Pirmą kartą Kaune: įvairiaspalvių troleibusų ekspozicija po atviru dangumi | Diena.lt

PIRMĄ KARTĄ KAUNE: ĮVAIRIASPALVIŲ TROLEIBUSŲ EKSPOZICIJA PO ATVIRU DANGUMI

  • 16

Sekmadienį, spalio 27 d., Savanorių prospektas taps didžiausia gatvės meno galerija. Atsisveikindami su Kaunu, senieji spalvoti „Škoda“ troleibusai kvies kauniečius ir miesto svečius į paskutinį susitikimą. Vienoje pagrindinių miesto gatvių lauks net 50 eksponatų, o jų viduje – įvairios pramogos.

Atsisveikinant su senaisiais ir pasitinkant į miestą atvykstančius naujus bei modernius „Solaris“ troleibusus, beveik ketvirtį amžiaus ištikimai tarnavusios „Škodos“ buvo atiduotos į menininkų rankas. Gatvės meno kūrėjai iš įvairių Lietuvos ir net pasaulio miestų kiekvieną savaitgalį įgyvendindavo unikalias idėjas. Jų dėka į gatves išriedėdavo vis nauji važinėjančios parodos „Atia, senienos, labas, naujienos!“ eksponatai, nuolat atkreipdavę kauniečių ir miesto svečių žvilgsnius.

„Turime ne vieną priežastį džiaugtis. Visų pirma, į miesto gatves išrieda vis daugiau naujų, komfortiškų „Solaris“ troleibusų, kuriais kauniečiams važinėti bus žymiai patogiau. Bet smagu stebėti ir žmonių šypsenas, matant pro šalį pravažiuojančius gatvės menu papuoštus senuosius troleibusus. Sekmadienį bus išskirtinė proga visus eksponatus iš arti apžiūrėti vienoje vietoje“, – kalbėjo Kauno vicemeras Andrius Palionis.

Visus metus kauniečius ir miesto svečius džiuginę gatvės meno kūriniais virtę troleibusai šį sekmadienį susijungs į didžiulę vientisą galeriją po atviru dangumi. Tai paskutinė proga pamatyti po miestą kursavusios mobilios parodos eksponatus ir šioms nostalgiškoms senienoms paskutinį kartą ištarti „Atia“. Jas į užtarnautą poilsį išleido miestą pasiekę naujieji troleibusai.

Troleibusų paroda išsirikiuos Savanorių prospekto atkarpoje nuo Mituvos gatvės iki P. Lukšio g. ir žiūrovų lauks sekmadienį nuo 11 val. iki 15 val. Čia bus galima ne tik pasižvalgyti į piešiniais papuoštas „Škodas“, bet ir sudalyvauti įvairiose veiklose bei gyvai pamatyti, kaip ant troleibuso menininkų rankomis gimsta piešinys.

Teminių troleibusų duris atvers ir viduje pramogauti kvies „Kaunas 2022“, „Kaunas Hockey“, „Kaunas IN“, Kauno valstybinis lėlių teatras, netradicinę treniruotę surengs ir pajudėti kvies „6.30“ komanda bei kiti renginio dalyviai.

GALERIJA

  • Pirmą kartą Kaune: įvairiaspalvių troleibusų ekspozicija po atviru dangumi
  • Pirmą kartą Kaune: įvairiaspalvių troleibusų ekspozicija po atviru dangumi
Rašyti komentarą
Komentarai (16)

...

Sako, Krabas SPECIALIAI š. pirko kad jau pavasarį (vargu ar bent pusė tų naujųjų jo sulauks) būtų galima naują konkursą skelbt (ta prasme - didint pravažiavimo kainą)... ir vėl prasidės jų 'naujųjų' maliavojimo epopėjos.

gaila senų troleibusų

su geromis šiltomis minkštomis sėdynėmis. Naujuose gali užpakalį nušalti. Kietos, nepatogios, aukštai iškeltos, senesni žmonės sunkiai ant jų užlipa, kad atsisėsti. Prie vidurinių durų neaišku kodėl palikta tuščia vieta, kur puikiausiai galėjo tilpti viena kėdė ir platformėlė šalia pirkiniams pasidėti. Nepagalvota visiškai.

AStrasdo mat grožį

Bjauriai išterlioti seni trantai. Greičiau jų neliktų.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS