Stambaus masto korupcija Lietuvos ligoninėse: medikai masiškai ėmė kyšius iš farmacininkų | Diena.lt

STAMBAUS MASTO KORUPCIJA LIETUVOS LIGONINĖSE: MEDIKAI MASIŠKAI ĖMĖ KYŠIUS IŠ FARMACININKŲ

  • 72

Šiaulių apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl stambaus masto korupcijos tarp farmacijos bendrovės darbuotojų ir gydytojų.

Įtarimai pateikti juridiniam asmeniui – farmacijos bendrovei – ir 11 fizinių asmenų, pranešė prokuratūra.

Per ikiteisminį tyrimą nustatyta nusikalstama korupcinė schema, kurioje, įtariama, dalyvavo 12 farmacijos įmonės darbuotojų.

Bylos duomenimis, dalis šios grupės narių – bendrovės vadybininkės – galėjo susitarti su savo aptarnaujamų Lietuvos miestų ir rajonų gydymo įstaigų gydytojais, kad jie už neteisėtą atlygį rekomenduotų pacientams įsigyti, o vėliau suleistų būtent jų įmonės platinamus produktus.

Jie kaltinami veikę organizuotoje grupėje.

Baigtoje byloje juridiniam asmeniui – farmacijos bendrovei – pateikti įtarimai dėl papirkimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo. Septyni farmacijos bendrovės atstovai įtariami papirkimu, dalis jų – ir apgaulingu apskaitos tvarkymu, keturi gydytojai –kyšininkavimu.

Atliekant tyrimą apklausta daugiau nei 1100 asmenų ir surinkta duomenų, kad gydytojams papirkti nuo 2014 metų iki 2015 metų pradžios kyšiams įmonė galėjo skirti daugiau kaip 74 tūkst. eurų.

Generalinė prokuratūra šiam ikiteisminiam tyrimui buvo sudariusi specialią Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apygardų prokuratūrų prokurorų ir visų STT teritorinių padalinių pareigūnų tyrimo grupę.

Ikiteisminis tyrimas jau anksčiau baigtas 80 gydytojų ir penkių farmacijos bendrovės darbuotojų atžvilgiu, jiems pripažinus kaltę, priimti procesiniai sprendimai. Kyšių sumos konfiskuotos, skirtos įmokos į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą, taip pat skirtos baudos.

Šioje byloje proceso dalyviai jau yra sumokėję daugiau kaip 100 tūkst. eurų, kuriais papildytas valstybės biudžetas. Taip pat Valstybinė mokesčių inspekcija farmacijos bendrovei yra pateikusi ieškinį dėl daugiau kaip 39 tūkst. eurų.

Rašyti komentarą
Komentarai (72)

Dalia

Įdomu, kad apkaltintos Farmacijos pavadinimas net nepaminėtas straipsnyje.

Nikas

Nieko naujo cia neparase, iprasta kasdienybe, tiesiog sie farmacininkai turbut nenorejo dalintis su kuo reikia, tai del to turi nemalonumu. Visus is eiles, ramia sazine, butu galima juos sodinti ir neapsiriktumem.

Danguolė

O gal straipsnis užsakytas? Kad nereikėtų vykdyti Ginčų komisijos sprendimo su Covid ligoniais dirbusiems medikams mokėti pažadėtų priedų pradžioj Panevėžyje, paskui Kaune? Straipsnyje senokos naujienos...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS