Kauno rajono gyventojams – nemokami skiepai nuo gripo | Diena.lt

KAUNO RAJONO GYVENTOJAMS – NEMOKAMI SKIEPAI NUO GRIPO

  • 3

Kauno rajono savivaldybė kaip ir pernai kviečia savo krašto gyventojus registruotis nemokamam skiepui nuo gripo. Savivaldybės biudžeto lėšomis bus skiepijami Kauno rajono gyventojai, kurie nori pasiskiepyti, tačiau nepatenka į rizikos grupes. Taip pat skiepytis galės ir Kauno rajono įstaigų, įmonių, organizacijų darbuotojai.

Pernai nemokama vakcina nuo gripo pakaunėje buvo paskiepyta 1,5 tūkst. gyventojų. Iš viso 2020–2021 m. gripo sezono metu Kauno apskrityje sezonine gripo vakcina pasiskiepijo 48 133 asmenys, todėl Kauno rajono savivaldybė kviečia aktyviai skiepytis gripo vakcina ir šį sezoną.

Gripas – tai ūminė kvėpavimo takų infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu. Skirtingai nuo kitų kvėpavimo takų infekcijų, gripas sukelia ūmią ligą ir yra pavojingas dėl sukeliamų komplikacijų. Veiksmingiausia gripo ir jo pasekmių kontrolės priemonė – skiepijimasis. Koronaviruso ir gripo infekcijos yra dvi skirtingos kvėpavimo takų infekcijos, nuo kurių galima apsisaugoti pasiskiepijus. Svarbu žinoti, kad tarp šių dviejų vakcinų būtina išlaikyti 2 savaičių intervalą.

„Primename, kad iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų įsigyta vakcina kasmet nemokamai skiepijami rizikos grupių asmenys: 65 metų ir vyresni gyventojai; nėščiosios; asmenys, sergantys lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais; asmenys, gyvenantys socialinės globos ir slaugos įstaigose; sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai“, – rašoma savivaldybės pranešime.

Rizikos grupėms priklausantys gyventojai dėl skiepų turi kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Gyventojai, kurie nepatenka į rizikos grupes ir nori pasiskiepyti gripo vakcina registruotis gali:

– paskambinę į Kauno rajono savivaldybės administraciją tel. 8 601 92 398 (darbo dienomis nuo 9 iki 16 val.);

– užpildę internetinę registracijos formą.

„Taip pat kviečiame visas Kauno rajono savivaldybės įmones, įstaigas, organizacijas būti socialiai atsakingomis ir prisidėti prie sergamumo sezoniniu gripu mažinimo, skiepijant darbuotojus darbdavio lėšomis“, – rašoma pranešime.

Įstaigos ir įmonės, kurių darbuotojai pageidauja skiepytis, turi registruotis internetu.

Registracija vykdoma nuo rugsėjo 27 d. iki spalio 8 d.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

H

Melas skieoai nuo koronos

Anonimas

Gripu kaip tik geriau persirgti natūraliai, o ne pernykščiai skiepais gydantis... pažįstamas kasmet skiepijosi kol nesusirgo taip kad vos atsigavo, tai jau gal 7 metus nebesiskiepyja nuo gripo ir sakė daugiau to nebedarys nes nu nx... Gripas yra influenza o ne koronavirusas, niekada nesiskiepyjau nuo jo.

K. Ovidijus

Durniai, smegenis įjunkite. Praeitą žiemą nebuvo nei vieno gripo atvejo.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS