Kaune ruošiamasi steigti prancūzų filosofo E. Levino centrą | Diena.lt

KAUNE RUOŠIAMASI STEIGTI PRANCŪZŲ FILOSOFO E. LEVINO CENTRĄ

Kaune ruošiamasi steigti Lietuvos žydų kilmės prancūzų filosofo Emanuelio Levino centrą, antradienį pranešė Vyriausybė.

Šią iniciatyvą premjerui Sauliui Skverneliui pristatė Prancūzijos ambasadorius Lietuvoje Philippe Jeantaud (Filipas Žanto).

„Premjeras S.Skvernelis sakė, kad šiai iniciatyvai pritaria ir jau yra ją aptaręs su Kauno meru  Visvaldu Matijošaičiu, artimiausiu metu bus priimtas konkretus sprendimas“, – rašoma Vyriausybės pranešime spaudai.

Centrą svarstomą kurti buvusiame Prancūzijos ambasados pastate Putvinskio gatvėje. Dabar ten veikia policijos komisariatas.

Kauno vicemeras Simonas Kairys BNS sakė, kad savivaldybė prie šio projekto galėtų prisidėti tiek turiniu, tiek pagalba tvarkant būsimo centro aplinką ir fasadą.

„Savivaldybė į tokį traukos centrą žiūri labai pozityviai. Labai svarbu, kad tas turtas, jeigu yra sprendimas, kad ten nebeturi likti policijos, turi būti perduotas iš karto tam juridiniam vienetui, kuris įveiklintų šį objektą. (...) Mes turime savivaldybėje programas, per kurias galime prisidėti prie pastato fasado sutvarkymo, prie teritorijos šalia, E. Levino skvero padarymo patrauklesniu. Tai būtų svarbus objektas Kauno miestui“, – sakė Kauno vicemeras.

E. Levinas  laikomas vienu garsiausių pasauliniu mastu žmonių, gimusių ir gyvenusių Kaune.

Žymus filosofas egzistencialistas, Sorbonos universiteto profesorius gimė ir užaugo Kauno senamiestyje, čia susipažino ir su būsima žmona, ją vėliau vedė Paryžiuje. Antrojo pasaulinio karo pradžioje Kaune gyvenusius E. Levino šeimos narius naciai sušaudė.

Kaune jau yra E. Levino vardo gatvė, taip pat atminimo lenta ant pastato Karaliaus Mindaugo prospekte, žyminti jo gimimo vietą, o skveras šalia planuojamo E. Levino centro taip pat yra pavadintas šio filosofo vardu.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

D.

Baikit inkšti, komentyojančios bobos. Kaune gana per.daug visokių miesto muziejų, muziejūkščių, tai iš jūsų mezgimo neatims. Be.to, turistai kuriuos pritrauks šis centras neš pelną.miestui. jiems visvien.nebūtų įdomūs nei jūsų mezginiai nei jūsų saugomos kėdės.

Anonimas

Ar vicemeras Simonas Kairys kartais ne žydas?Ir kokia veikla užsiims tas centras?Vienas žydų filosofas bibliotekoje įsiamžino....Ir lėšų savivaldybėje atsiras tam centrui įrengti,mat kaip žydai sugeba įsikurti.

o kas ta centra islaikys?

zydai, prancuzai? ar vel eilinis dirbantis lietuvis kuriam tas islaikytiniu centras visai nereikalingas?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS