„Gamtos sekliai“ – misija įvykdyta | Diena.lt

„GAMTOS SEKLIAI“ – MISIJA ĮVYKDYTA

  • 0

Kauno miesto ir rajono mokinius ir jų šeimų narius kvietėme keliauti į žygius artimiausioje aplinkoje ir ieškoti su žmogaus veikla susijusių taršos vietų. Konkursas „Gamtos sekliai“ baigėsi. Džiaugiamės jame dalyvavusiais aktyviais ir pilietiškais moksleiviais.

Nuotraukas, kuriose užfiksavo neteisėtais sąvartynais paverstas vietas, konkursui atsiuntė 15 dalyvių – moksleiviai iš Kauno miesto ir Kauno rajono. Vaikai dalijosi atliekų vaizdais iš tokių vietų, kurios jau – lyg įsisenėjusios piktžaizdės, ir aplinkosaugininkams bei tvarkdariams dar nematytais šiukšlynais.

Įtraukiant moksleivius į tokias veiklas siekiama ugdyti mokinių ir jų šeimos narių ekologinę savimonę, skatinti tausoti gamtos išteklius, išsaugoti kraštovaizdį ir biologinę įvairovę.

Konkursą inicijavo Aplinkos ministerija finansuojant Europos regioninės plėtros fondo lėšomis, organizavo dienraštis „Kauno diena“, socialiniai partneriai – Kauno miesto savivaldybės administracija ir Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokykla.

„Išrinkti konkurso prizininkus buvo labai sunku. Tačiau šiuo konkursu siekėme ne tik užfiksuoti įsisenėjusius neteisėtus sąvartynus. Siekėme kažką pakeisti – padaryti gerą darbą“, – sakė viena iš vertinimo komisijos narių dienraščio „Kauno diena“ vyriausiojo redaktoriaus pavaduotoja Violeta Juodelienė.

Konkurso pirmosios vietos laimėtoja pripažinti Kauno kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro būrelio „Pažink. Veik. Saugok“ mokiniai ir būrelio mokytoja Jolanta Šernienė, kurie atsiuntė neteisėto sąvartyno Sandėlių gatvėje nuotraukas.

Nelegalus sąvartynas Sandėlių g./Konkurso dalyvių nuotr.

„Labai ačiū už šį įvertinimą. Tai tik dar labiau paskatins vaikus netoleruoti aplinkos teršimo“, – kalbėjo J. Šernienė.

Už šį radinį moksleiviams padėkojo ir bendrovė „Kauno švara“, operatyviai sureagavusi ir išvežusi atliekas, o konkurso organizatoriai juos apdovanos momentiniu fotoaparatu „Fujifilm Instaide 300 Toffee“ ir fotoplokštelių pakuote.

„Kauno švara“ sutvarkė nelegalų sąvartyną Sandėlių g.

Bene labiausiai šokiruojančią nuotrauką atsiuntė Evita Totulytė, Kauno Viktoro Kuprevičiaus progimnazijos moksleivė, nufotografavusi netvarką Narėpuose esančioje privačių garažų teritorijoje. Kauno rajono savivaldybės atstovai teigė, kad garažų eksploatavimo bendrija „Narėpai“ buvo ne kartą įspėta, tačiau tvarkytis kol kas nesutinka.

Narėpų garažų teritorija – seniai žinoma problema/Konkurso dalyvių nuotr.

Trečioji prizinė vieta paskirta Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos auklėtinei Kamilei Kvietkutei, kuri atsiuntė betvarkės nuotraukas iš Papilvio kaimo. Evitai ir Kamilei bus įteikti momentiniai fotoaparatai „Instax Mini 11“ ir fotoplokštelių pakuotės.

Betvarkė Papilvio kaime/Konkurso dalyvių nuotr.

Kitiems konkurso dalyviams bus įteikti pieštukai, kurie po panaudojimo gali būti pasodinti ir virsta augalu.

Įtraukiant moksleivius į tokias veiklas siekiama ugdyti mokinių ir jų šeimos narių ekologinę savimonę, skatinti tausoti gamtos išteklius, išsaugoti kraštovaizdį ir biologinę įvairovę.

„Svarbu, kad gamtoje būtume kultūringai besielgiantys svečiai, o jeigu kažkas prieš tai pasielgė netinkamai, prišiukšlino, būtume kaip tikri šeimininkai – sutvarkytume ir paskatintume taip elgtis kitus. Šis konkursas – puiki proga švarinti, tausoti, saugoti aplinką, mūsų miestą Kauną ir rodyti gerą pavyzdį kitiems“, – sako Kauno miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė.

Informacija parengta bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerija, Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra ir finansuojama Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

 

GALERIJA

  • Konkurso pirmosios vietos laimėtoja – J. Šernienės vadovaujamas būrelis „Pažink. Veik. Saugok.“
  • Nelegalus sąvartynas Sandėlių g.
  • „Kauno švara“ sutvarkė nelegalų sąvartyną Sandėlių g.
  • „Gamtos sekliai“ – misija įvykdyta
  • „Kauno švara“ sutvarkė nelegalų sąvartyną Sandėlių g.
  • Narėpų garažų teritorija – seniai žinoma problema.
  • Betvarkė Papilvio kaime.
  • „Gamtos sekliai“ – misija įvykdyta
  • „Gamtos sekliai“ – misija įvykdyta
Konkurso dalyvių, Vilmanto Raupelio nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS