Teismas atmetė dar vieną S. Rachinšteino skundą | Diena.lt

TEISMAS ATMETĖ DAR VIENĄ S. RACHINŠTEINO SKUNDĄ

Kauno apygardos teismas trečiadienį atmetė dar vieną už sukčiavimą kalinčio verslininko Sergejaus Rachinšteino skundą dėl žemesnės instancijos teismo sprendimo, kuriuo buvo nepatenkintas jo prašymas dėl lygtinio paleidimo.

Kaip pranešė Generalinė prokuratūra, teismas paliko galioti rugsėjį priimtą Kaišiadorių rajono apylinkės teismo nutartį, kuria S.Rachinšteinas nebuvo paleistas iš laisvės atėmimo vietos. S. Rachinšteino laisvės atėmimo bausmės terminas baigiasi 2018 metų liepą. Kitą prašymą paleisti anksčiau bausmės atlikimo termino nuteistasis galės teikti tik po pusės metų – 2018 metų pradžioje.

Teismas konstatavo, kad nenustatyta pakankama nuteistojo S.Rachinšteino pažanga mažinant nusikalstamo elgesio riziką, todėl jis negali būti paleistas lygtinai iš pataisos įstaigos.

Pasak valstybinio kaltintojo Generalinės prokuratūros prokuroro Vytauto Kukaičio, prokuratūra šiuo metu nemato jokių pagrįstų ir motyvuotų įstatyminių galimybių, kad nuteistasis S.Rachinšteinas būtų paleistas į laisvę. Anot prokuroro, asmenims, bėgusiems nuo teisingumo ir itin pavojingu būdu veikusiems prieš valstybės finansinius interesus, negali būti sudaryta galimybė išvengti teisingumo, nepagrįstai būti paleistiems anksčiau termino nei bus atlikta teismo paskirta laisvės atėmimo bausmė.

S.Rachinšteinas atlieka už sukčiavimą stambiu mastu skirtą pustrečių metų įkalinimo bausmę.

Nuo teisėsaugos Vietname slapstęsis verslininkas S.Rachinšteinas pernai rugpjūtį lėktuvu buvo pargabentas į Lietuvą. Vietname Lietuvos pilietis praleido septynis mėnesius. Kalėti nuteistas vilnietis neskundė Vietnamo liaudies teismo sprendimo, kuriuo nuspręsta jį išduoti Lietuvai.

S.Rachinšteinas nuteistas dėl to, kad valkatų ir benamių vardu buvo įkūręs fiktyvių įmonių tinklą, per kurį 2000-2004 metais galėjo legalizuoti ir pasisavinti beveik 3 mln. eurų bei daugiau nei 400 tūkst. eurų pridėtinės vertės mokesčio.

Teismas konstatavo, kad S.Rachinšteinas kartu su savo valdomų įmonių finansininkėmis ir statytiniais direktoriais buvo įkūręs fiktyvių įmonių tinklą, per kurį legalizavo daugiau nei 10 mln. litų (2 mln. 900 tūkst. eurų). Jis keitė bendrovių statytinius direktorius ir buhalterius, organizuotoje grupėje klastojo dokumentus, apgaulingai tvarkė įmonių buhalterinę apskaitą ir apgaule įgijo didelės vertės turtą.A

Aukščiausiojo Teismo septynių teisėjų kolegija patvirtino Vilniaus apygardos teismo nuosprendį, kuris paskelbtas 2014 metų gruodį. Tuomet skelbiant nuosprendį S. Rachinšteinas nedalyvavo, manoma, kad jau tuo metu jis buvo išvykęs iš Lietuvos.

Po nuosprendžio valstybei perėjo baudžiamojoje byloje prokurorų areštuotos S.Rachinšteino įmonių piniginės lėšos – 700 000 eurų.

Bausmių vykdomo kodeksas numato, kad laisvės atėmimo bausmę pataisos įstaigose atliekantys nuteistieji, kurių nusikalstamo elgesio rizika žema ir (ar) pažanga mažinant nusikalstamo elgesio riziką sudaro pagrindą manyti, kad jie laikysis įstatymų ir nenusikals, gali būti lygtinai paleisti iš pataisos įstaigų. Tokius nuteistųjų prašymus nagrinėja lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos komisijos, nuteistiesiems lygtinį paleidimą iš pataisos įstaigos taiko apylinkės teismas. Jeigu nuteistųjų prašymai atmetami, juos pagal nuteistojo skundus taip pat nagrinėja teismas.

FNTT atlieka dar vieną ikiteisminį tyrimą, susijusį su šiuo verslininku. Jame S. Rachinšteinas   įvardijamas organizuotos grupės vadovu ir kartu su bendrininkais įtariamas dėl sukčiavimo gaunant milijonines Europos Sąjungos (ES) paramos lėšas, dokumentų klastojimo, neteisėtos įmonių veiklos.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

...

Tuoj sulauksim iš Izraelio notos: "Šventieji neliečiami!" (negi pas juos šventumas ne už aferas duodamas?..)

llietuvis

zydelis nerimsta nejau bloga sedet o mulkinti tai buvo gera

Joaaa

Sergej, o dar ir Rachinstein... joaaa...

SUSIJUSIOS NAUJIENOS