Reidai Kaune ir rajone: įkliuvo ir teisės vairuoti neturintys, ir girti | Diena.lt

REIDAI KAUNE IR RAJONE: ĮKLIUVO IR TEISĖS VAIRUOTI NETURINTYS, IR GIRTI

  • 1

Kauno rajone pareigūnams į rankas pakliuvo sunkiai apgirtęs beteisis transporto priemonės vairuotojas. Už tai jam gali grėsti ir belangė.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią savaitę, sausio 4-10 dienomis, toliau tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi kelių eismo taisyklių. Per savaitę mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais užfiksuota 650 greičio viršijimo atvejų.

Sunkiai apgirtęs vairuotojas – beteisis

Didžiausias neblaivumo laipsnis per praėjusią savaitę užfiksuotas vakar, sausio 10 d., apie 15.40 val., kai Kauno rajone, Karmėlavoje, Piliakalnio g., automobilį „Ford Focus“ vairavo neblaivus vyras. gimęs 1987 metais.

Jam nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 2,69 prom. Taip pat paaiškėjo, kad vyras neturi teisės vairuoti, o automobilis neįregistruotas įstatymų numatyta tvarka.

Vairuotojui surašytas administracinio nusižengimo protokolas dėl vairavimo neįregistruotą automobilį neturint teisės jį vairuoti.  Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vairavimo išgėrus. Už tai vyrui gresia bauda arba areštas arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.

Nuvažiavo nuo kelio

Šeštadienį, sausio 9 d. apie 20 val. pareigūnams įkliuvo dar vienas vairuotojas, kuris, Kauno rajone, kelyje Panevėžys-Aristava-Sitkūnai, esant slidžiai kelio dangai nepasirinko saugaus greičio, nesuvaldė automobilio „Opel Astra“ su puspriekabe ir nuvažiavo nuo kelio.

Per eismo įvykį buvo apgadintos dvi transporto priemonės, žmonės nenukentėjo. „Opel Astra“ vairuotojui, gimusiam 1990 metais, nustatytas lengvas girtumo laipsnis – 0,68 prom.  Pareigūnai taip pat nustatė, kad vairuotojas neturi teisės vairuoti, o puspriekabei neatlikta privalomoji techninė apžiūra.

Už vairavimą išgėrus ir neturint teisės vairuoti, padarant Kelių eismo taisyklių  (KET) pažeidimus, kai apgadinamos kitų asmenų transporto priemonės, o taip pat už neatliktą privalomą transporto priemonės techninę apžiūrą, vairuotojui gresia tūkstantinės baudos.

Fiksavo KET pažeidimus

Savaitgalį, sausio 9-10 dienomis, Kaune buvo vykdyta policinė priemonė, skirta pėsčiųjų daromiems KET pažeidimams fiksuoti. Per abi dienas nustatyti 38 pažeidimai, kai pėstieji ėjo per gatvę neleistinoje vietoje. Jiems paskirtos žodinės pastabos. Pareigūnai asmenis papildomai supažindino su KET, jų laikymosi svarba bei nesilaikymo pasekmėmis. 

Taip pat šį savaitgalį, Jonavos ir Kauno rajone buvo vykdyta papildoma policinė priemonė, skirta neblaiviems, apsvaigusiems nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vairuotojams, saugos diržų naudojimo, pėsčiųjų kontrolės bei kitų teisėtvarkos pažeidimų išaiškinimui.

Jonavos rajone patikrintas 413 vairuotojų blaivumas, vienas vairuotojas buvo neblaivus (1,08 prom.), du vairuotojai vairavo transporto priemones be privalomos techninės apžiūros. Kauno rajone patikrintas 386 vairuotojų blaivumas – visi buvo blaivūs. Du vairuotojai nebuvo prisisegę saugos diržų, vienas vairavo privalomu draudimu neapdraustą automobilį, įkliuvo ir neblaivus dviratininkas (0,44 prom.). Viešosios tvarkos pažeidimų nenustatyta.

Praėjusią savaitę išaiškinta ir įvairių kitų KET pažeidimų, tarp kurių – šeši neblaivūs automobilių vairuotojai ir trys dviratininkai, keturiolika teisės vairuoti neturėjusių vairuotojų. Užfiksuoti 64 pėsčiųjų eismo dalyvių padaryti KET pažeidimai.

Kauno apskrityje šiais metais nežuvo nė vienas eismo dalyvis. Tuo tarpu, pernai iki sausio mėnesio pabaigos žuvo du. Tačiau jau yra vienuolika sužeistų, pernai jų buvo 68.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

ALGIS

iš tokių teisę vairuoti reikia atimti ''IKI GYVOS GALVOS''

SUSIJUSIOS NAUJIENOS