Pirkėjas pasipiktino vaisių ir daržovių kainomis turguje | Diena.lt

PIRKĖJAS PASIPIKTINO VAISIŲ IR DARŽOVIŲ KAINOMIS TURGUJE

Šeštadienį Kauno Žaliakalnio turgavietėje, esančioje Zanavykų gatvėje, pirkėjų buvo kur kas daugiau nei darbo dienomis. Tačiau kai kuriuos jų nuvilia parduodamų vaisių ir daržovių kainos.

Šioje turgavietėje prekiaujama ne tik vaisiais, uogomis, daržovėmis, bet ir sultimis, duona, medumi, prieskoniais, konditerijos gaminiais, sūriais, įvairiais mėsos gaminiais. Žaliakalnio turgavietės prieigose, šalia legendinei Kauno senbernarei Bitei pastatytos skulptūros, įsitaisę sendaikčių pardavėjai.

„Jau seniai pastebėjau, kad Čečėnijos aikštėje šeštadieniais veikiančiame Ūkininkų turguje vaisiai, uogos ir daržovės kainuoja brangiai. Šią savaitę užsukau į Žaliakalnio turgavietę. Nustebau, kad ir jame vaisių, daržovių kainos yra didelės. Ypač nustebino svogūnų ir morkų kainos. Už šias daržoves prekybos centruose reikia mokėti kur kas mažiau. Viename prekybos centre kilogramas morkų dabar kainuoja tik 0,19 euro, o Žaliakalnio turguje už morkas prašoma net euro. Turguose žmonių mažėja ir mažės, nes kainos nėra patrauklios“, - portalui kauno.diena.lt pasakojo kaunietis Gediminas.

Turguose žmonių mažėja ir mažės, nes kainos nėra patrauklios.

Šiandien apsilankiau Žaliakalnio turgavietėje. Prie turgaus vartų išmaldos prašė senutė. Aukojančiųjų jai atsirado ne vienas ir ne du.

Kainos šioje turgavietėje panašios kaip ir Stoties turguje. Už kilogramą bulvių prekeiviai prašė 0,50 euro, kopūstų – 0,40 – 0,60, svogūnų 0,60 – 0,80, burokų – 0,60, obuolių – 0,60 – 1,10, morkų – 0,80 –1, kriaušių – nuo 1 euro.

Itin prastų slyvų kilogramą buvo galima nusipirkti už 0,70 euro. Geros slyvos kainavo dukart brangiau, o didžiausios ir gražiausios – net 2 eurus.

Nedideli pomidorai buvo pardavinėjami po 0,80 – 1 eurą, didesni, priklausomai nuo rūšies, po 1,30 – 2 eurus.

Agurkų kilogramas kainavo 2 – 2.20 euro. Nedaug skyrėsi ir raugintų agurkų kaina – 2,20 – 2,50 euro. Už raugintų kopūstų kilogramą reikėjo mokėti 1 – 1,50 euro.

Pakalbinti pardavėjai prekyba nebuvo labai patenkinti. "Norėtume sulaukti daugiau pirkėjų", -  teigė jie.

Pernai tokiu laiku vaisių ir daržovių Kauno turgavietėse buvo galima nusipirkti gerokai pigiau.

„Dainavos“ turgavietėje Sartų gatvėje bulvių kilogramas prieš metus kainavo 0,20 euro, svogūnų – 0,25, obuolių – 0,30, kriaušių – 0,70, pomidorų – 0,58 – 0,85, slyvų – 1,15.

GALERIJA

  • Pirkėjas pasipiktino vaisių ir daržovių kainomis turguje
  • Pirkėjas pasipiktino vaisių ir daržovių kainomis turguje
  • Pirkėjas pasipiktino vaisių ir daržovių kainomis turguje
Gairės: skaitytojo naujiena, turgus, Žaliakalnio turgus, vaisiai, daržovės, daržovių kainos
Rašyti komentarą
Komentarai (37)

Jonas

Negaliu išsivaizduoti,kas do nemasteliai eina į šiuos turgus.Parduotuvese iki Maxsimoje ant daug pigiau.Ten melagių,spekuliantų veikla,būrys.Sako ekologiška daržov.o parduodanti nežino ką reiškia žodis ekologiška,bet kainą ima dviguba,kuri užauginta,kaip visos

Vika

Kam cia idomu,kiek darzoves kainavo Sartu turguje pries metus? Kodel neparase,kiek dabar ten kainuoja vaisiai ir darzoves? Be to,kai nueme prekystalius palei gatve, labai sumazejo prekiaujanciu, ir tai prekiauja tik sestadieniais, o sekmadieniais prekiaujancius galima ant pirstu suskaiciuoti. O kituose turguose kainos visai ne turgiskos,nes didesnes negu parduotuvese,o ir nepasideresi. Turgus kaipo toks prarado savo paskirti. Ta pati parduotuve, tik be stogo. Na, Lietuvoje nieko nauja, visi nori gerai gyventi ne dirbdami, o plesdami didziausia kaina. I turgu nevaikstau, nebent nusipirkti lietuvisku pomidoru ar agurku. Bet ju laikas jau baigesi, tai ten nebera ka veikti. Niekas nepazaboja prekybininku gobsumo. Bloga darosi nuo tokios "prekybos" - daugiau plesimu galima vadinti.

kvailam pirkejui

nori vaisų ir daržovių - važiuok į bazę, ten beje sutiksi ir dalį tų ūkininkų - perekupų
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS