S. Rachinšteinui ir vėl nepavyko išeiti į laisvę | Diena.lt

S. RACHINŠTEINUI IR VĖL NEPAVYKO IŠEITI Į LAISVĘ

Kaišiadorių teismas trečią kartą atmetė už sukčiavimą nuteisto verslininko Sergejaus Rachinšteino advokato skundą dėl lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos netaikymo.

Netaikyti lygtinio paleidimo pernai lapkritį nusprendė Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje veikianti lygtinio paleidimo komisija.

Ji vienbalsiai priėmė nutarimą netaikyti nuteistajam lygtinio paleidimo iš pataisos, nors jis jau atliko trečdalį jam paskirtos laisvės atėmimo bausmės.

Atsižvelgta į tai, kad S. Rachinšteinas per visą laisvės atėmimo bausmės laiką padarė 8 pataisos įstaigos vidaus tvarkos ir režimo reikalavimų pažeidimus, iš jų 4 kartus baustas nuobaudomis, 1 kartą pažeidė nustatytas pataisos įstaigos vidaus tvarkos taisykles ir režimo reikalavimus, baustas drausmine tvarka, šiuo metu turi galiojančią nuobaudą. Komisija tai pat atkreipė dėmesį, kad egzistuoja artimi kriminogeniniams veiksniams veiksniai: ankstesnis gyvenimo būdas ir draugai, mąstymas ir elgesys; teisminio nagrinėjimo metu kaltės nepripažino; nuteistasis nevykdo individualiame socialinės reabilitacijos plane numatytų priemonių, per nurodytą laikotarpį neįvykdė visų komisijos skirtų rekomendacijų.

Pravieniškių pataisos namuose nuteistasis dirba valgyklos darbininku. Laisvalaikiu jis skaito grožinę literatūrą, dalyvauja nuteistųjų klubo veikloje, padeda organizuoti renginius bei juose dalyvauja. Įstaigoje mokėsi profesinio mokymo centre, kur įgijo apželdintojo specialybę; šiuo metu nuteistasis mokosi universitete, Ekonomikos ir verslo fakulteto 1 kurse. Jis nuolat bendrauja su šeimos nariais,

Teismas pabrėžė, kad sprendžiant nuteistojo lygtinio paleidimo taikymo iš pataisos įstaigos klausimą svarbu ne tik tai, kad asmuo atitinka formaliąsias sąlygas, kurioms esant gali būti sprendžiamas klausimas dėl nuteistojo lygtinio paleidimo, bet būtina įvertinti ir tai, ar nuteistojo nusikalstamo elgesio rizika žema ir (ar) nuteistojo pažanga mažinant nusikalstamo elgesio riziką sudaro pagrindą manyti, kad jis laikysis įstatymų ir nenusikals.

„Nuteistajam skirtos drausminės nuobaudos buvo apskųstos teisės aktų nustatyta tvarka, tačiau tai jų nepanaikina ir nesustabdo jų galiojimo. Kol vyksta teisminiai ginčai ir nėra panaikinti įsakymai dėl drausminių nuobaudų skyrimo, dėl to paskirtos nuobaudos yra galiojančios. Pataisos įstaigos vidaus tvarkos taisyklių ir režimo reikalavimų laikymasis/ nesilaikymas charakterizuoja nuteistąjį ir rodo jo polinkį/ gebėjimą prisitaikyti prie visuomenei priimtinų elgesio standartų – visiems privalomų teisės aktų nuostatų reikalavimų.“ – nutartyje akcentavo teismas.

Teismas, išanalizavęs visą pateiktą medžiagą dėl sprendžiamo klausimo, padarė išvadą, kad komisija visiškai pagrįstai nutarė netaikyti nuteistajam lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos ir konstatavo, jog nuteistasis nevykdo individualiame socialinės reabilitacijos plane numatytos priemonės, t. y. nesilaiko pataisos įstaigos vidaus tvarkos taisyklių ir režimo reikalavimų, nes nuteistojo lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos svarstymo, taip pat ir skundo nagrinėjimo metu nuteistasis Sergejus Rachinšteinas turėjo galiojančių nuobaudų – iš viso dvi.

Teismas taip pat konstatavo, kad Komisjos nutarimas netaikyti nuteistajam lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos yra priimtas nepadarius procedūrinių pažeidimų, yra pagrįstas ir motyvuotas – Lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos komisija analizavo nuteistajam taikytas socialinės reabilitacijos priemones ir jų įgyvendinimo rezultatus bei iš esmės aptarė nuteistojo pažangą mažinant nusikalstamo elgesio riziką,

Šiuo metu S. Rachinšteinui taip pat yra pareikšti įtarimai atliekame ikiteisminiame tyrime dėl dokumentų klastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu, sukčiavimo, apgaulingos apskaitos tvarko ir kt.

FNTT atlieka dar vieną ikiteisminį tyrimą, susijusį su šiuo verslininku. Jame S. Rachinšteinas  įvardijamas organizuotos grupės vadovu ir kartu su bendrininkais įtariamas dėl sukčiavimo gaunant milijonines Europos Sąjungos (ES) paramos lėšas, dokumentų klastojimo, neteisėtos įmonių veiklos.

Nutartis per 7 dienų gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui.

S. Rachinšteinas nuteistas  dėl to, kad valkatų ir benamių vardu buvo įkūręs fiktyvių įmonių tinklą, per kurį 2000-2004 metais galėjo legalizuoti ir pasisavinti beveik 3 mln. eurų bei daugiau nei 400 tūkst. eurų pridėtinės vertės mokesčio.

Nuo teisėsaugos Vietname slapstęsis verslininkas S. Rachinšteinas 2016 metų rugpjūtį lėktuvu buvo pargabentas į Lietuvą. Vietname Lietuvos pilietis praleido septynis mėnesius. Kalėti nuteistas vilnietis neskundė Vietnamo liaudies teismo sprendimo, kuriuo nuspręsta jį išduoti Lietuvai.

Bausmės pabaiga nuteistajam numatyta 2018 metų liepos 21 dieną.

Rašyti komentarą
Komentarai (9)

...

Ten sukčiui ir vieta, tik... vėl teks premjerui vykt į Izraelį atgailai.

Irena

tai cia kazkaip nesueina galai tai ka jisai vienas sukuria imones kazkaip lengvai cia rutuliojasi ivykiai ir ne viena tai jeigu paprastas zmogelis nori kurti versla tai susitvarkyti jam reikiamus dokumentus atidarymui nei per kur o cia opa ir prasau visi keliai atviri tai kaip ir su sekundes banku viena zmogiuka pagavo atsedejo o kiti nusiplove rankeles ir gyvena uzpeckyje

Rytis

Tas aferistas turi sėdėti nuo skambučio iki skambučio.Iseis ir vėl sukciaus tas afersteinas
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS