Įvykius Garliavoje gali tirti Seimo komitetai Pereiti į pagrindinį turinį

Įvykius Garliavoje gali tirti Seimo komitetai

2012-05-23 14:41
Įvykius Garliavoje gali tirti Seimo komitetai
Įvykius Garliavoje gali tirti Seimo komitetai / Dariaus Petreikio nuotr.

Seimui nusprendus nesudaryti laikinosios tyrimo komisijos įvykiams Kauno rajone Garliavoje tirti, mažametės perdavimo motinai procesą gali nagrinėti parlamento komitetai, sako Seimo vicepirmininkas liberalcentristas Algis Čaplikas.

„Atlikti parlamentinę kontrolę ar išsiaiškinti tikrai, mano manymu, galėtų vienas iš Seimo komitetų. Taip, būtų mažiau viešumos, taip, galbūt būtų mažiau viešųjų ryšių arba triukšmo, bet tai būtų dalykinis normalus pokalbis“, – trečiadienį Žinių radijui sakė parlamentaras.

Jo teigimu, aiškintis situaciją galėtų Seimo Teisės ir teisėtvarkos, Socialinių reikalų ir darbo komitetai.

Siūlymą sudaryti laikinąją tyrimo komisiją A.Čaplikas įvertino kaip politikavimą, susijusį su rudenį vyksiančiais Seimo rinkimais. Parlamento vicepirmininkas atkreipė dėmesį, kad net visi nutarimo iniciatoriai nesusirinko į plenarinių posėdžių salę balsuoti dėl projekto.

„Tiesiog artėjantys Seimo rinkimai, ten nebuvo galvojimas apie vaiką. Net pats balsavimas parodė, kad nutarimo iniciatoriai nesusirinko į salę balsuoti. Tai tuščias politikavimas (...) Deja, mergaitės likimas, mergaitės tragedija Seimo nariams mažiausiai rūpi“, – pareiškė politikas.

Jis teigė pats nebalsavęs už komisijos sudarymą.

„Matydamas pateiktą nutarimo projektą, kuris paruoštas tikrai teisiškai labai nekvalifikuotai, su elementariomis klaidomis – 19-a, 17-a diena supainiota, ir tuos klausimus, kuriuos užduoda iniciatoriai, man kilo tikrai rimtų abejonių, ar ši komisija nevirs politinių spekuliacijų dariniu. Todėl nebalsavau už šios komisijos sudarymą, nes netikiu, kad tie Seimo nariai, kurie inicijavo komisiją, nori surasti tiesą, nori padėti mergaitei“, – aiškino A.Čaplikas.

Seimas antradienį nepritarė siūlymui sudaryti laikinąją tyrimo komisiją įvykiams Kauno rajone Garliavoje tirti. Po pateikimo už nutarimo projektą dėl komisijos sudarymo balsavo 28 Seimo nariai, prieš – penki, susilaikė 26 parlamentarai. Projektas grąžintas iniciatoriams tobulinti.

Praėjusią savaitę dalyvaujant 240 policijos pareigūnų Laimutės Stankūnaitės ir Drąsiaus Kedžio mažametė dukra, kurią pastaruoju metu globojo D.Kedžio sesuo Neringa Venckienė, teismo sprendimu buvo perduota motinai.

Iš karto po perdavimo Seime pasiūlyta sudaryti komisiją įvykio aplinkybėms tirti, tačiau Seimas nepritarė siūlymui projektą įtraukti į darbotvarkę. Tuomet komisijos iniciatoriai, Mišri Seimo narių grupė, surinko reikiamus 47 parlamentarų parašus, kad nutarimo projektas į artimiausią darbotvarkę būtų traukiamas privalomai.

Projektu siūlyta „pritariant prezidentės iniciatyviai ištirti smurto naudojimo aplinkybes“ sudaryti komisiją, kuri iki birželio 15 dienos išaiškintų teismo sprendimo vykdymo aplinkybes.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra