Prieš euro įvedimą suaktyvės ir sukčiai Pereiti į pagrindinį turinį

Prieš euro įvedimą suaktyvės ir sukčiai

2014-03-28 19:00 diena.lt inf.

Kauno apskrities policija šiemet per du mėnesius pradėjo 40 ikiteisminių tyrimų dėl sukčiavimų telefonu. Žalos dydis siekia nuo 500 iki 100 tūkst. litų. Dauguma nukentėjusiųjų – moterys, kurių amžius – nuo 31 iki 74 metų.

Prieš euro įvedimą suaktyvės ir sukčiai
Prieš euro įvedimą suaktyvės ir sukčiai / Vytauto Petriko nuotr.

Kauno apskrities policija šiemet per du mėnesius pradėjo 40 ikiteisminių tyrimų dėl sukčiavimų telefonu. Žalos dydis siekia nuo 500 iki 100 tūkst. litų. Dauguma nukentėjusiųjų – moterys, kurių amžius – nuo 31 iki 74 metų.

Įprastas scenarijus

Pasak Kauno pareigūnų, kol kas dažniausiai telefoniniai sukčiai dažnai veikia senais medotais, tačiau jau pasitaiko ir bandančiųjų pasinaudoti euro įvedimu.

Pareigūnai atskleidė, kaip veikia nusikaltėliai. Dainavos mikrorajone gyvenančiai moteriai laidiniu telefonu paskambino nežinomi asmenys, kurie prisistatė neva esantys policijos pareigūnai. Jie "paaiškino", kad per jos banko sąskaitą esą plaunami pinigai. Išviliojo banko sąskaitos elektroninės bankininkystės prisijungimo slaptažodžius, kodus bei nurodė pervesti 4 tūkst. litų į nurodytą sąskaitą. Tik pervedusi pinigus moteris suprato, kad buvo apgauta.

Kitas panašus nusikaltimas užregistruotas praėjusią savaitę. Į namus pas 91 metų kaunietę užsuko nepažįstamoji. Apie 30 metų amžiaus, 165 cm ūgio moteris puolė aiškinti, kad esą prieš euro įvedimą reikia sutikrinti turimų pinigų kupiūras. Iš piniginės senolė išėmė 300 litų, iš sekcijos – dar 2,5 tūkst. litų. Apsišaukėlė pasakė, kad pinigai blogi ir juos reikia pakeisti. Nepažįstamajai išėjus, senolė taip pat neberado asmens tapatybės kortelės, pensininko pažymėjimo.

Stebi tendencijas

Pareigūnai, analizuodami kitų šalių patirtis, pastebėjo, kad įvedant eurą pereinamuoju laikotarpiu padaugėja nusikaltimų, susijusių su sukčiavimais.

Policijos teigimu, Kaune kol kas ypač didelio suaktyvėjimo nėra, tačiau apie sukčiavimo atvejus pareigūnai ragina visada informuoti policiją.

Nusikaltėliai prisitaiko prie įvairių situacijų, todėl scenarijai gali kisti: sukčiai gali apsimesti socialiniais darbuotojais, Valstybinės mokesčių inspekcijos, pašto darbuotojais, policijos, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnais. Dangstydamiesi šiomis pareigomis jie gali pasakoti, kad reikia registruoti gyventojų namuose turimus litus, surašyti banknotų serijos numerius. To rezultatas – pinigai dingsta arba jums gali įbrukti padirbtus eurus.

Svarbu žinoti

Sukčiai gali ne tik užsukti į namus, bet ir tiesiog gatvėje pasiūlyti iškeisti litus į eurus "geresniu kursu". "Netikėkite, nes tai yra apgaulė – jokių institucijų atstovai nekeis litų į eurus nei gatvėje, nei namuose", – perspėjo pareigūnai.

Gyventojams būtina žinoti, kad litai į eurus bus nemokamai keičiami tik iš anksto nurodytose vietose: Lietuvos banko kasose Vilniuje ir Kaune (neribotą laiką), komercinių bankų skyriuose (pusmetį po euro įvedimo – visuose skyriuose, po to dar pusmetį – atskiruose bankų padaliniuose pagal nustatytą sąrašą) ir Lietuvos pašto skyriuose (60 kalendorinių dienų po euro įvedimo).

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra