Išsišokėlė – jau suimta: iš naujos slėptuvės į teismą ji pristatyta su vonios chalatu | Diena.lt

IŠSIŠOKĖLĖ – JAU SUIMTA: IŠ NAUJOS SLĖPTUVĖS Į TEISMĄ JI PRISTATYTA SU VONIOS CHALATU

Kauno apylinkės teismas šiandien suėmė vis didesniu ne tik jo, bet ir policijos bei prokurorų galvos skausmu tampančią Ramintą Rudzevičienė, kurios paiešką buvo paskelbęs kovo 8-ąją. Tiesa, šią teismo nutartį kuo toliau, tuo labiau siautėjanti skandalistė suplėšė į skutelius.

Šou tęsiasi

Pastaruoju metu iššūkį visai Kauno teisėsaugai metusią 33-ejų R.Rudzevičienę Kauno policija vėlų antradienio vakarą aptiko viename Karmėlavos adrese.

Ar tai buvo nauja jos slėptuvė, užsižaidus slėpynes su policija, dar tikslinama. Tačiau, panašu, kad buvo problemų R.Rudzevičienę iš ten iškrapštyti, – šiandien priešpiet į teismą, kuris sprendė, kokiam terminui išsišokėlę suimti, ji buvo atvežta su vonios chalatu. Ir, kaip matyti iš nuotraukos, patekusi į vieną kadrą su korupcijos skandalo herojumi tapusiu Viliumi Šiliausku, kuris šiandien priešpiet buvo prie teismo susirinkusių fotografų taikiniu, kaip įmanydama slėpė savo veidą. Nors kardinaliai pakeisti išvaizdos, kaip baimintasi, ir nespėjo.

Portalo kauno.diena.lt žiniomis, sprendžiant klausimą dėl R.Rudzevičienės suėmimo, ji ir toliau išsidarinėjo. Pavyzdžiui, atsisakė atsistoti, kai buvo supažindinama su savo teisėmis ir pareigomis.

Protestavo ši skandalistė, kuriai teismas skyrė valstybės advokatą, ir kitomis formomis. O, kai po posėdžio šio sekretorė jai atnešė teismo nutartį suimti ją vienam mėnesiui, R.Rudzevičienė ją demonstratyviai suplėšė. Nors ir perskaitė, kad ji suimta tik mėnesiui, nors prokuroras prašė ją suimti dviem mėnesiams.

R.Rudzevičienė/Justinos Lasauskaitės nuotr.

Vienas kartas nemelavo

Kaip jau rašyta, nutartį skelbti R.Rudzevičienės paiešką prieš porą dienų paskelbė šiandien ją suėmusi Kauno apylinkės teismo teisėja Liuba Kymantienė, nagrinėjanti baudžiamąją bylą, kurioje ši skandalistė kaltinama pernykštės sausio 20-osios popietę A.Juozapavičiaus prospekto pėsčiųjų perėjoje, esančioje M.K.Čiurlionio tilto prieigose, sužalojusi šešiolikmetę ir pabėgusi iš įvykio vietos.

Tai buvo jau ne pirmas kartas, kai R.Rudzevičienė nutverta vairuojanti automobilį, neturėdama tokios teisės. 2020-aisiais tokie atvejai buvo net trys. Tačiau dar nesusimokėjusi už tai skirtų baudų, ji tąkart vėl sėdo prie automobilio vairo.

Anot liudytojų, paauglė buvo partrenkta jau antroje eismo juostoje. Po to, kai pirmąja miesto centro link važiavęs automobilis sustojo jos, vedančios pasivaikščioti išvestą šunį, praleisti. Šešiolikmetei lūžo blauzdikaulis, o jos augintinis, iš išgąsčio pasileidęs bėgti laukais, patyrė stresą.

Tai bent puokštė

Iš įvykio vietos pasišalinusią R.Rudzevičieną policija tada rado už penkių šimtų metrų – artimiausioje šalutinėje gatvelėje. Jau išlipusią iš automobilio ir nežinia, kur skubančią.

Pirmiausiai buvo fiksuota, kad bėglė viešoje vietoje – be privalomos tuo metu veido apsauginės kaukės, už ką jai taip pat buvo surašytas protokolas.

Tačiau dar daugiau iš eismo įvykio vietos, palikus nukentėjusiąją likimo valiai, pasišalinusios R.Rudzevičienės, kuri tada dar turėjo Vaidos vardą, kurį pasikeitė į Ramintą jau perdavus paauglės sužalojimo bylą teismui, nuodėmių paaiškėjo, susipažinus su bėglės dosje.

Pirmiausiai paaiškėjo, kad ji ne tik neturi teisės vairuoti automobilio ir niekada šios neturėjo, bet ir jos vairuota „Mazda“ neturi galiojančios privalomosios techninės apžiūros bei yra nedrausta civilinės atsakomybės draudimu. Vėliau išsiaiškinta, kad šis automobilis – jos sugyventinio, kuris, jį nusipirkęs, savo vardu neperregistravo.

Iškalbingas šleifas

Jau iki minėto įvykio pėsčiųjų perėjoje R. Rudzevičienė buvo teista už vagystę bei šmeižtą. Tiesa, pirmasis teistumas jau išnykęs.

Be to, R.Rudzevičienei, kaip ir jos sutuoktiniui, prieš kelis metus apribotos teisės į du mažamečius judviejų vaikus. Vargo Kauno apylinkės teismas, kol prisišaukė ją į posėdžius, ir tada, kaip ir dabar – norėdamas išnagrinėti paauglės sužalojimo pėsčiųjų perėjoje bylą.

R.Rudzevičienė/Justinos Lasauskaitės nuotr.

Pernai lapkritį policijai buvo pavykę atvesdinti R.Rudzevičienę į teismą prievarta. Pamačiusi tada prie teismo posėdžių salės portalo kauno.diena.lt fotoobjektyvus, ji be galo piktinosi. „Ar galima taip fotografuoti žmogų?!“- klausė tada be vairuotojo pažymėjimo Kauno gatvėmis lakstanti bei baudų už tai nemokanti ir pėsčiųjų perėjose žmones žalojanti R.Rudzevičienė.

Tačiau pagaliau atvertus teisme šią jos bylą, bet nespėjus šios išnagrinėti per vieną posėdį, kitame R.Rudzevičienė vėl nepasirodė. Dėl ko jai buvo skirta 150 eurų bauda ir priimta nauja nutartis atvesdinti R.Rudzevičienę į teismą prievarta.

Dėsningas finalas

Kauno policijai nepavyko įvykdyti minėtos teismo nutarties net du kartus.

Prieš mėnesį pareigūnai nerado R.Rudzevičienės nei Neveronyse, kuri ji gyveno anksčiau ir jau buvo atvesdinta lapkritį į teismą prievarta, nei naujoje teisiamosios gyvenamoje vietoje – Radvilėnų plente, beje, naujojo Kauno policijos pastato kaimynystėje, kur, kaip įtariama, ji bandė pasislėpti nuo šio teismo proceso. Nors kieme sutiktas kaimynas teigė išvakarėse ją matęs. Neatsiliepė R.Rudzevičienė pareigūnams tada ir telefonu.

Kovo 8-osios ryte policija vėl apsilankė minėtu Radvilėnų plento adresu, tačiau iš šio namo savininko išgirdo, kad čia butą nuomojusi R.Rudzevičienė jau išsikraustė kažkur kitur. O prisiskambinti jai telefonu pareigūnams vėl nepavyko. Todėl teisėja L.Kymantienė ir priėmė minėtą nutartį, kuria ne tik paskelbė R.Rudzevičienės paiešką, bet ir pakeitė jai anksčiau skirtą kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti iš gyvenamosios vietos į suėmimą.

Neeilinis akibrokštas

Minėta R.Rudzevičienės gyvenamoji vieta Radvilėnų plente paaiškėjo po naujo jos akibrokšto, kuriuo jau buvo peržengtos visos ribos. Tai baigėsi dar vienu ikiteisminiu tyrimu – dėl grasinimo nužudyti prokurorę.

Beje, jis buvo pradėtas šiųmetę sausio 20-ąją – per jau minėto eismo įvykio A.Juozapavičiaus prospekto pėsčiųjų perėjoje, kai buvo sužalota šešiolikmetė, metines.

Prokurorė užsitraukė R.Rudzevičienės rūstybę po šios sugyventinio suėmimo ilgą laiką trukusių kuro vagysčių iš vilkikų, stovėjusių Kaune, Taikos prospekte, byloje. Įtarimai joje yra pareikšti ir R.Rudzevičienei.

Minėtam ikiteisminiam tyrimui iki šio akibrokšto vadovavusią prokurorę R.Rudzevičienė grasino nužudyti net kelis kartus. Skambindama jai tarnybiniu telefonu. O šiųmetės sausio 20-osios rytą susirengus vežti R.Rudzevičienę parodymų šioje byloje patikrinimui į nusikaltimo vietą, ji policijos pareigūnų automobilyje padėjo ant panelės šovinį ir pareiškė, kad jis bus skirtas ikiteisminiam tyrimui vadovaujančiai prokurorei.

Po tokio viešo grasinimo nuspręsta nedelsiant atlikti kratą R.Rudzevičienės gyvenamoje vietoje – jau minėtame Radvilėnų plento name. Per šią kratą rasta ir paimta 20 kovinių šovinių.

Teisinės subtilybės

Tą pačią dieną R.Rudzevičienė, teigianti, kad vykdo individualią veiklą grožio paslaugų srityje atsidūrė Kauno policijos areštinėje, iš kurios vėliau buvo paleista, ir vėl skiriant švelnesnę karomąją priemonę už suėmimą, nors ji ir atsisakė duoti parodymus pradėtame ikiteisminiame tyrime dėl neteisėto disponavimo šoviniais bei grasinimo nužudyti. Teisėsaugininkai savo sprendimą nesikreipti tada į teismą dėl R.Rudzevičienės suėmimo aiškino tuo, kad minėti nusikaltimai nėra priskiriami sunkiems. O tokiais atvejais teismai paprastai prašymus suimti įtariamuosius atmeta.

Portalo kauno.diena.lt duomenimis, su tokiu teisėsaugininkų bejėgiškumu susidūrusi ir nuo policijos bei teismo besislapstanti R.Rudzevičienė įtariama ir toliau daranti nusikaltimus. Dėl to praėjusią savaitę pradėtas dar vienas ikiteisminis tyrimas. Į Kauno policiją kreipėsi Savanorių prospekte esanti degalinė, pranešdama, kad per porą vasario savaičių iš jų buvo pavogta degalų už beveik 400 eurų. Įtariamoji – vieno automobilio vairuotoja. Beje, stojusi prieš Kauno apylinkės teismą dėl jau minėto šešiolikmetės sužalojimo pėsčiųjų perėjoje, R.Rudzevičienė teigė, kad vairuotojos pažymėjimą ji jau turi. Anot portalą kauno.diena.lt konsultavusių teisėsaugininkų, tai – visai tikėtina, nes ji dar nėra pripažinta teismo pažeidusi Kelių eismo taisykles ir sukėlusi eismo įvykį.

GALERIJA

  • Išsišokėlė – jau suimta: iš naujos slėptuvės į teismą ji pristatyta su vonios chalatu
  • Išsišokėlė – jau suimta: iš naujos slėptuvės į teismą ji pristatyta su vonios chalatu
  • Išsišokėlė – jau suimta: iš naujos slėptuvės į teismą ji pristatyta su vonios chalatu
  • Išsišokėlė – jau suimta: iš naujos slėptuvės į teismą ji pristatyta su vonios chalatu
  • Išsišokėlė – jau suimta: iš naujos slėptuvės į teismą ji pristatyta su vonios chalatu
  • Išsišokėlė – jau suimta: iš naujos slėptuvės į teismą ji pristatyta su vonios chalatu
Justinos Lasauskaitės, Vilmanto Raupelio nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (18)

Ne į durnyną

o su juknevič į euparl.

Benas

Kas babkiu turi,tai ir laimi,esi bednas,sedesi,o važuosi,perejoj užmuši,samdyk kieta advokata ir i laisve o čia bedna pana va ir kentes

KOSMOSAS

O kaip Dauksio sunelis, uzmuse mergina, plius girtas, greitis virsytas 2 kartus. Kazkaip gavo lygtinai.Susimastyk Teisesauga !!! Ar cia adekvatus teisingumas.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS