To dar nebuvo: šeimininkas užpuolė degantį jo turtą gelbėjusį savanorį | Diena.lt

TO DAR NEBUVO: ŠEIMININKAS UŽPUOLĖ DEGANTĮ JO TURTĄ GELBĖJUSĮ SAVANORĮ

  • 11

„Mūsų darbe traumos neišvengiamos, bet, kad savanoris ugniagesys, atskubėjęs į pagalbą savo laiko sąskaita ir darantis tai be jokio atlygio, nukentėtų nuo asmens, kurio turtą gelbėja, dar nėra buvę“, – taip neeilinį incidentą, gesinant antradienio popietę degančią stambią galvijų fermą Raseinių rajone, komentavo nukentėjusiojo kolegos.

Gesino gaisrą ir po išpuolio

Pranešimas apie gaisrą Ariogalos seniūnijos Gėluvos kaime buvo gautas 12.38 val.

Į įvykio vietą išskubėjo net šešios ugniagesių gelbėtojų autocisternos iš Raseinių, Kėdainių, Kauno rajono bei Kauno komandų.

Savomis transporto priemonėmis atvyko ir savanoriai ugniagesiai.

Pirmiesiems ugniagesiams gelbėtojams pasiekus gaisravietę per dešimt minučių nuo pranešimo, 1750 kv. metrų mūrinės fermos su medinių konstrukcijų priestatais stogas jau degė atvira liepsna. Dėl to skubiai pradėta gyvulių evakuacija.

Spėta išgelbėti 75 galvijus ir 150 kiaulių. Sudegė tik du paršiukai.

Ugniagesių gelbėtojų nuotr.

Kartu su ugniagesiais gelbėtojais į gaisravietę atskubėjo ir greitosios pagalbos medikai. Jų pagalbos tokiose ekstremaliose situacijose dažnai prireikia tiems, kurių turtas dega. Tačiau, šį kartą jos reikėjo Čekiškės ugniagesių komandos savanoriui ugniagesiui, kurį begesint vandens švirkštu vis labiau beįsisiautėjančią ugnį netikėtai užpuolė fermos savininkas. Pripuolęs iš nugaros jis trenkė savanoriui ranka per sprandą bei sulaužė šio naudotą gesinimo švirkštą.

Tačiau, nepaisant patirtos traumos – greitosios medikai konstatavo galimą kaklo patempimą, po šių suteiktos pirmosios pagalbos šis vos 20 metų, anot kolegos, perkopęs savanoris ir toliau plušo gaisravietėje, iš kurios išvyko tik paryčiais.

Policijos pozicija

Apie tai, kad ugniagesiams trukdoma malšinti gaisrą informavus policiją, šios atstovai kuriam laikui buvo uždarę fermos savininką į savo tarnybinį automobilį. Vėliau jis perduotas šeimos nariams. Pasak Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovės Gailutės Smagriūnienės, šis 57-erių metų asmuo akivaizdžiai buvo neblaivus. Tačiau tikrintis dėl to atsisakė.

Dirbu priešgaisrinėje saugoje nuo 1991-ųjų. Ir dar neteko susidurti su tokiu asmens, kurio turtas gelbėjamas, išpuoliu.

Trečiadienio vidurdienį G.Smagriūnienė portalui kauno.diena.lt teigė, kad kol kas ikiteisminis tyrimas dėl fermos savininko elgesio nepradėtas, nes apie tai, kad jis sužalojo vieną iš ugniagesių sužinota tik iš žiniasklaidos.

„Mes buvome kviesti tik dėl viešosios tvarkos gaisravietėje užtikrinimo, teigiant, kad yra asmenų, kurie nurodinėja ugniagesiams, kaip gesinti, bei keikia juos necenzūriniais žodžiais. Ir iki šiol nesame gavę jokio pareiškimo, kad kažkas būtų buvęs šioje gaisravietėje sumuštas ar, kad sužalotas ugniagesių turtas“, –teisinosi policijos atstovė.

Netrukus po to susisiekus su Kauno rajono priešgaisrinės saugos tarnybos direktoriumi Ryčiu Velžiu, šis patikino, kad nukentėjusysis tikrai kreipsis dėl patirtos traumos į policiją. Bus pranešta jai ir apie sulaužytą apie 200 eurų vertės gesinimo švirkštą.

„Dirbu priešgaisrinėje saugoje nuo 1991-ųjų. Ir dar neteko susidurti su tokiu asmens, kurio turtas gelbėjamas, išpuoliu. Nors neblaivūs asmenys neretai mus koneveikia. Ypač kaimo vietovėse. Tiesa, pastaruoju metu vis rečiau“, – teigė R.Velžys.

Su ugnimi kovojama beveik parą

Fermoje, kurios palėpėje buvo sukrauti šieno rulonai, šeimininkavusią ugnį gausios ugniagesių gelbėtojų ir jiems talkinusių savanorių pajėgos lokalizavo tik beveik už penkių valandų nuo pranešimo. Vandenį teko vežiotis iš už dviejų kilometrų esančio dirbtinio vandens telkinio.

„Mums pavyko išgelbėti ir šalia fermos esančius pastatus, ir galvijų bandą. Tačiau, pernakt gaisravietėje tebedirbusius ugniagesius paryčiais pakeitus naujai pamainai, ten dirbama iki šiol“, – trečiadienio vidurdienį portalui teigė Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Raseinių priešgaisrinės tarnybos viršininkas Giedrius Stonys.

Tačiau, jis dar negalėjo įvardinti bent preliminarios priežasties, dėl ko kilo šis gaisras. „Ten didelis ūkis ir tuo metu jame buvo daug darbininkų“, – toks buvo Raseinių ugniagesių vadovo atsakymas.

GALERIJA

  • To dar nebuvo: šeimininkas užpuolė degantį jo turtą gelbėjusį savanorį
Ugniagesių gelbėtojų nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (11)

cha-cha-cha

Atvaziavo nekviesti tai ir gavo...Kaimieciams dzin kad dega...Ko cia atvaziavai ir pili vandeni?..Ar kvieciau?

kaip

dar neaisku kad turtas apdraustas o padege seimininkas o /gaisrininkas/ sutrukde tik avinam nesuprast...

?

Nemokamai? Kad apmokamas savanoriam laikas isbutas gaisre, ir gan neblogai. Kiti užrašomi kaip budintys, net gaisre nebuvę ir gauna e...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS