Kauniečiai nenori rūkalių balkonuose, bet kaip reikės vykdyti kontrolę – vis dar neaišku | Diena.lt

KAUNIEČIAI NENORI RŪKALIŲ BALKONUOSE, BET KAIP REIKĖS VYKDYTI KONTROLĘ – VIS DAR NEAIŠKU

Kaune dėl rūkymo uždraudimo balkonuose kreipėsi apie 65 daugiabučiai, sako savivaldybės administracijos atstovas.

Kauno mero patarėjas Tomas Jarusevičius sako nežinantis, kaip reikės įgyvendinti draudimo kontrolę ir teigia matantis spragų įstatymo bazėje.

Pasak mero patarėjo, Kaune jau yra parengta 40 administracijos įsakymų, o pirmasis, kuriuo uždraudžiama rūkyti penkiuose daugiabučiuose, įsigalios vasario 10 dieną.

T. Jarusevičius taip pat pažymėjo, dėl dalies įstatymo nuostatų ruošiamasi kreiptis į Vidaus reikalų ministeriją ir prašyti išaiškinimų.

Nuo šių metų pradžios įsigaliojo įstatymo nuostatos, numatančios draudimą rūkyti daugiabučių namų balkonuose, kai tam prieštarauja bent vienas namo gyventojas.

Prie daugiabučio namo arba jo viduje tokiu atveju turi būti įrengti ženklai apie draudimą rūkyti balkonuose. Tą padaryti turi pastato administratorius, bendrija arba savivaldybė.

Jeigu kaimynai ir neprieštarauja, rūkaliai privalo užtikrinti, kad dūmai nepatektų į kitų namo gyventojų patalpas.

Nustačius pažeidimą, patalpos, kurioje buvo rūkyta, savininkas pareigūnams privalo nurodyti rūkiusiojo duomenis (vardą, pavardę ir gyvenamosios vietos adresą), o atsisakius tai padaryti, jam grės bauda.

Neleistinai daugiabučio balkone rūkiusiam žmogui gresia įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 50 eurų, o padarius pažeidimą pakartotinai – nuo 50 iki 90 eurų. Patalpų savininkams, nenurodžiusiems rūkiusiojo duomenų, gresia bauda nuo 30 iki 60 eurų, o padarius pažeidimą pakartotinai – nuo 60 iki 120 eurų.

Protokolus už pažeidimus gali surašyti ne tik policija, bet ir savivaldybių administracijų viešosios tvarkos pareigūnai.

Rašyti komentarą
Komentarai (25)

skaldyk ir valdyk

balkone nerukau, bet rukau,atsisedes i foteli prie atidarytu balkono duru net ziema .Na ir ka???'

Durnių laivas plaukia.

Priėmė statistikai priimamų įstatymų pataisyti .Dirba seimas ?.Kaip ar svarbu?.

Patys nežinodami ar jis reikalingas, ar jis tinkamai veiks

Ponai prisiekusieji ,prieš priimdami įstatymą gerai jį išdiskutuokit ,kaip jį pritaikysit ,kaip jis veiks .
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS