Sporto universitetas stabdo derybas su LSMU | Diena.lt

SPORTO UNIVERSITETAS STABDO DERYBAS SU LSMU

Sausio 19 dieną prasidėjusios Lietuvos sporto universiteto (LSU) ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) derybos, siekiant įgyvendinti Seimo nutarimą LSU prijungti prie LSMU, laikinai stabdomos.

LSU laikinosios rektorės doc. dr. Dianos Rėklaitienės teigimu, derybos stabdomos dėl kelių priežasčių. Sausio 16 dieną įvykusiame abiejų universitetų rektorių susitikime buvo susitarta, kad bus sudaryta LSMU ir LSU atstovų darbo grupė, kurios susitikimų metu aptariami klausimai nebus teikiami balsavimui, nebus priimami sprendimai bei kad ši grupė reorganizavimo planą ir reorganizavimo sąlygas rengs bendru sutarimu, reguliariai apie tai informuojant LSU Senatą ir Tarybą.

Tačiau, LSU rektorei susipažinus su pirmojo darbo grupės posėdžio protokolo projektu, paaiškėjo, kad pagal išdėstytą atstovavimo deryboms modelį pažeistas derybų lygiateisiškumo principas – LSU turi mažiau atstovų nei LSMU, netenkina ir LSMU balsavimui pateikta darbo grupės reorganizavimo planui ir sąlygoms parengti darbo tvarka, rašoma pranešime.

„Taigi akivaizdu, kad darbo grupės nariai nebuvo supažindinti ir nežinojo apie LSMU ir LSU rektorių susitarimą, todėl priėmė lygias šalių teises rengiant reorganizavimo planą ir reorganizavimo sąlygas pažeidžiantį sprendimą. Be to, LSMU turint 5 atstovus, vienas iš kurių – darbo grupės pirmininkas su privilegijuotu balsu, o LSU turint tik 4 atstovus, tai LSU dalyvavimas darbo grupės veikloje tampa tik simbolinis arba iš esmės net beprasmis, nes visus sprendimus turinio balsų dauguma priims vien tik LSMU atstovai, – tvirtina LSU laikinoji rektorė. – Kadangi LSU Senatas ir Taryba yra priėmę sprendimus išsaugoti LSU savarankiškumą, o rengiant reorganizavimo plano ir reorganizavimo sąlygų projektus pirmiausia buvo svarstomi klausimai dėl akademinio savarankiškumo suvaržymo nuostatų, neturiu įgaliojimų vesti derybų šiais klausimais ir dėl to įgalioti sprendimus priimti LSU darbo grupės narius.“

LSU, kaip teigiama, siekdamas užtikrinti aukštojo mokslo reformoje dalyvaujančių LSU ir LSMU lygiateisiškumą, sąžiningumo, protingumo ir teisingumo principų laikymąsi rengiant reorganizavimo plano ir reorganizavimo sąlygų projektą, laikinai stabdo derybas.

„Laikinai sustabdau LSU darbo grupės narių įgaliojimus ir derybų eigą bei informacijos siuntimą, kol LSU Senatas ir Taryba apsvarstys reorganizavimo plano ir reorganizavimo sąlygų projekto rengimo klausimą ir suteiks atitinkamos apimties įgaliojimus. Artimiausiu metu bus surengtas bendras LSU Senato ir Tarybos posėdis, kuriame šie klausimai ir bus sprendžiami“, – teigia doc. dr. D. Rėklaitienė.

LSMU vadovas: įgyvendinsime Seimo nutarimą

 Universitetų pertvarka dėl Lietuvos sporto universiteto (LSU) sprendimo laikinai stabdyti derybas nesustos ir reorganizacijos planas bus patvirtintas laiku, sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) rektorius Remigijus Žaliūnas.

„Mes įgyvendinsime Seimo nutarimą, kurį jis priėmė kaip visų universitetų steigėjas“, – BNS ketvirtadienį sakė R. Žaliūnas.

Seimas baigdamas rudens sesiją priėmė nutarimą, kuriuo pritarė LSU prijungimui prie LSMU. Universitetams pasiūlyta iki kovo pateikti Seimui universitetų reorganizavimo planą ir reorganizavimo sąlygas. LSU taryba ir senatas reorganizacijai nepritaria.

„Aš galėčiau pasakyti, kad mes parengsime greičiau, esame numatę vasario 14 dieną iškilmingą senato ir tarybos posėdį, o prieš iškilmingą posėdį bus darbinis ir mes priimsime sprendius, atitinkančius Seimo nutartį“, – garantavo rektorius.

Jis nesureikšmino LSU sprendimo stabdyti derybas, pažymėjęs, kad jis yra laikinas. „Jiems gal dar reikia laiko pasitarti su senatoriais, tarybos nariais, bendruomene“, – sakė R. Žaliūnas.

Seime pritarus universitetų pertvarkai, ji būtų baigta, kai Seimas kaip steigėjas patvirtintų naujo universiteto statutą. Šiuo metu universitetai rengia reorganizacijos planą ir sąlygas. Planuojama, kad Sporto universitetas veiktų LSMU sudėtyje kaip Sporto akademija, tačiau LSU siekia išlaikyti autonomišką statusą.

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė vertindama situaciją yra sakiusi, kad reorganizacija sutelktų biomedicinos mokslų potencialą, o šios studijų kryptys šiuo metu Kaune dubliuojamos.

Vyriausybėje lapkritį patvirtintas visų universitetų pertvarkos planas. Įgyvendinus Vyriausybės siūlomas valstybinių universitetų tinklo optimizavimo plano įgyvendinimo priemones, 14 valstybinių universitetų būtų pertvarkomi į devynis.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (15)

ALGIS

ŠAUNUOLIAI, O TAI KAIP RUSŲ LAIKAIS PARTKOMAS NUSPRENDĖ IR BAIGTA .

Stebėtojui

Aiškiai nedirbi LSMU, arba tendencingai rašai mebūtus dalykus...

Einikis

vargšas tas sporto universitetas, bet ko norėti, sportas ir intelektas labai sunkiai suderinami dalykai...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS