Teismas skelbs, ar sutrumpins bausmę iki gyvos galvos kalinčiam H. Daktarui | Diena.lt

TEISMAS SKELBS, AR SUTRUMPINS BAUSMĘ IKI GYVOS GALVOS KALINČIAM H. DAKTARUI

Kauno apygardos teismas trečiadienį skelbs, ar terminuoti laisvės atėmimo bausmę iki gyvos galvos kalinčiam Henrikui Daktarui.

H. Daktaro bausmės pradžia – 2009 metai, tačiau buvo įskaityta ir atlikta bausmės dalis pagal ankstesnius Vilniaus apygardos teismo 1997 metų vasario ir Vilniaus apygardos teismo 2006 gruodžio nuosprendžius.

Iš viso už įvairius nusikaltimus ne kartą teistas H. Daktaras už grotų praleido 20 metų ir šešis mėnesius.

Pagal šių metų kovą Seimo priimtas pataisas, iki gyvos galvos nuteistas žmogus po 20 metų įkalinimo gali prašyti teismo peržiūrėti bausmę. Įvertinęs nuteistojo elgesį, teismas gali nustatyti terminuotą laisvės atėmimo bausmę nuo penkerių iki dešimties metų.

Šios pataisos priimtos įgyvendinant Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimą. Strasbūro teismas 2017 metais konstatavo, kad Lietuva pažeidžia iki gyvos galvos nuteistų asmenų teises, nesudarydama jokios realios galimybės jiems išeiti į laisvę.

H. Daktaras Klaipėdos apygardos teismo 2013 metų birželį nuteistas dėl to, kad 1993–2000 metais vadovavo nusikalstamam susivienijimui. Jo dalyviai buvo ginkluoti sprogmenimis ir sprogstamosiomis medžiagomis, šaunamaisiais ginklais, naudotais ir planuotais panaudoti daromuose nusikaltimuose – nužudymuose, turto prievartavimuose, plėšimuose.

H. Daktaras anksčiau šiais metais kreipėsi į Klaipėdos apygardos teismą, vėliau – Apeliacinį teismą, prašydamas sušvelninti jam skirtą bausmę. Tuomet šie teismai jo skundus atmetė.

Pirmąsyk už grotų H. Daktaras atsidūrė būdamas 19 metų. Ketvirtadienį jis švęs 62-ąjį gimtadienį.

 

H. Daktaro teismas dėl galimybės išeiti anksčiau

Vilmanto Raupelio nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (23)

ALGIS

PABIJOS EUROPOS IŠKRYPĖLIŲ IR SUŠVELNINS .

...

Taip, bausmę 'Įkalinimas iki gyvos galvos' galima keist TIK į mirties bausmę - ji ankstesnio nuosprendžio nepanaikina.

pasiulimas

is siusti i anglija be teises sugrysti
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS