Santakos parko ir Aleksoto apžvalgos aikštelės laukia atgimimas | Diena.lt

SANTAKOS PARKO IR ALEKSOTO APŽVALGOS AIKŠTELĖS LAUKIA ATGIMIMAS

Kaune planuojama atnaujinti Nemuno ir Neries santakos parką bei Aleksoto apžvalgos aikštelę. Pagal „Kauno plano“ projektą, šiose gyventojų ir turistų pamėgtose vietose planuojami nauji suoliukai, želdynų ir kitų elementų atnaujinimas.

Nemuno ir Neries santakos parke pagal siūlomą projektą turėtų būti įrengti ir dušai, viešieji tualetai, sportui ir vaikams skirta įranga. Aleksoto apžvalgos aikštelėje planuojama nauja tvorelė ir šlaitą puošiantys tautinių motyvų želdynai.

Santakos parke – įranga sportui ir žaidimams

Vietoj nusidėvėjusios santakoje esančio stadiono asfalto dangos rengiamasi įrengti gumos dangos bėgimo takus, sporto ir ir žaidimų aikšteles, jų įrenginiai būtų pritaikyti ir žmonėms su specialiaisiais poreikiais. Pagal projektą, santakoje turėtų būti pastatyti ir du stalo teniso stalai, keturios sūpuoklės.

Planuojama, kad šalia pagrindinio tako esančiame miškelyje bus geriamo vandens įrenginys, belaidžio interneto stotelė, netoliese projektuojami viešieji dušai ir tualetai.

Taip pat savivaldybė rengiasi atnaujinti senąją Nemuno prieplauką, apžvalgos aikšteles. Pagal projektą, turėtų būti atnaujinama Nemuno krantinės danga, taip pat trinkelėmis išklotos apžvalgos aikštelės prie riedučių parko ir šalia Vytauto bažnyčios, jose įrengti suoleliai, nuo kurių atsivertų vaizdas į upę.

Projekte didelis dėmesys skiriamas apšvietimui: siūloma apšviesti medžių grupes, akcentuojant jų kamienus ir lajas. Daugiau dėmesio siūloma skirti ir prižiūrint parko medžius.

„Parke auga keli išskirtiniai gluosniai, kuriems būtinas nuolatinis kvalifikuotų arboristų dėmesys. (...) Parke auga ir invaziniai medžiai – uosalapiai klevai. Jų populiaciją galima keisti dekoratyviniais medžiais“, – siūlo projekto rengėjai.

Taip pat konstatuojama, kad nepakankamai prižiūrimi parko krūmai: dalį jų reikia šalinti, o kitus – atnaujinti nugenint.

Siūloma parke planuoti daugiau dekoratyvinių krūmų kompozicijų ir jais keisti esamus gėlynus, kurie, projektų autorių vertinimu, santakoje netinkami, o ryškiaspalviai žiedai iškrenta iš bendro konteksto.

Po Aleksoto aikštele planuojama terasa

Aleksoto apžvalgos aikštelę, iš kurios atsiveria vaizdinga Kauno senamiesčio ir upių santakos panorama, taip pat rengiamasi rekonstruoti. Pagal parengtą projektą, po aikštele, nukasus dalį šlaito, bus įrengiama terasa. Kad į ją galėtų patekti žmonės su judėjimo negalia, bus projektuojamas keltuvas.

Senas sieneles, šiuo metu juosiančias apžvalgos aikštelę, planuojama pakeisti stiklinėmis. Pati aikštelės forma beveik nekis.

Aikštelėje stovinti Roberto Antinio skulptūra „Perkūnas“ išliks, tačiau bus perkelta šiek tiek į kitą vietą. Taip pat projekte numatyta vieta įrengti kompozitoriui Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui skirtą suolelį.

Drauge su aikštele ruošiamasi sutvarkyti ir link jos vedančius laiptus bei šiuo metu apgriuvusį kalno šlaitą. Projekte siūloma iš raudonos ir žalios spalvos žemaūgių krūmų suformuoti apželdinimo motyvą, atkartojantį Suvalkijos kraštui būdingą tautinės juostos motyvą.

Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus Gintaro Petrausko teigimu, realūs statybos darbai abiejose vietovėse galėtų prasidėti kitais metais.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (16)

Ir DAR

Keli pasiūlymai miesto "prikėlėjams" . Kaip planuojama kovoti su miesto statinių terlionėmis ? Ar tvarkysite Vilniaus g., nes atkarpose nuo Laisvės al. iki perėjos bei nuo Mapu g. iki Daukšos g. "važiuojamoji" pėsčiųjų dalis - kalnai, pakalnės. Labai iškraipyta. Ar planuojama sutvarkyti prie pastatyto biuro pastato , šalia Jonavos g. žiedo, greta apšiurusius pastatus [ čia ir prieš, imtinai su bažnyčia ant kalvos , ir už - iki Prismos, kur "Undinės" auto stovėjimo aikštelė blogiau nei bloga...] . Dar gal galima duoti darbo sienų "tepliams" legaliai - atnaujinti triukšmo slopinimo sienelę prie Čiurlionio tilto bei netoli muzikinio teatro [ gal dar kur nors ] , nes išblukę.

Povilas

Malonu , kad prie šio mero komanda dirba nemažindama apsukų, ne tik padarytais darbais bet ir planais ateičiai. Manyčiau, jog jums reikia mažiau klausytis "senienų", kurie dėl prarastos valdžios [ nors ją turėjo visą laiką po nepriklausomybės atgavimo, bet mažai ką padarė ] "pils degutą į medaus statinę" nematydami nuveiktų gerų darbų miesto ir jo gyventojų labui. Mane , o gal ir daugiau ką nors, domina tokie klausimai: 1 .Kas galvojama daryti apie anksčiau rašytą pėsčiųjų tiltą per Nerį ? 2. Kas galvojama daryti apie anksčiau minėtą molą-iškyšulį upių susikirtime - vakare žmonėms" palydėti saulę" ? Šie "manymai" buvo skelbti dar prieš jus. 3. Ar negalvojama sutvarkyti pėsčiųjų takelį per Taikos g. didįjį žiedą, nes per jį ir eina, ir važiuoja dviračiais daug žmonių? Šaligatvis Kovo 11-osios g. bei prie Draugystės parko jau sutvarkyti pernai. Ačiū.

Tendencijos?

Gėlynai netinka krūmai tinka?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS