Kauniečiai stebi pražydusius kaštonus: gamta kraustosi iš proto | Diena.lt

KAUNIEČIAI STEBI PRAŽYDUSIUS KAŠTONUS: GAMTA KRAUSTOSI IŠ PROTO

  • 8

Jau pradėjo gelsti lapai, orai po truputį vėsta, ateina ruduo, tačiau kauniečiai stebi ir pavasario ženklus. Net keliose vietose fiksuoti pražydę kaštonai.

„Jei kraustytis iš proto, tai kraustytis pilnai: pražydę kaštonai Tunelio gatvėje“, – praėjusią savaitę socialiniame tinkle rašė istorijas Arvydas Pakštalis.

Jau šią savaitę taip pat internete žydinčių kaštonų nuotraukomis pasidalijo kaunietis Sigitas. Jis tokį gamtos pokštą užfiksavo Vydūno alėjoje. Rugsėjį žydinčiais kaštonais stebėjosi ir kiti internautai.

„Tebekabo derlius, o nauji žiedai pražydo. Tokio dar neteko matyti. Žiūrėsim, kas bus kitąmet. Neturės žiedų pumpurų ar spės dar kokį lapkritį suformuoti naujus? Nepamiršk, kurioje vietoje matei. Bus įdomu stebėti“, – rašė Jurga.

Apie žydinčius kaštonus portalui kauno.diena.lt trumpai pakomentavo VDU Botanikos sodo dendrologai. Pasak jų, tokiu metu žydinčiais kaštonais nereikėtų per daug stebėtis, o pavasarį bus galima grožėtis naujais žiedais.

Arvydo Pakštalio nuotr.

Jei kraustytis iš proto, tai kraustytis pilnai.

„Dėl kaštonų vėlyvo pakartotino sužydėjimo kalta karšta ir sausa vasara bei neįprastai šiltas ir gražus rugsėjis. Didelės įtakos pavasario žydėjimui neturėtų turėti“, – nurodė VDU specialistai.

Beje, apie neįprastus gamtos reiškinius socialiniuose tinkuose buvo pasidalijęs ir gamtininkas Marius Čepulis. Jis įdėjo pavasarį žydinčios plukės nuotrauką ir parašė šmaikštų prierašą: „Ėjo 149 balandžio diena“.

GALERIJA

  • Kauniečiai stebi pražydusius kaštonus: gamta kraustosi iš proto
  • Kauniečiai stebi pražydusius kaštonus: gamta kraustosi iš proto
  • Kauniečiai stebi pražydusius kaštonus: gamta kraustosi iš proto
  • Kauniečiai stebi pražydusius kaštonus: gamta kraustosi iš proto
Arvydo Pakštalio nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (8)

motina gamta

atsiprašykite ! čia ne aš kraustausi iš proto ... o visokie kliedintys ,, tvarumu , klimato kaita , chimtreilais ir pan. !

Anonimas

Per amzius taip buna. Tiktai dabartiniams dolbajobams taip atrodo lygtai jie butu is Menulio nukrite.

Reiškia

erkutės nugalėjo -šiems kaštonams nedaug liko.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS