Policija pradėjo 42 administracines bylas dėl karantino pažeidimų M.A.M.A. apdovanojimuose | Diena.lt

POLICIJA PRADĖJO 42 ADMINISTRACINES BYLAS DĖL KARANTINO PAŽEIDIMŲ M.A.M.A. APDOVANOJIMUOSE

  • 8

Kauno apskrities policija jau pradėjo 42 administracines teisenas pavieniams asmenims po praėjusį savaitgalį Kaune vykusio muzikos apdovanojimų M.A.M.A. filmavimo Kauno „Žalgirio“ arenoje.

Kaip pranešė policija, teisenos pradėtos dėl kaukių nedėvėjimo, numatytų atstumų nesilaikymo.

„Aštuoniems asmenims, kurie sutiko, jog administracinio nusižengimo protokolas su nurodymu susimokėti baudą jiems būtų išsiųstas elektroniniu paštu, pareigūnai tai jau padarė. Asmenys per numatytą terminą turi susimokėti po 250 eurų“, – rašoma policijos pranešime.

Taip pat pranešama, kad dar 12 žmonių gavo šaukimus atvykti į policijos įstaigą administracinio nusižengimo protokolo surašymui.

„Ne visi pavieniai asmenys bendradarbiauja su policijos pareigūnais, kai kurie prašo bendrauti per jų vadybininkus ar advokatus“, – teigia Kauno apskrities policija.

Ne visi pavieniai asmenys bendradarbiauja su policijos pareigūnais, kai kurie prašo bendrauti per jų vadybininkus ar advokatus.

Praėjusį pirmadienį policija pradėjo administracinę teiseną ir transliacijos organizatorių atžvilgiu, visą savaitę buvo renkama informacija ir duomenys, susiję su filmavimu. Pareigūnai taip pat analizavo tiesioginės transliacijos bei „Žalgirio arenos“ vaizdo stebėjimo kamerų įrašus.

Anot Kauno policijos, organizatorių buvo prašoma įvairių dokumentų dėl transliacijos ir joje dalyvavusių žmonių.

„Organizatoriai bendrauja ir bendradarbiauja su policijos pareigūnais, savaitės eigoje pateikė prašomus dokumentus, pareigūnai pradėjo jų analizę“, – pažymėjo policija.

Apie galutinius priimamus sprendimus teisėsauga žada informuoti vėliau. 

M.A.M.A muzikos apdovanojimai

T.Biliūno/Fotobanko nuotr.

Organizatoriai žada pagalbą dalyviams

Reaguodami į policijos pranešimą, renginio organizatoriai pranešė tęsiantys bendradarbiavimą ir pažadėjo pagalbą renginio dalyviams.

„Visi M.A.M.A. ir „Raudonojo kilimo“ audiovizualinių kūrinių kūrime dalyvavę asmenys tikrai neliks be mūsų pagalbos. Susidariusią situaciją padėsime išspręsti kartu su mūsų advokatu bei palaikysime tol, kol reikės patiems dalyviams. Šią ceremoniją, prisitaikydami prie karantino sąlygų ir iššūkių surengėme tam, kad šalies atlikėjai būtų palaikomi itin sudėtingu laikotarpiu, o per praėjusius metus nuveikti darbai būtų įvertinti ir pristatyti plačiai visuomenei“, – teigiama organizatorių pranešime.

Jie akcentuoja, kad jų pareigūnams perduota medžiaga dar tiriama, vis papildoma tuo, kas galėtų būti naudinga tyrimui, todėl administracinio nusižengimo protokolai dalyviams siunčiami neišsiaiškinus ir nenustačius visų tyrimui reikšmingų aplinkybių.

„Bendradarbiaudami su policijos pareigūnais, suteikdami reikalingą informaciją ir medžiagą, galime daryti prielaidą, kad pareigūnai tarpusavyje nebendradarbiauja ir nepasidalija reikšminga medžiaga, kuri padėtų tyrimui bei nebūtų daromas nereikalingas spaudimas šalies kūrėjams“, – teigia jie.

Organizatoriai dar kartą pabrėžia, kad filmavimų metu laikytasi saugumo priemonių ir rekomendacijų.

Administracinė teisena pradėta dėl visuomenės sveikatos teisės aktų pažeidimo, kai dėl to kilo pavojus išplisti pavojingoms ar ypač pavojingoms užkrečiamosioms ligoms karantino metu, esant ekstremaliajai situacijai.

Už tai fiziniams asmenims gresia 500–1500 eurų, juridiniams asmenims – nuo 1,5 iki 6 tūkst. eurų baudos.

Dėl Kauno „Žalgirio“ arenoje vykusios muzikos apdovanojimų M.A.M.A. transliacijos galimų pažeidimų policija sulaukė apie kelių dešimčių pranešimų.

Viešojoje erdvėje jau transliacijos metu kilo pasipiktinimas, kad nesilaikoma karantino taisyklių, nedėvima kaukių, nėra saugių atstumų. Kai kurie renginį pavadino „puota maro metu“.

Organizatoriai teigė, kad filmavime nebuvo nė vieno pašalinio žmogaus, visi dalyviai prieš apdovanojimus buvo testuojami dėl COVID-19, o personalas dėvėjo apsaugines veido kaukes.

Rašyti komentarą
Komentarai (8)

Fufaike

Paprastus mužikelius iškart nubauduoja,čia dar cirkintis matai reikia.....

kaip sake Vysockis

NEVERIU! Suvaidins spektaklį ir visus išsuks vardant tos koalycijos, nes konservatnykams šilta kėdė svarbiausia, o koalicijos partneriai į šikną žabtus suleidę laiko.

Nesuprantu-ko putojatės?Juk pasidarius testus į lėktuvus valdžia leidžia!!!O ten mažesnė patalpa,nei arena!!!Tai tegul valdžia ir laižo savo skirstymus į lygius ir lygesnius!!!!
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS