Raudondvaryje gyvenanti mokytoja Juzefa – pirmoji šių metų 100-metė | Diena.lt

RAUDONDVARYJE GYVENANTI MOKYTOJA JUZEFA – PIRMOJI ŠIŲ METŲ 100-METĖ

  • 3

Raudondvaryje gyvenanti Juzefa Dombauskienė sausio 1-ąją šventė ne tik Naujųjų metų pradžią, bet ir savo 100-ąjį gimtadienį.

Šiaulių pedagoginiame institute pradinių klasių mokytojos specialybę įgijusi Juzefa dirbo ne vienoje Kauno rajono mokykloje. Vis dėlto, ilgiausiai, nuo 1958 m. iki pensijos, moteris vaikus ugdė Kulautuvos mokykloje. Čia pedagogu dirbo ir Juzefos vyras. Pora susilaukė dukrų, kurios taip pat pasirinko mokytojo profesiją. "Nuo mažumės mama mane vesdavosi kartu į mokyklą. Aš ir vaikų sumuštinius apžiūrėdavau... Bet mokytojos vaikui viskas buvo leidžiama", – juokėsi 100-metės dukra Nijolė.

Būdama mokytoja Juzefa nuolat kurdavo scenarijus vaikų šventėms. O už gerą darbą buvo ne kartą apdovanota. Jubiliatė neapleidžia savo kūrybinių pomėgių ir dabar – rašo dienoraštį, kuria eiles, sveikinimus. "Prieš keletą metų mama dar dalyvavo konkurse – sukūrė eilėraštį Lietuvai", – prisimena dukra.

Prieš ketvirtį amžiaus, mirus vyrui, Juzefa atsikraustė gyventi į Raudondvarį. Čia gyvena kartu su dukra Nijole."Esu sveika, niekuo nesiskundžiu. Didžiausia liga – tai mano amžius. Bet nors ir esu 100-metė, kasdien su dukra apeiname po didžiausią ratą", – didžiuojasi šimtametė.

Po 95-ojo Juzefos jubiliejaus artimieji nusprendė, kad ilgaamžės gimtadienį reikia švęsti kasmet. "Jau tapo tradicija, kad kiekvienais metais visa giminė susirenka paminėti mamos gimtadienio. Gaila, kad šiemet susiklostė tokios aplinkybės, jog nieko negalėjome pakviesti. Tačiau tikimės, kad pagerėjus situacijai dar šiais metais pavyks atšvęsti", – vylėsi Juzefos dukra.

Laikantis visų saugumo reikalavimų, Kauno rajono Socialinės paramos skyriaus vedėja Margarita Venslovienė perdavė mero Valerijaus Makūno linkėjimus ir tradiciškai Kauno rajono 100-mečiams dovanojamą šiltą antklodę.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Pil.

Ir dar kalba ,kad mokytojo darbas sunkus.Jeigu jis būtų toks sunkus ,neišgyventų tiek metų.

ilgų

Metų ilgiausių

KALEDOS

neitiketina Su tuo ir sveikinu

SUSIJUSIOS NAUJIENOS