Skambina pavojaus varpais: Kauno mokyklose ir darželiuose šiuo metu trūksta daugiau nei 100 pedagogų | Diena.lt

SKAMBINA PAVOJAUS VARPAIS: KAUNO MOKYKLOSE IR DARŽELIUOSE ŠIUO METU TRŪKSTA DAUGIAU NEI 100 PEDAGOGŲ

Paskutiniame prieš vasaros atostogas Kauno miesto savivaldybės tarybos posėdyje, vykusiame liepos gale, politikams patvirtinus klasių komplektų skaičių mokyklose naujiems mokslo metams, tapo nesunku paskaičiuoti, ar pakaks mokytojų mažiesiems kauniečiams mokyti. Juolab kai žinoma, kad po nuotolinių mokslo metų dalis pedagogų visoje Lietuvoje apsisprendė darbą nutraukti ir „Sodroje“ jau tvarkosi dokumentus dėl priešlaikinės pensijos paskyrimo.

Pasak Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Eglės Andriuškienės, Kauno bendrojo ugdymo įstaigose dabar trūksta apie pusšimčio skirtingų dalykų mokytojų, o ikimokyklinio ugdymo įstaigose – 66 specialistų. Šiuo metu didžiausias poreikis jaučiamas ieškant meninio ugdymo mokytojų, specialiųjų ir socialinių pedagogų, mokytojų padėjėjų ir psichologų.

„Skaičiai nėra maži, tačiau mokyklos deda didžiules pastangas ir vykdo atrankas ištisus metus, kad užpildytų trūkstamas darbo vietas. Tikime, kad jos bus sėkmingos, ir mokytojų gretas gausiai papildys savo srities profesionalai. Savo ruožtu dar 2018-ųjų vasarą Kaune pradėta vykdyti unikali programa, kurios metu universitetų dėstytojus kviečiame įgyti papildomų kompetencijų ir dirbti mokytojais ar siekti mokyklų vadovų pareigų. Tokiu būdu reaguojama į realius trūkumus ir tendencijas švietimo srityje bei sėkmingai į mokyklas ir darželius pritraukiama aukščiausias kompetencijas turinčius specialistus“, – sakė E. Andriuškienė.

ELTA yra skelbusi, kad komplektuoti mokytojų kolektyvus mokykloms padeda ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) vykdoma vienerius metus trunkanti profesinių studijų programa „Pedagogika“. Ją baigusiems asmenims suteikiama pedagogo kvalifikacija ir išduodamas studijas bei kvalifikaciją liudijantis (valstybės pripažintas) pažymėjimas. Programa skirta aukštųjų mokyklų dėstytojams, pageidaujantiems dirbti mokyklos. Sumažėjus universitetuose studentų skaičiams, dalis dėstytojų lieka be darbo, tad išeitis pedagoginę veiklą tęsti mokykloje kai kam yra visai priimtina.

Ši programa finansuojama Kauno miesto savivaldybės lėšomis. 2019–2020 m. ją baigė 27 dėstytojai.

VDU taip pat suteikia pedagogams papildomų perkvalifikavimo galimybių, kurios didžiąja dalimi finansuojamos Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų pinigais, taip pat jos gali būti apmokamos norinčiojo studijuoti asmeninėmis lėšomis. Per pastaruosius dvejus metus šią programą baigė apie 300 pedagogų Kaune. Tad jei dalis mokytojų nuspręstų išeiti į priešlaikinę pensiją, mokyklos galėtų pasinaudoti esamu persikvalifikavusių pedagogų rezervu.

Rašyti komentarą
Komentarai (10)

Wika

Neįsivaizduojate kokia ramybė pagaliau mane aplankė po daugelio metų, šiais metais palikus mokytojo darbą.. už 700e į rankas.. su stažu, klase ir dar laipsniu. Dabar ateini prie staklių, panešioji, padirbi ir laiku namo. Jokio galvojimo namie apie darbą. Visas laikas sau, šeimai.. o buvo.. 24/7 mokytoja.. tėvai skambina kada nori, popierius ruoši po savo darbo valandų iki išnaktų ir ruošiesi įdomiai su turiniu pravesti pamoką, kad nenuobodžiautu mažieji vunderkindai. Ačiū! mokykitės patys, dar noriu pagyventi ramiai.

Nu jo

Kaip netikėta. Wow, wow. Ir kas kaltas? Blyn, juk šiuo atveju neišeis suversti kaltę Putinui. Nejaugi teks pripažinti savo kaltę, planuojant, gujant, ir kitaip diskriminuojant mokytojo profesiją. Ui ui, tikrai ne, ras kaltu, pvz Lukasenka ar pn.

NESTEBINA , NES

Supertėvelių ir mamyčių pageidavimai užverčia pedagogus tokiais nereikalingais (jų vaikučių fotografavimu ir vertinimu feisbuke)darbais , kad jiems nebelieka laiko nė pamiegoti...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS