Brangakmeniais besigirianti aiškiaregė siekia bankroto | Diena.lt

BRANGAKMENIAIS BESIGIRIANTI AIŠKIAREGĖ SIEKIA BANKROTO

Pusmetį už grotų praleidusi aiškiaregė Ala Naruševičienė paleista į laisvę, bet buvusiems savo klientams tebėra skolinga apie 60 tūkst. eurų. Dabar ji siekia savo kaip fizinio asmens bankroto, nors giriasi turimais brangakmeniais.

Sušvelnino bausmę

Ypatingomis galiomis besigiriančiai A.Naruševičienei pastarieji metai – itin sunkūs. Pernai rudenį Kauno apylinkės teismas už sukčiavimą jai skyrė 4 metų laisvės atėmimo bausmę. Ji buvo suimta teismo salėje.

Maža to, ponia Ala įpareigota atlyginti apie 40 tūkst. eurų žalą asmeniškai ir dar daugiau kaip 20 tūkst. eurų žalos atlyginti turi solidariai su savo sūnumi Giedriumi Visocku. Vadinamąją žalą sudaro iš šešių klientų išviliotos ir negrąžintos sumos.

Po pusmečio, kurį A.Naruševičienė praleido už grotų, šių metų kovą Kauno apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija, peržiūrėjusi Kauno apylinkės teismo nutartį, nusprendė tuoj pat grąžinti laisvę aiškiaregei, tačiau paliko prievolę atsiskaityti su nukentėjusiaisiais.

Šis nuosprendis jau įsiteisėjęs.

Gavo laišką apie bankrotą

"Galiu iš karto pasakyti, kad nukentėjusieji jokių pinigų nėra atgavę", – sakė kelių buvusių A.Naruševičienės klientų advokatas Artūras Bauža.

Anot jo, A.Naruševičienė kreipėsi į Aukščiausiąjį Teismą, prašydama, kad ji būtų išteisinta ir nereikėtų gerokai papurtyti piniginės. Čia bylą nagrinės septynių teisėjų kolegija.

Maža to, ji siekia, kad ir nesėkmės Aukščiausiajame Teisme atveju nukentėjusieji prie jos nebesikabinėtų. "A.Naruševičienė parašė kiekvienam iš asmenų, kurie kreipėsi su ieškiniu, informuodama, kad ji ir jos vyras bankrutuoja", – sakė A.Bauža.

Pagal Fizinių asmenų bankroto įstatymą, ketindamas pateikti pareiškimą iškelti bankroto bylą, fizinis asmuo ne vėliau kaip prieš mėnesį iki pareiškimo pateikimo dienos privalo apie tai raštu informuoti visus savo kreditorius, t.y. visus fizinius ir juridinius asmenis, kuriems yra skolingas.

Kur deimantai?

Kokiu pagrindu Naruševičiai galėtų bankrutuoti, kam jie dar gali būti skolingi, A.Bauža sakė nežinąs.

Savo kaip fizinio asmens bankroto procesą asmuo gali inicijuoti tik tada, kai negali įvykdyti skolinių įsipareigojimų, kurių suma viršija 25 minimaliąsias mėnesines algas (9 500 eurų).

Bankroto administratorius organizuoja visas bankroto procedūras, plano, kaip atsiskaityti su kreditoriais, įgyvendinimą, įskaitant ir asmens turto pardavimą.

A.Bauža sakė nagrinėjant bylą išsiaiškinęs, kad A.Naruševičienės ir Gedimino Naruševičiaus vardu jokio vertingo turto registruota nebuvo.

Tokiu atveju smalsu, ar Naruševičiai, jeigu tikrai pateikė ar teiks prašymą pradėti bankroto procedūrą ir vardydami turimą turtą, nurodė ar nurodys turį brangakmenių.

"Kauno dieną" pasiekė dokumentai, kuriuose A.Naruševičienė lapkričio pradžioje pasakoja, kad anaiptol nėra vargšė. "Aš turiu gaminių iš deimantų", – viename dokumentų cituojama būrėja. Kitame dokumente G.Naruševičius kalba apie "dvidešimt penkis karatus", apie tai, kad "jie apdirbti kainuoja žymiai daugiau". Įvardijama bendra suma – apie 42 tūkst. eurų.

Tvarkė gyvenimus, valė sielas

42 tūkst. eurų suma – tikrai ne astronominė, palyginti su byloje užfiksuotomis įplaukomis į A.Naruševičienės kišenę, kurią klientai pildydavo iš pradžių savo iniciatyva, o vėliau, kaip nustatė teismas, bauginami dėl galbūt ištiksiančių nesėkmių.

Byloje užfiksuota, kad aiškiaregė savo klientams yra grasinusi prakeikti, žadėjo neįgaliojo gyvenimą, gąsdino, kad, pavyzdžiui, po trijų mėnesių avarijoje žus sūnaus mergaitė.

Didžiausia A.Naruševičienės iš vieno žmogaus išviliota suma, bylos duomenimis, yra daugiau kaip 50 tūkst. eurų. Tiesa, nukentėjusiajai pavyko atgauti apie 35 tūkst. eurų.

Kas žmones traukė pas A.Naruševičienę? Internete ir dabar dar galima rasti bent vieną skelbimą, kuriame ji žadėjo "išskaityti energetinį ir informacinį biolauką, padėti žmogui atrasti psichologinę pusiausvyrą ir problemą, kuri turi priežastį, parūpinti individualius talismanus, apsaugą nuo blogio".

Vardijamos ir kitos paslaugos, tokios kaip verslo krizės priežasties išaiškinimas, magiško poveikio, daromo konkurentų, nustatymas, prakeikimų, užkeikimų, nužiūrėjimų pašalinimas, juodosios magijos neutralizavimas, šeimos problemų sutvarkymas, būrimas taro ir karminėmis kortomis. Ponia Ala teikė konsultacijas ir dėl gyvenimo sutvarkymo, sielos išvalymo.

Mokėdavo ir už nuovargį

Amuletus, įsigytus paprastose parduotuvėse, klientams A.Naruševičienė parduodavo kaip turinčius stebuklingų galių ir, aišku, už beprotiškas sumas. Pavyzdžiui, 7,2 tūkst. eurų – už amuletą, dar 4,3 tūkst. eurų – už jo įkrovimą ir dar 600 eurų ezoterikos žinovė paprašė už tai, kad įkraudama amuletą ji visiškai nusilpo ir blogai jautėsi.

A.Naruševičienė už nekuklų mokestį užkalbėdavo ir vandenį, miltus, druską. Pavyzdžiui, kai kuriems klientams buvo prisakyta, kad sėkmei įgauti, gyvenimui susitvarkyti tokio užkalbėto vandens reikia išgerti po kelis litrus per dieną.

Druskos užkalbėjimams jos prireikdavo maišais. Ją būrėjos galiomis įtikėję žmonės turėjo barstyti po namus, fermas, kiemą. O aliejumi teko tepti gyvulius. Meilę A.Naruševičienės pagalba norėjusi prisitraukti mergina buvo išsiųsta į kapines atlikti apeigų. Ir vėl ne už ačiū.

Kitai klientei ir jos sūnui buvo prisakyta namuose pridėlioti įvairių amuletų, o aplink pastatą užkasti 100 pjautuvų, kurie neva turėjo pritrauks pinigus, klientus ir sėkmę.

Visiems galima, jai – ne?

Susisiekti su A.Naruševičiene ir jos sutuoktiniu "Kauno dienai" nepavyko. Telefono numeris, kuriuo anksčiau ji atsiliepdavo klientams, šiuo metu yra nebenaudojamas.

Būrėja ir jos gynėjai pateikdami apeliaciją piktinosi, kad teismas neva neteisingai interpretavo faktines bylos aplinkybės ir apsiribojo vien akcentuodamas suinteresuotų nukentėjusiųjų parodymus bei nepagrįstai apkaltino, kad ji nesuteikė žadėtų įvairios magijos paslaugų už sutartą kainą.

Priekaištavo, kad teisme nebuvo leista apklausti liudytojų, kurie, anot A.Naruševičienės, galėjo patvirtinti jos gebėjimus.

Jos gynėjai pabrėžė, kad Lietuvoje esantis teisinis reguliavimas nedraudžia verstis bioenergetinių paslaugų teikimu. "Visa Lietuva užsiima bioenergetika, o man, pasirodo, negalima", –  neteisybę įžvelgė A.Naruševičienė.

Apie A.Naruševičienę duomenų neturi

Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnybos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos Veiklos organizavimo skyriaus atstovai informuoja:

vadovaujantis Lietuvos Respublikos fizinių asmenų bankroto įstatymo 4 str. 1 d., fizinis asmuo pareiškimą iškelti bankroto bylą pateikia vietovės, kurioje yra fizinio asmens gyvenamoji vieta, apylinkės teismui Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso nustatyta tvarka. Tarnybai tokie pareiškimai neteikiami ir pagal tarnybai suteiktą kompetenciją tokių pareiškimų tarnyba nenagrinėja. Priimti sprendimą iškelti fiziniam asmeniui bankroto bylą ar atsisakyti ją iškelti gali priimti tik teismas. Tarnyba savo svetainėje skelbia duomenis apie įsiteisėjusiais teismų sprendimais fiziniams asmenims iškeltas bankroto bylas. Šiuo metu  tarnyba duomenų apie Alai Naruševičienei ir jos vyrui iškeltas bankroto bylas neturi.

Lietuvos Respublikos fizinių asmenų bankroto įstatymo 29 straipsnio 7 dalyje numatyta, kad, baigus bankroto procesą, fizinio asmens kreditorių reikalavimų tenkinimo ir jo mokumo atkūrimo plane (plano įgyvendinimo trukmė yra treji metai) numatyti likę nepatenkinti kreditorių reikalavimai, tarp jų įkeitimu ir (ar) hipoteka užtikrinti kreditorių reikalavimai, nurašomi, išskyrus reikalavimus dėl žalos atlyginimo dėl suluošinimo ar kitokio kūno sužalojimo, ar mirties ir piniginių lėšų vaikui (įvaikiui) išlaikyti (alimentų) bei reikalavimus, kurie kyla iš fizinio asmens pareigos sumokėti valstybei baudas, paskirtas už fizinio asmens padarytus administracinius teisės pažeidimus arba nusikalstamas veikas, ir įkeitimu ir (ar) hipoteka užtikrintus kreditorių reikalavimus, jeigu šie kreditoriai ir fizinis asmuo susitarė dėl įkeisto turto išsaugojimo fizinio asmens bankroto proceso metu.

GALERIJA

  • Brangakmeniais besigirianti aiškiaregė siekia bankroto
  • Brangakmeniais besigirianti aiškiaregė siekia bankroto
  • Brangakmeniais besigirianti aiškiaregė siekia bankroto
  • Brangakmeniais besigirianti aiškiaregė siekia bankroto
Rašyti komentarą
Komentarai (6)

Nijole

Sunku patikėti kad yra tiek naivių žmonių,kurie patiki tokiais sukčiais.Na nuo durnumo vaistų nėra.Tikras ekstreseansas pinigų nelups,kiek jam duosi tiek užteks.Na o ar yra tikrų ekstr,lietuvoje,pasakyti tikrai negaliu,manau kad nėra,tik mėgėjai.

Gedas aferistas

Aferistų šeimynėlė. Vyras buvo įsidarbinęs taksistu ant valdiškos mašinos, tai išėjo daug įsiskolinęs už nuomą... Pedikas...

Anonimas

Kaip ji negalejo atspeti savo ateities ,kad teks cypeje sedeti.Tokiu kaip ji pilnos pakampes.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS