VDI perspėja Kaune degusį atliekų sandėlį valdančią įmonę pasirūpinti darbuotojais | Diena.lt

VDI PERSPĖJA KAUNE DEGUSĮ ATLIEKŲ SANDĖLĮ VALDANČIĄ ĮMONĘ PASIRŪPINTI DARBUOTOJAIS

  • 3

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) penktadienį perspėjo Kaune degusį atliekų sandėlį valdančią įmonę „Žalvaris“ pasirūpinti savo darbuotojais.

Anot VDI, gavus darbuotojų nusiskundimų dėl sveikatos būtina juos siųsti sveikatos patikrinimui ir įsitikinti, kad sveiktos būklė leidžia dirbti konkrečius darbus.

Darbdavys taip pat turi organizuoti profesinės rizikos vertinimą ir įvertinti faktinę darbuotojų saugos ir sveikatos būklę įmonėje bei atskirose jos vietose.

„Įmonėms, patenkančioms į gaisro padarinių poveikio zoną, norinčioms atnaujinti savo veiklą, privalu atlikti profesinės rizikos vertinimą iš naujo ir įsitikinti, kad rizika šių įmonių darbo vietose yra toleruotina bei nustatyti esamos rizikos dydį siekiant kiek įmanoma tiksliau parinkti būtinas bei tinkamas prevencines priemones“, – teigiama pranešime.

Anot įstaigos, darbdaviams būtina išsiaiškinti, ar esanti darbo vietų vėdinimo sistema užtikrina galiojančius reikalavimus.

Šalia gaisro vietos esančių įmonių darbdaviai turi įsitikinti, kad į darbo patalpas iš išorinės aplinkos nebepatenka kenksmingos medžiagos ar dulkės. Jeigu yra nustatoma, kad tarša vis dar sklinda iš išorės, patalpas reikėtų kiek įmanoma geriau izoliuoti, išjungti priverstiniam vėdinimui naudojamo oro paėmimo iš lauko sistemas, teigiama pranešime.

Pasak inspekcijos, būtina atlikti patalpos ventiliacinių sistemų (angų, šachtų ir t.t.) apžiūrą, jas išvalyti, patikrinti sistemų efektyvumą.

Jeigu gaisro metu susidariusios pavojingos cheminės medžiagos pateko į patalpų vidų, jos nusėdo ant sienų, grindų ir kitų paviršių, jos gali būti pašalinamos tik valant drėgnu būdu. Darbo patalpų, teritorijos, buitinių patalpų valymą turėtų organizuoti darbdavys.

Drėgnu būdu turėtų būtų valomos tiek patalpų sienos, lubos, langai, grindys, laiptai, buitinės patalpos, tiek visos kitos vietos. Valant patalpas yra privaloma naudoti asmenines apsaugos priemones.

Anot inspekcijos, atlikus minėtus darbus neturėtų būti jaučiamas stiprus degėsio-dūmų kvapas, kadangi jis parodo, ar ore vis dar esama cheminių medžiagų.

Prokuratūra penktadienį pranešė dėl šio gaisro pradėjusi ikiteisminį tyrimą, įmonė teigia apgailestaujanti dėl gaisro ir žada bendradarbiauti su pareigūnais.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, įmonėje „Žalvaris“ kilusio gaisro plotas apėmė daugiau nei 10 tūkstančių kvadratinių metrų. Jo metu degė trijuose gamybiniuose cechuose esančios atliekos – panaudoti tepalai, polietilenas, plastikas, kitos atliekos.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

utilizatoriams mes mokescius uz ora mokam

o tai daba po katostrofos gamtosaugininkai ir zalioji mafija surinktus is aplinkiniu mokescius grazins gyventojams ir imonesm ka sumoket komensacijas uz pa nuodijima ?.... kur uz privalomus mokescius kokybiskos paslaugos ? kodel mes turim kentet truca ??

Amališkė,

Papasakokit ir kaip šalia gyvenantys gyventojai turi elgtis,nes šiandien visą dieną skauda galvą.

O nereikėtu kartais

VDI pasirūpinti, kad to pačio žalvario nafik neliktu tokioje tankioje teritorijoje kur aplinkui gyvena ir dirba daug žmoniu??? Prie ko čia tie aplinkiniai darbdaviai??? Matuok nematavęs kai chemija pleškina vidury miesto. Jau po biski aplinkiniai kaltais daryti pradedami. Tvari Gerovės LT!

SUSIJUSIOS NAUJIENOS