Po tragiško įvykio – ligoninės komentaras: mūsų medikai būtų užtrukę ilgiau | Diena.lt

PO TRAGIŠKO ĮVYKIO – LIGONINĖS KOMENTARAS: MŪSŲ MEDIKAI BŪTŲ UŽTRUKĘ ILGIAU

  • 45

Penktadienį aktyvi kaunietė Rūta Visočnik pasidalijo šokiruojančia, jos vertinimu, patirtimi, kai netoli Kauno klinikinės ligoninės skyriaus, esančio Gedimino g., žmogus prarado sąmonę. Kol vieni praeiviai ėmėsi vyrą gaivinti, vadovaujant greitosios pagalbos medikų nurodymais, duodamais telefonu, ji nubėgo pagalbos ieškoti į ligoninę. Ten ji, kaip teigia, sulaukė akibrokšto. Ligoninės atstovai pirmadienį pateikė įvykio, pasibaigusio vyro mirtimi, komentarą.

R. Visočnik pasakojo, kad penktadienį jos, einančios į darbą, dėmesį patraukė būrelis žmonių. Paaiškėjo, kad jie buvo apsupę sniege gulintį vyrą, kuris, kaip buvo manoma, jau nerodė gyvybės ženklų.

„Veidas – prisirpusios mėlynės spalvos, ant sniego kraujas (žmogus griuvo veidu į žemę). Greitajai pagalbai nesirodant, vienas iš praeivių ėmėsi gaivinimo. Greitosios ekipažas procedūrai vadovavo telefonu“, – aprašė R. Visočnik. 

Portalui kauno.diena.lt ji teigė, kad visi trys vyrai, kurie matosi vienoje nuotraukų priekyje, dalyvavo gaivinime: „Vienas iš jų fiziškai gaivino, kiti drąsino, nes kai kurie praeiviai liepė nejudinti žmogaus ir laukti medikų“. „Kai praeivis gaivino žmogų, pastarasis kvėpavo, nors ir silpnai. Tad dar buvo gyvas tuo metu“, – portalui kauno.diena.lt sakė kaunietė.

Pašnekovės teigimu, veiksmas vyko šalia Kauno klinikinės ligoninės Skubios pagalbos ir traumų skyriaus, esančio Gedimino g. Žinodama, kad šalia yra ligoninės skyrius, ji su viltimi nuskubėjo ten. 

„Nulėkiau į registratūrą prašyti medikų pagalbos. Registratūroje buvo nurodyta eiti į 129 ar 139 (tuo metu dėl skubėjimo ir įtampos buvau lyg transe, tad dabar jau nebepamenu) kabinetą. Registratūros darbuotoja nepalydėjo, koridorių raizgalynėje kabineto teko ieškotis pačiai, nors kiekviena sekundė galėjo būti lemiama. Radau 129 (139)-tą. Jame kelios moterys gėrė kavą. Prašymas padėti personalo nesujaudino. Sako, kvieskit greitąją. Aš: „Kvietėm, bet kol atvažiuos – gal galite padėti praeiviui, gaivinančiam mirštantį žmogų“. Atsakymas: „Mes negalime, juk greitoji iškviesta“, – dėstė kaunietė.

Nieko nepešusi moteris grįžo atgal į nelaimės vietą. Atvykę greitosios medicinos pagalbos medikai, anot jos, perėmė gaivinti žmogų, jį įsikėlė į automobilį.

„Baigties nežinau. Kartėlį, kilusį dėl medikų abejingumo, nustelbė pagarba ir dėkingumas praeiviui, nepabijojusiam imtis atsakomybės. Viltis yra. Ir ji remiasi į neabejinguosius. Uolūs formuliarų ir normatyvų vykdytojai telieka teisūs „ant popieriaus“, – pasisakymą baigė kaunietė.

Mūsų darbuotojai būtų daug ilgiau užtrukę, kol surinktų reikiamus prietaisus ir atbėgtų iki įvykio vietos nei ligonis būtų atvežtas su greitąja pas juos.

Kauno greitosios medicinos pagalbos stoties atstovai portalui kauno.diena.lt patvirtino, kad penktadienį teko vykti į iškvietimą, kai prie Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios blogai pasijuto vyras. „Deja, jo gyvybės išgelbėti nepavyko“, – apgailestavo stoties atstovai. Jie pridūrė, kad vyras blogai pasijuto ne dėl patirtos traumos, o dėl lėtinės ligos padarinių.

Medikai: būtume užtrukę ilgiau

Kauno klinikinės ligoninės atstovai pirmadienį pateikdami situacijos komentarą išsakė užuojautą mirusiojo artimiesiems ir teigė, kad kaunietė pateikė netikslias aplinkybes.

„Užjaučiame mirusiojo artimuosius ir suprantame jų savijautą bei reakciją ekstremalaus įvykio akivaizdoje. Ligoninės vadovybė kalbėjosi su tą dieną dirbusiais medikais ir norime patikslinti aplinkybes. Tuo pat metu, kai moteris pasakė apie įvykį gatvėje medikams, ten jau buvo atvykusi greitoji medicininė pagalba“, – tvirtino Kauno klinikinės ligoninės Komunikacijos specialistas Saulius Tvirbutas. 

Jis dėstė, kad „medikai mėgino paaiškinti, kad jie kuo nors labiau pagelbėti nei greitosios medicinos pagalbos darbuotojai negalės – mūsų darbuotojai būtų daug ilgiau užtrukę, kol surinktų reikiamus prietaisus ir atbėgtų iki įvykio vietos nei ligonis būtų atvežtas su greitąja pas juos.“

Ligoninės atstovas akcentavo, kad priėmimo skyriuje medikai visada pasirengę priimti ligonius, suteikti tolesnę pagalbą bei gydymą.

„Kauno klinikinės ligoninės miesto centre esančio Priėmimo, skubios pagalbos ir traumų skyriaus darbuotojai ne kartą savo iniciatyva yra išbėgę su neštuvais ir suteikę pagalbą žmonėms su sutrikusia sveikata. Tačiau šiuo atveju greitoji atvyko labai greitai ir buvo pasikliaujama jų kvalifikacija“, – teigė S. Tvirbutas.

Dar viena liudininkė

Dar viena įvykių liudininkė pirmadienį portalui kauno.diena.lt pasakojo, kad kai atvyko medikai, ji paskambino R. Visočnik, o ši jau buvo begrįžtanti iš ligoninės.

„Kai toji moteris išėjo pagalbos, medikų dar nebuvo“, – sakė kaunietė.

R. Visočnik pirmadienį vakare patikslino, kad greitosios medikus pamatė tada, kai išėjo iš ligoninės po pokalbio su jos darbuotojais. „Tuo metu greitosios automobilis suko iš Kęstučio g. į Gedimino g., ir po kiek laiko sustojo prie Nepriklausomybės aikštės, kitoje Soboro pusėje negu pati įvykio vieta. Greitosios pagalbos žmonės per aikštę nuėjo į nelaimės vietą, o greitosios automobilis nuvažiavo ir į įvykio vietą privažiavo iš kitos pusės“, – aiškino kaunietė.

Rašyti komentarą
Komentarai (45)

as

Jau geriau kava gers negu zmogui pades, nes kavos gerimas yra malonumas, o malonumo negalima nutraukti; stai taim mes dirbame o zmogaus kuris.neteko gyvyves, gal per sita mediku abejinguma, artimiesiems uzuojauta

Pensininkas

Vyti lauk tokius medikus, tegul emigruoja i babaikijas.

Nu ką galima pasakyti? ponia advokatė bando susirinkti sau klijentus ir pataisyti nuomonę apie teisėtvarką(aišku pas juos ne HIPOKRATO priesaika). O kodėl niekas nekalba apie apsileidusius artimuosius, kurie ligotą savo artimą paleidžia vieną? Kodėl atsakomybė suverčiama medikams? O kiek tenka prižiūrėti susisysiojusius žmogučius kuriuos artimieji nutrenkia ypatyngai šventėms į gydymo įstaigas? Nu žinoma kažkas davė priesaiką,o sūnus ar dukra....prieš savo mamą ar tėvą ar kitus artumuosius juk nedavė priesaikos??? Tai pagalvokit visi kas ją teisiat ir kas ką rašot?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS