuniuką. Saugokite savo augintinius ir vaikus“, – rašė minėtus keturkojus pastebėję gyventojai.

„Baisu, – šitie plėšrūnai. Išvis kuo toliau nuo tokių šunų... Kaip jie dar kažkam patinka...“ – stebėjosi vienas diskusijoje pasisakęs vyras. Tačiau moteris tuoj pat puolė raminti sakydama, kad ne keturkojai kalti, o netinkamai juos auklėjantys šeimininkai. „Šie šuniukai, jei nepažeista psichika, tinkamai auklėjami ir duodamas krūvis, yra švelnumo ir meilumo įsikūnijimas“, – įsitikinusi Indrė.

„Neapkalbinėkite ir nekaltinkite šunų! Bausti reikia šeimininkus, o šunims surasti naujus namus, kuriuose gaus reikiamą priežiūrą. Šunys nebūna agresyvūs be priežasties!“ – Indrei antrino Kristina. „Būna agresyvūs ir be priežasties. Jie šunys, o ne robotai, negali žinoti, kada ir kas jiems užplauks“, – pabrėžė Kamilė. „Šitie priskiriami agresyviems ir juos laikyti reik specialaus leidimo arba visai uždrausta“, – rėžė Violeta.

„Prašau, skambinkite į „Nuarą“, tegul sugauna juos, nes mes, gyvenantys Lapėse, jau pavargome pranešinėti ir juos fiksuoti. Jokios tarnybos nepadeda“, – skundėsi Milena.

„O policija irgi nepagelbėtų? Juk eina vaikai iš mokyklų vieni. Būna, kad ir ką nors užkandžiauja eidami, tai tikrai rimtos pasekmės būtų! Tas pats ir Domeikavoje. Iš gimnazijos einančią mergaitę gelbėjo praeivis, kuris neliko abejingas, – pilna visokiausių šunų: vilkšuniai, pitbuliai ir „nekalti“ maži šuniukai. Anksčiau už palaidus šunis būdavo skiriamos baudos, o šiuo metu tokia betvarkė, kad baisu tiek dieną, tiek vakare eiti gatve“, – neslėpė Dalia.

Laksto nuo pirmadienio Radikių kaime. Vakare papjovė šuniuką.

„Policija kviesta ne kartą – šeimininkas pasako, kad šunys yra jo mamos, susimoka baudą ir toliau nieko nekeičia. Na, taip, – taiso voljerą ir panašiai, bet jie pabėga“, – akcentavo Milena.

Informacinio pranešimo apie du be šeimininko Radikių kaime, netoli Domeikavos, bėgiojančius šunis spalio 12 dieną sulaukė ir Kauno apskrities pareigūnai. Kaip sakė Vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Odeta Vaitkevičienė, pranešėjas teigė keturkojus matęs pirmadienio vakarą ir antradienio rytą. Šunys puolė jo augintinį. 

Pašnekovė užsiminė, kad dėl atvejo nebuvo pradėtas tyrimas, nes pranešėjas jokių priekaištų neturėjo, sužalojimų ar kitokio pobūdžio žalos nepatyrė. Tačiau, tuo atveju, jei įvyktų nelaimė – šunys sužalotų žmones ar kitus augintinius, O. Vaitkevičienė teigė, kad apie tai gyventojai turėtų pranešti pareigūnams, kad šie galėtų aiškintis aplinkybes ir esant reikalui pradėtų ikiteisminį tyrimą.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Kauno departamento atstovas Linijus Valiuška, aptardamas Domeikavos gyventojams siaubą keliančią situaciją, sakė, kad gyventojai dėl gresiančio pavojaus gyvybei ar sveikatai taip pat galėtų kreiptis į savivaldybės Viešosios tvarkos skyrių.

„Visi gyvūnai turi būti laikomi taip, kad nekeltų pavojaus aplinkinių sveikatai, gyvybei bei turtui. Taip pat taip, kad negalėtų susižaloti patys, ar būti sužaloti“ – akcentavo L. Valiuška.

Rašyti komentarą
Komentarai (19)

Dimeikaviškis

Spist radikiai ne Domeikava

Anonimas

jei peršoka tvoras, tai reikia gerai pririšti.Kaip gali būti, kad šeimininkai nekalti, jie turi būti atsakingi.

ALGIS

jeigu valdžios vyrai stumdo vienas priekito čia gali padėti M E D Ž I O T O J A I ir bus tvarka , tarybiniais laikais buvo tvarka visi valkataujantys gyvūnai ,rytais , apie 4-5 val , buvo šaudomi .
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS