„Šeimos diena“ – puiki proga judėti kartu | Diena.lt

„ŠEIMOS DIENA“ – PUIKI PROGA JUDĖTI KARTU

Antradienio popietę Draugystės parke surengta šeimų fizinio aktyvumo ir sveikatingumo šventė „Šeimos diena“.

Šią vasarą tai jau antroji šventė pagal projektą „Sportuoja vaikai, sportuoja šeimos, sportuoja visa bendruomenė“, skatinanti įvairaus amžiaus žmonių fizinį aktyvumą ir įsitraukimą į judrias veiklas.

„Norėjosi suburti šeimas, skatinti ir vaikų, ir tėvų fizinį aktyvumą. Tai labai svarbu dabar, kai daug žmonių dirba sėdimą darbą. Šio renginio ir projekto tikslas – pristatyti sporto šakas, įvairias fizinio aktyvumo ir kitas pramogines veiklas, skirtas ir bendruomenių senjorams, ir šeimoms, – dalijosi viena iš renginio organizatorių Soneta Ivanovė. – Siekiame, kad augtų žmonių susidomėjimas fizinio aktyvumo veiklomis“.

Norėjosi suburti šeimas, skatinti ir vaikų, ir tėvų fizinį aktyvumą.

Pasak pašnekovės, kad sportas nebūtų kančia, o taptų kasdienio gyvenimo dalimi, svarbu atrasti patinkančią fizinio aktyvumo veiklą, o šis renginys – puiki galimybė tai padaryti.

Šventės metu vyko bendra treniruotė šeimoms, kurią vedė sporto organizacijos „Šešios trim“ treneriai. Treniruotės metu tėvai su vaikais ant žolės atliko pratimus, stiprinančius kūną ir gerinančius fizinę būklę. Gimnastikos trenerė Goda kartu su jaunomis klubo narėmis paskatino pakilti ant parko suoliukų sėdėjusius žmones ir supažindino su linijiniais šokiais. Į šią veiklą įsitraukė ne tik vaikai, jų mamos, bet ir tėčiai.

„Atvykau su šeima, nors vyras šiek tiek tingėjo po darbo, bet susiruošė ir šokome visi kartu. Renginys tikrai smagus, pakelia nuotaiką, gera pabūti bendruomenėje, geras oras“, – įspūdžiais dalijosi renginio dalyvė Inga.

Parke laiką leidusios senjorės labiausiai susidomėjo Laimonto Rakausko vesta šiaurietiško ėjimo treniruote. Paskelbus treniruotės pradžią, moterys sustojo ratu ir atliko įvairiausius pratimus su šiaurietiško ėjimo lazdomis, skirtus stiprinti ne tik kojas, bet ir viršutinę kūno dalį.

Treneris paaiškino, kad šie pratimai, atliekami su lazdomis, yra stabilesni, skirti efektyvesnei mankštai, taip pat papasakojo apie šiaurietiško ėjimo privalumus: „Einant įprastai krūvį patiria tik kojos, o einant su lazdomis mes jungiam visą viršutinę kūno dalį, todėl taip gauname šiek tiek didesnį krūvį, vyksta kardio treniruotė ir viršutinės kūno dalies mankšta. Ėjimas tampa labiau subalansuotas, nes krūvis netenka vien kojoms, jį paskirstome, didiname judesių amplitudę, stipriname pečių juostą, geriname laikyseną, o tai – dabar labai svarbu, kai daug žmonių leidžia laiką sėdėdami“.

Pasak L.Rakausko, šią veiklą atranda vis daugiau jaunų žmonių. „Pastebėjau, kad publika jaunėja, tikriausiai suprato, kad reikia dabar savo kūnui, organizmui duoti fizinį krūvį, reikia mankštintis“, ­– įžvalgomis dalijosi treneris.

GALERIJA

  • „Šeimos diena“ – puiki proga judėti kartu
  • „Šeimos diena“ – puiki proga judėti kartu
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS