Miškų savininkai protestuos dėl veiklos apsunkinimų saugomose vietose | Diena.lt

MIŠKŲ SAVININKAI PROTESTUOS DĖL VEIKLOS APSUNKINIMŲ SAUGOMOSE VIETOSE

  • 6

Miškų savininkai dėl, anot jų, prastėjančių ūkininkavimo sąlygų pirmadienį rengia protesto akciją Kauno apskrityje.

Protesto metu miško technika išriedės į kelius Kauno apskrityje.

Pasak privačių miškų savininkų asociacijos, šie piktinasi privačiose miškų valdose atsiradusiomis naujomis saugotinomis buveinėmis bei įsigaliojusia nauja ūkininkavimo tvarka miškuose, kurie patenka į „Natura 2000“ teritorijas.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas pernai gruodžio pradžioje galutinai nutarė, kad tvirtinant vidinės miškotvarkos projektą privaloma įvertinti planuojamų miškų kirtimų poveikio reikšmingumą jau veikiančioms ir būsimoms Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritorijoms.

Po šio sprendimo Valstybinė miškų tarnyba paskelbė laikinai stabdanti kirtimus ne tik Ignalinos rajone, bet ir kitose „Natura 2000“ teritorijose, tačiau informavo nenaikinsianti iki teismo sprendimo išduotų leidimų.

Pasak asociacijos vadovės Giedrės Šlevinskės, pastaruoju metu privačių miškų savininkai išgyvena įtampą.

„Naujos saugotinos buveinės dar nėra įteisintos, o kirtimai miško valdose, kuriose bandoma įteisinti europinės svarbos buveines, jau yra sustabdyti. Kirsti negalima, nors žiema tam tinkamiausias metas. Apmaudu, kad apribojimai priimami patylomis, iš anksto apie juos nepranešus. Kalbama apie miško savininkų pareigas, tačiau sąmoningai nutylima apie jų teises. Tai savotiškas privataus turto nacionalizavimas“, – pranešime cituojama vadovė.

Protestu bus reikalaujama saugomų teritorijų plėtrą vykdyti ne miško savininkų sąskaita – jas plėsti valstybinėje žemėje. Taip pat paaiškinti, kur ir kaip panaudojamos iš miško savininkų surinktos lėšos už parduotos žaliavinės medienos apmokestinimo 5 proc. tarifu mokestį.

Anot organizatorių, bus siekiama uždrausti biokuro tiekimą iš trečiųjų šalių, apeinant sankcijas, bei reikalaujama lengvatinio kuro, skirto miško ūkio veiklai.

Sausio pabaigoje miškų savininkai žada jungtis ir į žemdirbių organizuojamą akciją bei miško technika vykti į Vilnių.

Ūkininkai praėjusį pirmadienį visoje Lietuvoje degindami laužus protestavo prieš Vyriausybės vykdomą žemės ūkio politiką, padidintus suskystintų naftos dujų akcizus, daugiamečių pievų atstatymą, ragina spręsti pieno krizę ir kitas problemas. 

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

Guntars Zalupkins

Visi protestai yra gerai! Žmonės ir yra zmones kad kovoti už savo teises o ne nuolankiai vykdyti ką sumastys korumpuotas režimas!

Pastebėjimas

Nesuprantu dabartinės tvarkos miškuose.Užaugau tarp miškų ir juose buvo tvarka,buvo ir kirtimai ir atsodinimas ir kvartalinės linijos prižūrėtos,kad grybaujant ar uogaujant nepasiklystum,o kas dabar -brūzgynai iš tų pačių šimtamečių miškų.Būdavo miške miškininkai iškirsdavo biržę,normalius medžius išveždavo,o visokias šakas atiduodavo kaimiečiams malkoms,bet reikėdavo ir tą biržę sutvarkyti,kad galėtų vėl medžius sodinti,tad ir man teko tas šakas nešioti,dabar ten vėl normalūs miškų plotai.Visiems buvo gerai,kaimo žmones turėjo malkų,o valstybė pinigų už medieną .Kvartalines linijas prižiūrėjo pamiškių gyventojai,o dabar reikia skelbti konkursus,kas pigiau prišiūrės tą mišką.Man atrodo,kad niekas nepareiškia noro ten dalyvauti ir varžytis ir taip viskas nyksta.Dabar visiems rūpi tik brandūs miškai ir pelnas,o kas bus po manęs - nors ir tvanas

kaunietis

Prieš ką jie protestuoja? Kad civilizuotoj valstybėj saugoma gamta? :D Lietuvoje daugiau nei 70 proc. miškų kertama be apribojimų, likusiuosius būtinai reikia saugoti, kol jie netapo steriliomis medienos plantacijomis. Taip kaip kviečių lauko mes nelaikome pieva, taip ir medžių plantacija nėra miškas. Įdomu, kas darysis, kai per artimiausius metus bus smarkiai didinamas saugomų teritorijų plotas? Lietuva įsipareigojo jį išauginti nuo 17 proc. dabar iki 30 proc. Tikiuosi daug baubimo ir staugimo iš visų tų apgailėtinų miško vertelgų, svarbu spėčiau užsipirkti popcornų :D
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS