Mirtimi pasibaigęs įvykis Kaune sudomino ministeriją: gydytojai turi gelbėti žmones | Diena.lt

MIRTIMI PASIBAIGĘS ĮVYKIS KAUNE SUDOMINO MINISTERIJĄ: GYDYTOJAI TURI GELBĖTI ŽMONES

  • 33

Penktadienį kaunietei Rūtai Visočnik teko stebėti dramatišką situaciją, po kurios jai kilo daugybė klausimų bei abejonių dėl medikų žmogiškumo. Kol vieni praeiviai ėmėsi gaivinti sąmonę praradusį vyrą, ji pati nubėgo ieškoti pagalbos į čia pat esantį Kauno klinikinės ligoninės skyrių. Tačiau čia sulaukė akibrokšto. Deja, nelaimėlio išgelbėti nepavyko, o į pagalbą neskubėjusių medikų veiksmus pradėjo aiškintis ministerija.

„Labai apgailestaujame dėl tokios situacijos, kai patys medikai atsisako suteikti pagalbą. Taip tikrai neturi būti, nes Hipokrato priesaiką davę gydytojai turi gelbėti žmones ir negali atsisakyti to daryti“, – portalui teigė Sveikatos ministerijos Spaudos tarnybos patarėja, laikinai vykdanti vedėjo funkcijas, Alina Žilinaitė.

Pasak ministerijos atstovės, ši konkreti minima situacija yra gana dviprasmiška ir tikrai negalima vertinti nežinant visų įvyko aplinkybių.

„Nors teisės aktais yra numatyta, kad kiekviena gydymo įstaiga pagal kompetenciją privalo užtikrinti būtinąją medicinos pagalbą, tačiau paprastai gatvėje nelaimės ištiktam žmogui yra kviečiama greitoji medicinos pagalba, kuri turi visą reikiamą įrangą ir gali nedelsiant suteikti pagalbą. Tad vienareikšmiškai vertinti situacijos, nežinant visų aplinkybių, tikrai negalima“, – teigia A. Žilinaitė ir priduria, kad siekiant išsiaiškinti situaciją ir ar medikai tikrai viską atliko teisingai, ministerija kreipėsi į gydymo įstaigą bei GMP sotį, prašydama paaiškinti susidariusią situaciją.

„Kauno diena“ primena, kad kaunietės R. Visočnik istorija sulaukė didžiulio atgarsio. Moteris pasakojo, kad penktadienį jos, einančios į darbą, dėmesį patraukė būrelis žmonių. Paaiškėjo, kad jie buvo apsupę sniege gulintį vyrą, kuris, kaip buvo manoma, jau nerodė gyvybės ženklų.

„Veidas – prisirpusios mėlynės spalvos, ant sniego kraujas (žmogus griuvo veidu į žemę). Greitajai pagalbai nesirodant, vienas iš praeivių ėmėsi gaivinimo. Greitosios ekipažas procedūrai vadovavo telefonu“, – aprašė R. Visočnik.

Portalui ji teigė, kad visi trys vyrai, kurie matosi vienoje nuotraukų priekyje, dalyvavo gaivinime: „Vienas iš jų fiziškai gaivino, kiti drąsino, nes kai kurie praeiviai liepė nejudinti žmogaus ir laukti medikų“. „Kai praeivis gaivino žmogų, pastarasis kvėpavo, nors ir silpnai. Tad dar buvo gyvas tuo metu“, – sakė kaunietė.

Hipokrato priesaiką davę gydytojai turi gelbėti žmones ir negali atsisakyto to daryti.

Pašnekovės teigimu, veiksmas vyko šalia Kauno klinikinės ligoninės Skubios pagalbos ir traumų skyriaus, esančio Gedimino g. Žinodama, kad šalia yra ligoninės skyrius, ji su viltimi nuskubėjo ten.

„Nulėkiau į registratūrą prašyti medikų pagalbos. Registratūroje buvo nurodyta eiti į 129 ar 139 (tuo metu dėl skubėjimo ir įtampos buvau lyg transe, tad dabar jau nebepamenu) kabinetą. Registratūros darbuotoja nepalydėjo, koridorių raizgalynėje kabineto teko ieškotis pačiai, nors kiekviena sekundė galėjo būti lemiama. Radau 129 (139)-tą. Jame kelios moterys gėrė kavą. Prašymas padėti personalo nesujaudino. Sako, kvieskit greitąją. Aš: „Kvietėm, bet kol atvažiuos – gal galite padėti praeiviui, gaivinančiam mirštantį žmogų“. Atsakymas: „Mes negalime, juk greitoji iškviesta“, – dėstė kaunietė.

Nieko nepešusi moteris grįžo atgal į nelaimės vietą. Atvykę greitosios medicinos pagalbos medikai, anot jos, perėmė gaivinti žmogų, jį įsikėlė į automobilį.

Kauno greitosios medicinos pagalbos stoties atstovai portalui kauno.diena.lt patvirtino, kad penktadienį teko vykti į iškvietimą, kai prie Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios blogai pasijuto vyras. „Deja, jo gyvybės išgelbėti nepavyko“, – apgailestavo stoties atstovai. Jie pridūrė, kad vyras blogai pasijuto ne dėl patirtos traumos, o dėl lėtinės ligos padarinių.

Medikai: būtume užtrukę ilgiau

Kauno klinikinės ligoninės atstovai pirmadienį pateikdami situacijos komentarą išsakė užuojautą mirusiojo artimiesiems ir teigė, kad kaunietė pateikė netikslias aplinkybes.

„Užjaučiame mirusiojo artimuosius ir suprantame jų savijautą bei reakciją ekstremalaus įvykio akivaizdoje. Ligoninės vadovybė kalbėjosi su tą dieną dirbusiais medikais ir norime patikslinti aplinkybes. Tuo pat metu, kai moteris pasakė apie įvykį gatvėje medikams, ten jau buvo atvykusi greitoji medicininė pagalba“, – tvirtino Kauno klinikinės ligoninės Komunikacijos specialistas Saulius Tvirbutas.

Jis dėstė, kad „medikai mėgino paaiškinti, kad jie kuo nors labiau pagelbėti nei greitosios medicinos pagalbos darbuotojai negalės – mūsų darbuotojai būtų daug ilgiau užtrukę, kol surinktų reikiamus prietaisus ir atbėgtų iki įvykio vietos nei ligonis būtų atvežtas su greitąja pas juos.“

Ligoninės atstovas akcentavo, kad priėmimo skyriuje medikai visada pasirengę priimti ligonius, suteikti tolesnę pagalbą bei gydymą.

„Kauno klinikinės ligoninės miesto centre esančio Priėmimo, skubios pagalbos ir traumų skyriaus darbuotojai ne kartą savo iniciatyva yra išbėgę su neštuvais ir suteikę pagalbą žmonėms su sutrikusia sveikata. Tačiau šiuo atveju greitoji atvyko labai greitai ir buvo pasikliaujama jų kvalifikacija“, – teigė S. Tvirbutas.

Dar viena liudininkė

Dar viena įvykių liudininkė pirmadienį portalui kauno.diena.lt pasakojo, kad kai atvyko medikai, ji paskambino R. Visočnik, o ši jau buvo begrįžtanti iš ligoninės.

„Kai toji moteris išėjo pagalbos, medikų dar nebuvo“, – sakė kaunietė.

R. Visočnik pirmadienį vakare patikslino, kad greitosios medikus pamatė tada, kai išėjo iš ligoninės po pokalbio su jos darbuotojais. „Tuo metu greitosios automobilis suko iš Kęstučio g. į Gedimino g., ir po kiek laiko sustojo prie Nepriklausomybės aikštės, kitoje Soboro pusėje negu pati įvykio vieta. Greitosios pagalbos žmonės per aikštę nuėjo į nelaimės vietą, o greitosios automobilis nuvažiavo ir į įvykio vietą privažiavo iš kitos pusės“, – aiškino kaunietė.

Rašyti komentarą
Komentarai (33)

išvada

Kavutę gerti yra kur kas svarbiau, nei pakelti subinę ir bėgti gaivinti kažkokį tai nelaimėlį.

Apgailėtina

Mirštančiam prie ligoninės žmogui jos medikai atsisakė padėti. Bet kurioje civilizuotoje šalyje aiškintųsi ministras, o ne patarėja spaudai... "Profesionalai"...

???

Niekaip nesuprantu apie kokia Hipokrato priesaika kalbama? Apie lietuviska varianta sukurpta "specialistu-zinovu" ar apie pacio Hipokrato? Hipokratas rase, kad pirmiausia gydytojas turi nepakenkti zmogui. Jeigu abejoja, geriau nieko nedaryti. Antra, gydytoju gali buti tik pasiturintis zmogus. Tai apie ka mes cia?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS