Miestas, patogesnis keturkojams – misija (ne)įmanoma? | Diena.lt

MIESTAS, PATOGESNIS KETURKOJAMS – MISIJA (NE)ĮMANOMA?

Atšilus orams Kauno gatvėse ir parkuose padaugėjo miestiečių, vaikščiojančių su savo keturkojais draugais. Mieste atsiranda vis daugiau kavinių, kurios draugiškai nusiteikusios mūsų augintinių atžvilgiu ir ne tik priima mus išgerti kavos, pavalgyti kartu su savo kačiuku ar šuniuku, bet dar duoda dubenį vandens palakti augintiniui, randa kokį nors skanėstą.

Tai puiku, nes, manau, visi sutiksite, kad neretai mūsų augintinių statusas nenusileidžia žemiau šeimos nario ribos. Mes savo augintinį kaip ir bet kurį kitą šeimos narį prižiūrime, šeriame, susirgus perkame vaistus ir slaugome ar net kviečiame veterinarą brangiai operacijai, jei iškyla būtinybė.

Taigi natūralu, kad taip mylėdami ir rūpindamiesi savo augintiniais norime, kad ir jų gyvenimui mieste būtų sudarytos adekvačios sąlygos.

Kitaip nei žmonės, mūsų augintiniai, išėję kartu su šeimininkais pasivaikščioti po miestą, patys nenueis į tualetą, net jei jis būtų auksinis (pagal pastatymo kainą).

Todėl, mano nuomone, bent minimali infrastruktūra pagrindiniuose miesto traukos centruose (Laisvės alėjoje, Senamiestyje, Santakos, Panemunės šilo ir kituose miesto parkuose) yra būtina. Miesto valdžios rūpinimasis mūsų keturkojais draugais negali apsiriboti vien baudų surinkimu už viešosios tvarkos pažeidimus (už vedimą be pavadžio, be antsnukio ir pan.).

Juk nereikia išradinėti dviračio. Jis jau seniai išrastas ir važiuoja apskritais, o ne kvadratiniais ratais.

Jau daugiau nei prieš 20 metų griuvo geležinė sovietų uždanga, skyrusi Lietuvą nuo civilizuoto pasaulio. Mes visi turime galimybę keliauti po svečias šalis, o savivaldybės atstovai tai gali padaryti ir už mokesčių mokėtojų pinigus, todėl, mano nuomone, privalu naudotis užsienio šalių gerąja praktika įrengiant minimalias sąlygas civilizuotam integravimui mūsų keturkojų draugų į miesto bendruomenės gyvenimą.

Bet kuriame Vakarų Europos miestelyje išėjęs pasivaikščioti į parką rasi maišelių su užrašu "skirta šunų ekskrementams surinkti", todėl ten žmonės gali ramiai vaikščioti po parką nežiūrėdami į žemę, nesibaimindami įlipti į geriausio žmogaus draugo paliktas "lauktuves". Iš tiesų tai kainuoja nedaug, svarbu juk požiūris, o ne piniginė išraiška.

Pirmosios šunų ekskrementų surinktuvės Kaune pasirodė 2013 m., jų buvo įrengta 50, ir atrodo, nuo to laiko nelabai padaugėjo. Kai pagalvoji – 50 "tualetų" šunims, o jų yra apie 50 tūkst. mieste: juokinga darosi.

Specialiųjų šiukšliadėžių tikrai per mažai. Ąžuolyne, labiausiai pamėgtoje kauniečių pasivaikščiojimo vietoje, – tik dvi. O Šilainiuose – viename tirščiausiai apgyvendintų mikrorajonų, nėra nė vienos, kiek žinau.

Ar mes iš tiesų norime daugiau švaros ir tvarkos mieste, ar tik tai deklaruojame? Deja, panašu į pirmąjį variantą.

Rašyti komentarą
Komentarai (8)

Žmones jus de*ilai

As nesuprantu ant kiek degdradave žmones rašo komentarus kad suo nereikalingas ir jam prie budos vieta . Jus sautyt reikia o ne varksa gyvuna kuris nieko nepadare . Iditojai totalus

nuomonė

Šuva namuose - vienas iš žmogaus debilumo požymių.

Nuomone

Visur yra deziu, kur galima ismesti tuos kakucius, tad as su suniu einu visur, kur tik noriu, svarbu, kad visur palikciau tvarkingai. Kodel as, isejus pasivaikscioti, negaleciau eiti ten, kur noriu?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS