LIK Mokslo ir verslo bendradarbiavimo centro vadovo Giedriaus Žukausko teigimu, kolegija, turėdama reikalingas žinias, kompetenciją bei įrangą, jaučia didelę atsakomybę prisidėti prie Lietuvos gynybos.
„Esant sudėtingai geopolitinei situacijai, kiekvienas ieškome būdų padėti Lietuvos gynybai. Mūsų kolegijos stiprybė – inžinerinės kompetencijos, kurias galime pritaikyti „Miltech“ (karinėms technologijoms). Bendradarbiavimas su Šaulių sąjunga – puiki galimybė sujungti mūsų infrastruktūrą ir žinias su jų praktine patirtimi“, – sakė jis.
Pasak Lietuvos šaulių sąjungos vado plk. Lino Idzelio, ši bendradarbiavimo sutartis ir bendri tikslai padės didinti Lietuvos piliečių saugumą.
„Lietuvos šaulių sąjungos siekis – suburti ir paruošti kuo daugiau žmonių, gebančių konstruoti ir valdyti dronus. Džiaugiamės, kad Lietuvos inžinerijos kolegija tai supranta, nes dar iki sutarties pasirašymo suteikė galimybes šauliams mokytis kolegijos erdvėse, dėstytojai įsitraukė į FPV dronų konstravimą.
Neabejoju, kad pasirašyta bendradarbiavimo sutartis paskatins Lietuvos inžinerijos kolegijos bendruomenę gilintis į šią sritį, nes kuo daugiau tai išmanančių piliečių turėsime, tuo saugiau jausimės“, – įsitikinęs Lietuvos šaulių sąjungos vadas plk. L. Idzelis.
Dronų surinkimo ir technologijų vystymo kompetencijų centras leis kolegijos studentams gerinti žinias tiek oro, tiek antžeminių dronų srityje. Planuojama sukurti specialų mokomąjį modulį, kurio metu studentai praktiškai rinks, tobulins ir mokysis valdyti dronus.
„Apjungsime Šaulių sąjungos praktinę patirtį, mūsų dėstytojų ir mokslininkų žinias, kolegijos laboratorijas ir tyrimų erdves. Tai leis ne tik vykdyti dronų testavimus, bet ir juos perrinkti, modifikuoti bei kurti technologinius sprendimus realiems iššūkiams spręsti. Tikime, kad tokiu būdu galime prasmingai prisidėti prie šalies saugumo užtikrinimo“, – teigė LIK Mokslo ir verslo bendradarbiavimo centro vadovas G. Žukauskas.

Naujausi komentarai