Tikrinta, kaip į imituojamą incidentą reaguoja visos pagrindinės tarnybos – policija, greitoji medicinos pagalba, priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Lietuvos šaulių sąjunga, KASP kariai. Buvo atliekama reali mokyklos evakuacija, išbandyta, kaip tarnybos dirba kartu ir kur reikėtų pasitempti.
Imituota situacija, kai mokykloje paliekamas krepšys su neva sprogmenimis. Licėjaus atstovai susisiekia su 112 tarnyba. Pradeda veikti algoritmas.
Tai svarbus žingsnis kiekvienos mokyklos ir vaikų darželio pasirengimą saugoti mūsų vaikų gyvybes.
Aplinkinių pastatų gyventojai iš anksto buvo perspėti, kad gali matyti uniformuotus ir ginkluotus tarnybų atstovus, girdėti imitacines garso priemones. Pratybų metu laikinai galėjo būti trikdomas gyventojų ir automobilių judėjimas 500 m. spinduliu aplink ugdymo įstaigą.
Mokiniai akimirksniu susirinko savo daiktus ir su mokytojais paliko mokyklą. Evakuacijai prireikė 7 minučių. Šį laiką tarnybų vadovai įvertino kaip labai sveikintiną.
Atvykę policijos pareigūnai aptvėrė mokyklą. Mokytojai stadione, prieš tai patikrinus, ar jame nėra jokių pašalinių daiktų, susiskaičiavo kadetus. Instruktoriai tikrino, ar nėra mokykloje likusių asmenų.
Edgaro Cickevičiaus nuotr.
Kol tarnybos dirbo savo darbą, kadetai traukė į iš anksto numatytas vietas, iš kurių juos turėjo pasiimti tėvai. Galintys savarankiškai keliauti namo, taip pat veikė pagal planą. Licėjų lanko 72 vaikai, atvykę iš kitų Lietuvos miestų.
Tai, kas vyko mokykloje ir aplink ją buvo filmuojama, o vaizdai ir tarnybų atstovų veiksmai buvo komentuojami tarnybų atstovų salėje susirinkusiems Kauno ugdymo įstaigų vadovams.
„Tai svarbus žingsnis kiekvienos mokyklos ir vaikų darželio pasirengimą saugoti mūsų vaikų gyvybes. Čia susirinko vadovai, kurių sprendimai lemia daugiau nei 18 tūkst. Kauno miesto vaikų saugumą. Jūsų įsitraukimas, pastabos ir klausimai padės mums visiems tapti stipresniais“, – sakė Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus direktorius Ričardas Žilaitis.
Šis renginys skirtas stiprinti mokyklų saugumo kultūrą ir atkreipti dėmesį į pilietinį pasirengimą ekstremalioms situacijoms.
Vien evakuacija neapsiribota. „Sprogmuo“ buvo detonuotas ir mokykloje, ir prie jos. Neišvengta „sužeidimų“. Dar vieną sprogmenį nukenksmino „Aro“ įranga.
Tarp renginio svečių – pirmoji ponia Diana Nausėdienė, krašto apsaugos viceministras Tomas Godliauskas.
Edgaro Cickevičiaus nuotr.
„Kad ir kokioje pozicijoje tarnautume savo gimtajai šaliai, esame pasirengę atiduoti visą savo išmintį, energiją, kūrybą. Pastaruoju metu visuomenėje vis dažniau kalbama apie civilinę saugą. Be galo svarbu, kad šios žinios ir įgūdžiai būtų diegiami nuo mokyklos suolo“, – kalbėjo D. Nausėdienė.
Ji priminė atvejus, kai dešimtys mokyklų ir vaikų darželių buvo užverstos grasinimais ir melagingais pranešimais apie juose padėtus sprogmenis. „Tokie atvejai parodė, koks svarbus ir kiek daug lemia pasirengimas, planavimas ir bendrų veiksmų koordinavimas“, – sakė D. Nausėdienė, pabrėžusi praktinio bendradarbiavimo tarp kartų, institucijų, tarnybų, tarp ugdymo įstaigų, tarp jų bendruomenių ir tarp pačių mokinių svarbą.
Naujausi komentarai