Iki kovos su vėžiu pabaigos liko nedaug: dabar berniukui svarbiausia sustiprėti | Diena.lt

IKI KOVOS SU VĖŽIU PABAIGOS LIKO NEDAUG: DABAR BERNIUKUI SVARBIAUSIA SUSTIPRĖTI

  • 10

Dar pavasarį susipažinome su Konstantinu Makukhu – berniuku iš Ukrainos, sergančiu vėžiu ir gydytis atvykusiu į Lietuvą.  Drąsus paauglys sėkmingai įveikė jau ne vieną ligos etapą – chemoterapiją bei operaciją.

Tikrosios ligos nenustatė metus

Kaip jau rašėme, nuo skurdo ir karo į Kauną pabėgusio ir čia dirbančio ukrainiečio Mikolo Makukhu bei jo žmonos Tetianos sūnui tikroji diagnozė – Ewingo sarkoma – buvo nustatyta labai pavėluotai. Po ilgų tyrimų ir, kaip dabar tėvai žino, nereikalingo įvairių organų gydymo.

Nugarą ir kairįjį šoną Konstantinui pradėjo skaudėti prieš metus. Mama nuvedė sūnų pas nedidelio karinio miesto, kuriame gyvena, gydytojus. „Ištyrė kraują, peršvietė plaučius. Gydė ir širdį, kepenis, buvo diagnozavę osteochondrozę. Niekas neįtarė vėžio, nenustatė tikrosios ligos visus metus“, – apgailestavo iš Poltavos krašto atvykusi T. Makukha.

Konstantinas pasakojo, kad jam labai skaudėdavo nugarą, jis karščiuodavo. Savijautai pagerėjus, eidavo į mokyklą. Berniukas – labai pareigingas, labai gerai besimokantis mokinys.

„Tik tada, kai išaugo guzas ant kairiojo peties, Poltavos apskrities ligoninėje Kostiai diagnozavo Ewingo sarkomą. Tai – vėžys, prasidėjęs nuo aštunto šonkaulio“, – liūdnai kalbėjo moteris.

Tetiana ir Mikolas su sūnumi Konstantinu.Eitvydo Kinaičio nuotr.

Berniukui vėžys išplito krūtinės ląstoje, peraugo į kairįjį plautį. Pradėjęs augti aštuntame šonkaulyje, navikas pažeidė ir šeštą stuburo slankstelį.

Šių metų pradžioje Konstantinas su mama atvažiavo į Lietuvą gydytis, o juk ir Kaune jau metai dirba jo tėtis.

„Tai, ko Ukrainos medikai nepadarė per visus metus, Kauno klinikose mums buvo atlikta per dvi dienas“, – kovo mėnesį vykusio pokalbio metu nuostabos neslėpė onkologine liga sergančio berniuko mama.

Šeima tuomet skaičiavo, kad kovojant su onkologine liga reikės apie 40 tūkst. eurų. 

Svarbiausia – sustiprėti 

Šeimai būtų buvę lengviau stoti į kovą su liga, jei jie būtų iš ES, o ne iš trečiosios šalies. Jos piliečiams gydymas pas mus nėra kompensuojamas, o kaina neturtingiems žmonėms – didelė.

Tad kiekvieno geraširdžio šeima prašė pagelbėti stojant į kovą su onkologine liga ir dabar jau džiaugiasi sėkme.

„Kauno klinikų Vaikų onkologijos ir hematologijos sektoriaus vadovė Giedrė Rutkauskienė pasakojo, kad Konstantinas sėkmingai keliauja ligos keliu ir įveikė jau ne vieną etapą – chemoterapiją bei operaciją, – teigia labdaros ir paramos fondo „Rugutė“ atstovai. – Tačiau yra didžiulė problema: šeimos surinkta gerų žmonių parama jau išnaudota, o berniukui pradėta spindulinė terapija ir numatyti dar keli chemoterapijos kursai.“

Kaip praneša fondas, kai liko tiek nedaug iki šios sunkios kelionės pabaigos ir yra tiek daug vilties, kad netrukus Konstantinas grįš į įprastą gyvenimą, atsisakyti padėti nekilo nė minties.

„Sprendimą padėti priėmėme nedvejodami, nes tikime, kad svarbi kiekvieno vaiko gyvybė ir visiškai nesvarbu, kokios šalies pilietis jis yra. Už spindulinę terapiją ir kelis kursus chemoterapijos sumokėjome 8863,39 eurų. Net neabejojame, kad suremsime pečius ir Konstantinas bei jo tėveliai ramia širdimi baigs gydymą. Juk netrukus šv. Kalėdos, o mes tikime stebuklais“, – sako labdaros ir paramos fondo atstovai.

Portalui berniuko šeima šią savaitę pasakojo, kad trumpam išvyksta į Ukrainą, o į Lietuvą vėl sugrįš po švenčių. „Dabar svarbiausia sūnui sustiprėti, – sako berniuko mama. – Esame labai dėkingi gerą širdį turintiems žmonėms. Jeigu ne jūs – Kostia nebūtų pasveikęs. Visiems „Kauno dienos“ skaitytojams linkiu gražių švenčių“

Tetianos Makukhos sąskaita sūnaus gydymui Šiaulių banke: LT427180900024726724.

Rašyti komentarą
Komentarai (10)

Nejaugi

Ukraina didele salis taciau medicinos srityje jie itin atsilieka nuo kitu Europos saliu.Jie neturi geru savo srities specialistu gydytoju tuo labiau onkologu.Nenuostabu kad daugelis neturedami pakankamai lesu vaziuoja gydytis I LT nes lietuviai kaip visada suremia pecius ir suaukoja reikiama suma.Ne viena toki atveja esu skaiciusi. .

to to nesuprantu

Tai tegul stengiasi, tegul gydo, bet tegul aukų prašo savo gimtoj šaly o ne varganoj Lietuvoj, čia žmonės paskutinį eurą atiduoda, kai priverkšlena. Beje, mano aplinkoj žmogus susirgo vėžiu, tai net minties nekilo prašyt išmaldos, visa giminė metėm pinigus ir padėjom kiek galėjom, o čia ką neturi artimųjų, giminių? Kiek Ukrainoj turtuolių, kokia turtinga šalis, tai kodėl jų nemoralizuojat kad nepadeda?

Lina

Svekite, Dievas rupinasi visais.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS