Kviečia dalyvauti Kauno miesto gyventojų apklausoje | Diena.lt

KVIEČIA DALYVAUTI KAUNO MIESTO GYVENTOJŲ APKLAUSOJE

  • 3

Vilniaus Gedimino Technikos universiteto (VGTU) Kelių katedros tyrėjai atlieka Kauno miesto gyventojų apklausą, kuria siekiama surinkti informaciją apie gyventojų kelionių statistinius rodiklius. Šios informacijos pagrindu bus kuriamas Kauno miesto transporto sistemos skaitmeninis modelis – ieškoma optimalių sistemos plėtros sprendimų.

Kelių katedros tyrėjai kreipiasi į miesto gyventojus prašydami aktyviai dalyvauti apklausoje ir prisidėti prie transporto sistemos tobulinimo. Apklausa siekiama surinkti duomenis apie gyventojų vienos darbo dienos keliones, o jos pildymas turėtų užtrukti apie 15 minučių.

Kartais akademinėje ir bendrinėje kalboje sąvokos skiriasi, todėl siekiant aiškumo trumpai apibrėžiama kas yra kelionė. Kelione, apklausos kontekste, vadinamas vykimas tam tikru tikslu, iš vienos veiklos vietos į kitą, kai atstumas didesnis nei 300 metrų. Siekiant sukonkretinti apibrėžimą pateikiama pavyzdžių: iš ryto paliekate namus ir vykstate į darbą – tai yra pirmoji Jūsų dienos kelionė. Darbe praleidę keletą valandų nusprendžiate, kad laikas pietauti. Einate į restoraną, kuris yra už keleto šimtų metrų nuo jūsų darbovietės – tai jau antroji dienos kelionė. Pavalgę keliaujate atgal į darbą – jūs atliekate trečiąją kelionę. Būtent taip toliau skaičiuojamos kelionės iki tol, kol sugrįžtate namo.

Paprastai žmonės per dieną atlieka 2-6 keliones, tačiau gali būti ir išimčių, kai žmonės ilsisi ir nekeliauja visai arba turi itin aktyvią dieną ir keliauja kur kas daugiau.

Apie kiekvieną kelionę prašoma nurodyti keletą esminių aspektų: kelionės pradžios laikas, nukeliautas atstumas, kelionės tikslas ir pan. Taip pat itin svarbus parametras, kurį prašoma nurodyti kuo tiksliau – susisiekimo būdas.

Susisiekimo būdu vadinamos kelionės metu naudojamos transporto rūšys. Pavyzdžiui, vienos kelionės metu asmuo gali naudoti dvi transporto rūšis: viešąjį transportą ir ėjimą pėsčiomis. Apklausoje prašoma nurodyti visas kiekvienos kelionės metu naudotas transporto rūšis.

Organizatoriai iš anksto dėkoja dalyvavusiems apklausoje.

Anketą galima rasti čia: www.surveymonkey.com/r/D78V6L7.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

atradimas

laiko taupymui - miesto centro apvaziavimui naudoti viesajam transportui Karaliaus Mindaugo prospekta

Janina

Gal prieš du metus buvo "pašalinti" privatūs maršrutukai. Nepaisant kai kurių problemų jie sėkmingai papildė viešojo transporto gretas. Savivaldybė gražbyliavo, kad bus nemažiau maršrutų ir naujos mašinos ir vairuotojai net ryšės kaklaraiščius! Tuo metu buvo atliktas išsamus miesto transporto pertvarkymo tinkamumas gyventojams. Jį atliko nepriklausomas mokslininkas ( neprisimenu jo pavardės) Jo komentarai buvo kritiški, viena iš išvadų buvo ta, kad p. Keras padarė daug taisytinų klaidų - taip spaudoje trumpai pristatyti tyrimo rezultatai. Daug buvo kreipimųsi iš įvairių bendruomenių, su prašymais atstatyti gyventojams trūkstamus, nusistovėjusius maršrutus. Nulis dėmesio... Romainių (Šalčių ir aplinkinės gatvės laukia metais 17 autobuso pratęsimo, o savaitgaliais jis iš nevažiuoja.O ką duos šis naujas tyrimas? Šnipštą. VGTU studentų praktika.

VLD

Klausiminas paruostas blogai. Nes autobusas ne butinai vazioja nuo namu. Kitas reikalas kad VGTU tegul sprendzia Vilniaus kamsciu problemas, Kaunas ir pats susitvarkis.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS