Nuteistas V. Mačiulį šmeižęs ir viešai tarptautiniams nusikaltimams pritaręs vyras | Diena.lt

NUTEISTAS V. MAČIULĮ ŠMEIŽĘS IR VIEŠAI TARPTAUTINIAMS NUSIKALTIMAMS PRITARĘS VYRAS

Šiaulių apylinkės teismas penktadienį užsienyje gyvenantį Simoną Zagurską pripažino kaltu dėl tyčinio kvalifikuoto šmeižimo ir pritarimą tarptautiniams nusikaltimams.

Užsienyje gyvenančiam ir ten vadybininku dirbančiam Lietuvos piliečiui teismas skyrė 3636 eurų baudą, ją turės sumokėti per metus, pranešė teismas.

Teismas nukentėjusiojo žinomo žurnalisto Vido Mačiulio civilinį ieškinį tenkino iš dalies – S. Zagurskas nukentėjusiajam turės sumokėti 500 eurų neturtinei žalai atlyginti, 100 eurų už advokato paslaugas ir beveik pusantro šimto valstybei.

„Kaltinamasis, viešai šmeižęs nukentėjusįjį, suvokė, kad skleidžia neteisingą informaciją, kuri yra nemaloni nukentėjusiajam. Dėl to nukentėjusysis pasijuto pažemintas ir sugniuždytas. Šmeižimas yra tyčinis veikimas“, – sako bylą nagrinėjęs Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėjas Nerijus Masiulis.

Be to, kaltinamasis tyčia viešai, užgauliai ir įžeidžiančiai pasisakė prieš Lietuvos valstybę, 1991 metų sausio įvykius.

Per teismo posėdį S. Zagurskas kaltu neprisipažino. Teismas nenustatė kaltinamojo atsakomybę lengvinančių ir sunkinančių aplinkybių.

Teismas konstatavo, kad teisiamasis padarė tyčinius nusikaltimus, kurie priskiriami nesunkių nusikaltimų kategorijai. S. Zagurskas anksčiau neteistas, neturi galiojančių administracinių nuobaudų, dirba užsienyje. Esant nustatytų aplinkybių visumai, teismas mano, kad bausmės tikslai bus pasiekti, paskiriant baudas.

Teismas nustatė, kad ne vėliau kaip 2017 metų sausio 12 dieną S. Zagurskas tyčia per visuomenės informavimo priemones (socialinius tinklus ir interneto portalą) šmeižė žinomą televizijos žurnalistą, t. y. paskleidė tikrovės neatitinkančią, niekinančią, žeminančią ir pakertančią pasitikėjimą informaciją.

Kaltinamasis socialinio tinklo paskyroje, pasivadinęs kita pavarde, skelbė  apie žurnalistą šmeižiančius įrašus.

Teismas nustatė, kad S. Zagurskas tyčia viešai užgauliu ir įžeidžiančiu būdu neigė ir šiurkščiai menkino įsiteisėjusiais Lietuvos teismų sprendimais ir Lietuvos teisės aktais pripažintą 1991 metų sovietų agresijos prieš Lietuvą faktą, jos metu 1991 m. sausio 11–13 dienomis sovietų kariuomenės įvykdytus labai sunkius ir sunkius nusikaltimus prieš Lietuvos gyventojus. Vyras skelbė, kad klastoti faktai apie Sausio 13-osios įvykius.

Vyras, pasivadinęs kita pavarde, socialinio tinklo paskyroje rašė apie 1991 metų sausio įvykius. Įrašas socialiniuose tinkluose paskelbtas ne vėliau kaip 2017 metų rugpjūčio viduryje.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Šiaulių apygardos teismui.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (14)

Vladas

Man jis kažkoks nemielas ir tiek.Nemalonus tipas.

Zelemunčikas

Apie tą Zagurską nuomonės neturiu,bet Mačiulis tikrai žinomas ir kaip man labai žemo lygio žurnalustas,o po šito dar ir praskydusios moralės žmogus.Niekad jo nevertinau ir nesiruošiu,kiek jis žiniasklaidoje beašarotų.

padugniu sostine

kaunas.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS