Kauno mugėje „Pavasaris 2019“ – lietuviškų tradicijų puoselėjimas | Diena.lt

KAUNO MUGĖJE „PAVASARIS 2019“ – LIETUVIŠKŲ TRADICIJŲ PUOSELĖJIMAS

  • 0

Balandžio 12–14 d. mieste vyks šeštąjį kartą organizuojama Kauno mugė "Pavasaris 2019", kuri šiais metais kauniečius ir miesto svečius suburs Nepriklausomybės aikštėje (šalia Kauno šv.arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios) ir renovuotoje Laisvės al. atkarpoje, vedančioje aikštės link.

Akcentas – šv.Velykos

"Iki šiol Kauno Laisvės alėjoje ir Senamiestyje vykusi, pavasario mugė persikelia į naujas miesto erdves. Tikimės, kad lankytojus tai nudžiugins, kadangi prekeiviai, edukacinės veiklos, pramogos, bus išsidėstę aiškiai apibrėžtoje teritorijoje, kuri tiek viešuoju, tiek privačiu transportu yra lengvai pasiekiama iš bet kurios miesto dalies", – džiaugėsi mugę organizuojančios VšĮ "Sukurta LT" vadovas Darius Straigis.

Šios mugės akcentas – artėjanti gražiausia pavasario šventė – šv.Velykos. Be to, paskutinioji mugės diena, balandžio 14-oji, sutampa su Verbų sekmadieniu.

Prekeiviai pasitiks lankytojus su visais tradiciniais šios šventės atributais: gražiausiomis verbomis, margučiais, rankų darbo loveliais kiaušiniams ridenti, pintais krepšiais, žydinčiais augalais ir kt. Pavasario mugėje lankytojai galės paragauti ir išsirinkti gardžiausią Velykų pyragą, kuris taps jų šventinio stalo puošmena.

Sieks rekordo

Tradiciškai į Kauno pavasario mugę atvyksta Lietuvos tautinio paveldo gamintojų ir kūrėjų asociacijos nariai, kurie pristatys ne tik tradicinius lietuviškus amatus (kalvystę, drožybą, pynimą ir kt.), tačiau rengs ir edukacines veiklas, į kurias įsitraukti galės mugės lankytojai.

"Kiekvienais metais stengiamės, kad mugėje dalyvautų kuo įdomesni, savo amatą išmanantys, tradicijas puoselėjantys amatininkai. Džiaugiamės, kad mugėje prekiaujama tik rankų darbo gaminiais ir dirbiniais. Tai – išskirtinis mūsų organizuojamos mugės bruožas", – sako D.Straigis.

Prie amatininkų iš Lietuvos prisijungs ir prekeiviai iš Baltarusijos taip pat Ukrainos, Lenkijos, mugės neaplenks ir mūsų kaimynai iš Latvijos, Estijos.

Mugės metu veiks ir Dizaino paviljonas, kuriame vienetiniais kūriniais prekiaus Lietuvos dizaineriai, juvelyrai, aksesuarų kūrėjai.

Atskiroje teritorijoje įsikurs Lietuvos kulinarinį paveldą pristatantys prekeiviai. Netrūks tradicinių lietuviškų kepinių, medaus, ekologiškais produktais prekiaus ūkininkai. Išalkę mugės lankytojai taip pat galės pasimėgauti tradicinės lietuviškos virtuvės patiekalais, ruoštais su meile, mugės teritorijoje veikiančiose kavinėse.

Šia muge skatiname draugystę, bendrystę ir tradicijų puoselėjimą, džiaugiamės, kad kiekvienais metais mugėje apsilanko vis daugiau jaunų šeimų, kurioms įdomus lietuviškas kultūrinis, istorinis, gastronominis paveldas.

Paskutinę Kauno mugės "Pavasaris 2019" dieną bus siekiama Lietuvos rekordo – bus verdamas didžiulis, net 200 kg talpinantis, plovo katilas, kurio už simbolinę kainą paskanauti galės visi norintys.

Kultūrinė programa

Prie mugės jungiasi ir Kauno mokyklos su edukacinėmis veiklomis. Viena iš jų – Kauno Valdorfo mokykla, kurios bendruomenės nariai demonstruos amatus, pristatys įdomią kultūrinę programą, rengs edukacines veiklas.

Kauno mugėje "Pavasaris 2019" dalyvaus ir Kauno menų inkubatorius, kuris į savo edukacinę palapinę kvies profesionaliam menui neabejingus mugės lankytojus. Neįgaliųjų organizacijos, kurioms bus taikomos specialios dalyvių nuolaidos bei sukonstruojamos jų poreikius atitinkančios prekybos bei pasirodymų vietos, mugės metu atskleis savo talentus.

Muzikos mugėje taip pat netrūks – visas tris dienas lankytojus džiugins atlikėjai, tautiniai ansambliai, vaikų muzikinės grupės, kurios pasirodymus rengs šalia M.Žilinsko dailės galerijos įsikūrusioje scenoje, kuri atvira ir visiems menininkams, kūrėjams norintiems prisistatyti gausiai susirinkusiems Kauno mugės lankytojams.

O mažiausiems mugės teritorijoje bus įrengta vaikų zona, kurioje netrūks atrakcionų, karstyklių ir, žinoma, saldžių skanėstų.

"Mugės dalyviai džiaugiasi Kaunu ir lankytojais, kurie vertina išskirtinius gaminius, domisi, kaip jie sukurti. Kai kurie dalyviai netgi turi nuolatinius klientus, su kuriais susitinka kiekvienos mugės metu. Šia muge skatiname draugystę, bendrystę ir tradicijų puoselėjimą, džiaugiamės, kad kiekvienais metais mugėje apsilanko vis daugiau jaunų šeimų, kurioms įdomus lietuviškas kultūrinis, istorinis, gastronominis paveldas", – sako D.Straigis.

GALERIJA

  • Kauno mugėje „Pavasaris 2019“ – lietuviškų tradicijų puoselėjimas
  • Kauno mugėje „Pavasaris 2019“ – lietuviškų tradicijų puoselėjimas
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS