Pareiškėjas siekė, kad būtų panaikintas sprendimas laikinai sustabdyti jo medicinos praktikos licenciją.
Kaip paskelbė bylą bylą išnagrinėjęs teisėjas Audrius Grauželis, V. Abraičio skundas atmestas kaip nepagrįstas.
Teismas konstatavo, kad sprendimas sustabdyti minėtam gydytojui jo medicinos praktikos licenciją buvo priimtas, remiantis gautais objektyviais faktiniais duomenimis, įskaitant informaciją iš Specialiųjų tyrimų tarnybos ir Klaipėdos apylinkės teismo, ir toks sprendimas buvo teisėtas.
Šioje byloje atsakovas yra Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos.
Tarnybai buvo pateikti duomenys apie galimai nusikalstamus veiksmus, padarytus gydytojui einant profesines pareigas.
Teismas pabrėžė, kad kadangi V. Abraičio kaltė šiuo metu nėra įrodyta ir vyksta ikiteisminis tyrimas, tačiau tarnyba pagrįstai nusprendė, kad nėra pagrindo panaikinti licencijos galiojimą. Tačiau, atsižvelgdama į pareikštų įtarimų turinį ir teismo nutartimi laikinai sustabdytą gydytojo teisę verstis profesine veikla, Tarnyba, vadovaudamasi galiojančiais teisės aktais, pagrįstai ir teisėtai sustabdė licencijos galiojimą iki 2025 m. kovo 20 d.
Teismas taip pat akcentavo, kad tarnyba turėjo teisę savo iniciatyva spręsti dėl licencijos galiojimo nepriklausomai nuo to, ar STT buvo pareiškusi tokį prašymą. Vertindamas pareiškėjo teiginius dėl tariamai pažeistos teisės būti išklausytam, teismas pažymėjo, kad tarnyba sprendimą priėmė remdamasi visais būtinais ir objektyviais įrodymais, todėl pareiškėjo išklausymas šiuo atveju būtų buvęs tik formalumas ir neturėjęs įtakos sprendimo turiniui.
Medikas buvo apskundęs tarnybos direktoriaus 2024 m. spalio 9 d. įsakymą, kuriuo jo licencijos galiojimas buvo sustabdytas iki 2025 m. kovo 20 d. Pareiškėjo teigimu, sprendimas buvo priimtas pažeidžiant procedūras – skubotai, neišklausius jo nuomonės ir nesurinkus visų faktinių duomenų.
Regionų administracinio teismo sprendimas gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.
Vytautas Abraitis/Vyčio Šulinsko nuotr.
ELTA primena, kad Kauno apygardos teismas atmetė V. Abraičio skundą dėl laikino draudimo užsiimti darbine veikla. Praėjusių metų kovą Kauno apylinkės teismas šį draudimą buvo pratęsęs pusės metų laikotarpiui – iki birželio 20 dienos.
Kauno apylinkės teismą pasiekusioje baudžiamojoje byloje V. Abraičiui pareikšti kaltinimai dėl piktnaudžiavimo, neteisėto informacijos rinkimo apie privatų asmens gyvenimą.
Ikiteisminio tyrimo duomenimis, kaltinamasis, 2004 m. įgijęs gydytojo akušerio-ginekologo licenciją, teikdamas ambulatorines bei stacionarines sveikatos priežiūros paslaugas valstybinėse ir privačiose sveikatos priežiūros įstaigose Kaune, slapta filmuodavo pacientes konsultacijų metu.
Kaip skelbė prokuratūra, ikiteisminis tyrimas dėl šių nusikalstamų veikų buvo pradėtas atliekant kitą, su įtariamu kyšininkavimu susijusį, ikiteisminį tyrimą ir jo metu gavus duomenų apie kaltinamojo mobiliajame telefone saugomus vaizdo įrašus.
Buvo nustatyta, kad nuo 2018 m. birželio iki 2023 m. birželio minėtomis aplinkybėmis buvo nufilmuota apie 20 šio gydytojo pacienčių. Duomenų apie vaizdo įrašų platinimą ikiteisminio tyrimo metu negauta.
Kaltinamasis laikinai nušalintas nuo pareigų, taip pat jam sustabdyta teisė užsiimti gydytojo akušerio-ginekologo veikla. Prokuroro nutarimu, siekiant užtikrinti nukentėjusiosioms padarytos žalos atlyginimą, yra apribotos nuosavybės teisės į kaltinamojo turimą turtą.
Kaltinamajame akte nurodyta, kad gydytojas savo veiksmais pacientėms padarė didelę neturtinę žalą, taip pat buvo sumenkintas medicinos profesijos prestižas, gydymo įstaigų ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos sistemos autoritetas.
Kaltinimų sulaukęs V. Abraitis sako, kad teisėsaugos pateikta informacija yra labai tendencinga ir manipuliatyvi, neatspindint realybės, jis siūlo palaukti teismo sprendimo.
Mediko byla bus pradėta nagrinėti birželį uždaruose teismo posėdžiuose.
Naujausi komentarai