Piktavaliai Kėdainių rajone išniekino bičių ūkį, mirtinai sušalo tūkstančiai bičių | Diena.lt

PIKTAVALIAI KĖDAINIŲ RAJONE IŠNIEKINO BIČIŲ ŪKĮ, MIRTINAI SUŠALO TŪKSTANČIAI BIČIŲ

  • 20

Piktadariai Kėdainių rajone suniokojo bityną: žuvo tūkstančiai bičių, o likusios gyvos kovoja, kad išgyventų. Šeimininkai sako, kad Kilkų bičių ūkis galėjo užkliūti konkurentams, todėl policija pradėjo ikiteisminį tyrimą, praneša LNK.

„Labai liūdna, kad tenka pasidalinti ir liūdnomis žiniomis, bet manome, kad tai reikia viešinti! – socialiniame tinkle „Facebook“ parašė ūkio savininkai. – Tūkstančiai bitučių paliktos žiauriai mirčiai. Tiesiog labai liūdna, kad mus supatokie žmonės“.

Rodos, Kėdainių rajone tikra egzekucija: piktavaliai vieną avilį visiškai sulaužė ir numetę ant žemės, o nuo kitų devynių nuplėšė stogelius ir išlaužė korius.

„Netyčia tikrai taip nenutiko. Jei būtų stiprus vėjas ar kažkas, būtų galėję nupūsti vieną arba du. Bet ne visą sekciją avilių. Taip pat, jų stogai užsidaro labai stipriai, ant jų uždedamos plytos. O kai pamatėme šį vaizdą, viskas buvo nuimta“, – LNK teigė nukentėjusi bitininkė Erika Kilkuvienė.

Policija į įvykio vietą buvo iškviesta tą patį vakarą, kai tik pastebėti suniokoti aviliai. Ant žemės buvo matomi žmogaus pėdsakai, kurie nurodo, kad šalia avilių kažkas lankėsi.

„Facebook“ nuotr.

Kilkų bičių ūkis jau prarado tūkstančius bičių. Dėl to, kad buvo pažadintos ir sušalo, jos gali išmirti visos. Tačiau jei ir išgyvens, kokybiško medaus nebepagamins.

Tose pačiose apylinkėse gyvena ne vienas bitininkas. Vienas tokių Bronius Marcinkevičius sako, kad šitaip suniokoti avilius galėjo tik beširdis arba kerštaujantis žmogus.

Lietuvos bitininkų sąjungos prezidentas teigia, kad ši nelaimė sukrėtė visą bitininkų bendruomenę. Tačiau sąjunga skirti paramos bitininkams neišgali. 

GALERIJA

  • Piktavaliai Kėdainių rajone išniekino bičių ūkį, mirtinai sušalo tūkstančiai bičių
  • Piktavaliai Kėdainių rajone išniekino bičių ūkį, mirtinai sušalo tūkstančiai bičių
Rašyti komentarą
Komentarai (20)

Anonimas

Greičiausiai tai koks jaunas ir girtas kvailys nieko gudriau nesugalvojo, kaip avilius išvartyti. Tiek jo menkas protelis tenešė. Kitas galimas atvejis- tie bitininkai su savo bitėmis buvo įsigrisę savo kaimynams. Jie gi visi savotiški žmones, sakyčiau, truputį ligoniai. Ne visi supranta, kad kiti žmones nemėgsta, kai juos bitės gilia. Galėtų - į lovą savo bites pasiimtų. Nors šiaip tai tikrai gana sunku rasti pakankamai nuošalią vietą aviliams, o bitininkauti tai norisi.

zelemunčikas-paprastasis

Nieko baisaus neatsitiko.Įpilsit į stiklainį vienu šaukštu daugiau dirbtinio medaus ir jūsų pelnas nesumažės.

AbrikosasSodeliškis

Žiauru. Čia kaip žmogžudystė.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS