Geriau nerizikuoti: Kauno miesto poliklinika kviečia skiepytis nuo gripo | Diena.lt

GERIAU NERIZIKUOTI: KAUNO MIESTO POLIKLINIKA KVIEČIA SKIEPYTIS NUO GRIPO

  • 7

Kaune daugėja susirgimo gripu atvejų. Didesnį sergančiųjų gripu skaičių gali lemti kelios priežastys – po žiemos nusilpęs imunitetas ir atlaisvinti ribojimai, įvesti dėl koronaviruso. Todėl gydytojai pataria nedelsti ir pasiskiepyti nuo gripo ir taip užkirsti kelią sunkiai ligos formai.

Atvejų vis daugėja

Nors įprastai gripo sezonas būna šaltuoju metų laiku, šiemet jis pasislinko į pavasarį. Manoma, kad gripo plitimą ankstesniais mėnesiais pristabdė ribojimai, įvesti dėl koronaviruso pandemijos. Žmonės ilgą laiką viešosiose vietose dėvėjo nosį ir burną dengiančias kaukes, tad tai apsaugojo ir nuo gripo, tačiau, atlaisvinus ribojimus, į viršų šoktelėjo sergamumas gripu.

Per savaitę sergamumo gripu ir ūminėmis kvėpavimo ligomis Kaune ir Kauno apskrities teritorijose rodiklis padidėjo 17 proc.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kauno departamentas informuoja, kad, keturioliktosios metų savaitės duomenimis, sergamumas gripu ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis Kauno apskrityje siekia 71,2 atvejo 10 tūkst. gyventojų per savaitę. Didžiausias sergamumas jau penkta savaitė registruojamas Kėdainių rajone. Mažiausiai serga Birštono gyventojai.

Per savaitę sergamumo gripu ir ūminėmis kvėpavimo ligomis Kaune ir Kauno apskrities teritorijose rodiklis padidėjo 17 proc. Įspėjama, kad toliau sparčiai auga ir gripo atvejų skaičius.

Kauno apskrityje užregistruoti 53 gripo atvejai, iš kurių 37 susirgę gripu yra vaikai iki septyniolikos metų. Vaikai sudaro 52 proc. visų sergančiųjų gripu ir ūminėmis kvėpavimo takų infekcijomis.

Į Kauno apskrities ligonines keturioliktąją savaitę medicinos pagalbos dėl gripo kreipėsi dešimt asmenų, iš kurių vienas vaikas (2–17 m.) buvo hospitalizuotas.

Palyginti su ankstesniųjų metų tuo pačiu laikotarpiu, šiemet sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis Kauno apskrityje yra daugiau nei du kartus didesnis.

Sezonas dar nesibaigė

Gripas – ūminė kvėpavimo takų infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu. Skirtingai nuo kitų kvėpavimo takų infekcijų, gripas sukelia ūmią ligą ir yra pavojingas dėl sukeliamų komplikacijų. Gripo sezonas tęsiasi, todėl dar ne vėlu apsisaugoti nuo sunkių komplikacijų ir pasiskiepyti.

Prie Kauno miesto poliklinikos prisirašę pacientai kviečiami skiepytis nuo gripo. Rizikos grupėms priskiriami gyventojai nuo gripo gali pasiskiepyti nemokamai.

„Paprastai gripo epidemija būna sausio ar vasario mėnesiais, tačiau tikrai esame turėję ir gerokai vėlyvesnių gripo sezonų. Šie metai būtent tai ir rodo, kad gripas žmogaus organizmą aktyviau pulti pradėjo kovo– balandžio mėnesiais.

Šiuo metu skiepijimo nuo gripo tempai sumažėję, bet atsipalaiduoti nereikėtų, nes gripo sezonas dar tikrai nesibaigė. Imunitetas nuo galimų sunkių gripo komplikacijų susidaro per maždaug keturiolika dienų, kadangi gripo atvejų skaičius dabar nuolat kyla, būtina apsisaugoti. Per kelias savaites skaičiai pakilo net kelis kartus“, – kalbėjo Kauno miesto poliklinikos Kalniečių padalinio šeimos gydytoja Aušra Burinskienė.

Nesibaigė: pasak gydytojos A.Burinskienės, gripo sezonas tęsiasi, todėl pasiskiepyti dar nevėlu. (Vilmanto Raupelio nuotr.)

Pataria apsisaugoti

Sklando informacija, kad pasiskiepijus nuo koronaviruso esą nuo gripo skiepytis jau nebūtina. Tačiau tai mitai. Gydytojai įspėja, kad tai atskiri skiepai nuo skirtingų virusų, todėl žmonės turėtų nepamiršti skiepytis ir nuo sezoninio gripo. Juolab kad po žiemos žmogaus organizmas ir taip stokoja vitaminų, imunitetas nėra toks atsparus ligoms, todėl skiepai gali išgelbėti nuo ypač sunkių gripo komplikacijų.

„Silpnesnės sveikatos žmonėms mirtinas gali būti ne tik koronavirusas, bet ir gripas, todėl svarbu laiku pasiskiepyti. Dabar ligos atvejų daugėja, nes nusiėmėme kaukes, kurios saugojo ne tik nuo koronaviruso, bet ir nuo gripo. Matome, kad po pandemijos, ilgos izoliacijos žmonių imunitetas yra sumažėjęs, todėl tai taip pat didina sergamumą gripu. Be to, dabar žmonės imlesni ligoms, nes mažiau skiepijasi nuo gripo, dalis galvoja, kad nuo šio viruso apsaugos tie patys skiepai, kaip ir nuo COVID-19, bet būtina pažymėti, kad nuo gripo saugo visai kita vakcina“, – kalbėjo gydytoja A.Burinskienė.

Šiuo metu Kauno miesto poliklinikoje galima pasiskiepyti valstybės lėšomis įsigytomis keturvalentėmis gripo vakcinomis „Influvac Tetra“. Ji apsaugo ir nuo dabar vyraujančio A tipo gripo viruso, ir nuo B gripo viruso, kuris šiuo metu nedominuoja, tačiau vis tiek pasitaiko jo atvejų.

Prie Kauno miesto poliklinikos prisirašę pacientai nuo gripo skiepijami tik iš anksto užsiregistravę. Skiepytis galima bet kuriame poliklinikos padalinyje.


Nemokama gripo vakcina gali pasiskiepyti:

• 65 metų ir vyresni asmenys,

• nėščiosios,

• asmenys, sergantys lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis, susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais,

• asmenys, gyvenantys socialinės globos ir slaugos įstaigose,

• sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai.


Būtina išankstinė registracija padalinio telefonu:

• Dainavos padalinys tel. (8 37) 403 900,

• Šilainių padalinys tel. (8 37) 377 771,

• Centro padalinys tel. (8 37) 409 222,

• Kalniečių padalinys tel. (8 37) 401 422,

• Šančių padalinys tel. (8 37) 342 167.


Gripo viruso plitimą ribojančios profilaktikos priemonės

Laikytis rankų higienos taisyklių: kuo dažniau plauti rankas, ypač slaugant ligonį, prieš valgį ar palietus galimai užkrėstą daiktą.

Kosint ir čiaudint, užsidengti burną ir nosį vienkartine nosine arba rankove (geriausiai alkūnės linkyje). Jei prisidengėte burną ir nosį delnu, tuojau pat nusiplaukite rankas.

Dažnai vėdinti ir drėgnu būdu valyti patalpas (tiek gyvenamąsias, tiek visuomenines).

Gripo sezono metu vengti masinių susibūrimų uždarose patalpose.

Susirgus rekomenduojama nesigydyti patiems, neleisti vaikų į ugdymo įstaigas, o kreiptis į savo šeimos gydytoją.

GALERIJA

  • Nesibaigė: pasak gydytojos A.Burinskienės, gripo sezonas tęsiasi, todėl pasiskiepyti dar nevėlu.
  • Nemokama: rizikos grupės asmenys Kauno miesto poliklinikoje nuo gripo skiepijami nemokamai.
Vilmanto Raupelio nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (7)

oi

nuo kada pradėjo skiepinimą nuo gripo pavasarį -negirdėjau , kad gripu sirgtų vidurvasarį .Jau niekas nesiskiepina nuo Covid , tai sumanė pavaryt gripo skiepų . Nesulauksit

Geriau rizikuoti

Nei leistis jau dešimtimis dozių tuos jūsų brūdus...

Ernestas.

Meluoja. Lietuvos Respublikos karo kurstymas, propoganda. Lietuvos Respublikos Kauno teisėsauga, Darius Žukauskas, Mindaugas Baršys.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS