Teismui perduota pesticidų kontrabandos byla | Diena.lt

TEISMUI PERDUOTA PESTICIDŲ KONTRABANDOS BYLA

  • 0

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) antradienį pranešė atskleidusi grupuotę, užsiėmusią pesticidų kontrabanda.

Trys kaltinamieji stos prieš teismą, dar vienas jau yra nubaustas baudžiamuoju įsakymu.

Bylos duomenimis, keturi kauniečiai iš Kinijos per Jungtinę Karalystę į Lietuvą gabeno falsifikuotas „Basis“, „Granstaras“, „Glinas“, „Cerone“, „Opus“, „Aktara“, „Akcetamiprid“ ir kitas augalų apsaugos priemones.

Neturėdami prekių ženklo savininkų – JAV, Vokietijos ir Šveicarijos įmonių ar jų įgaliotų atstovų Lietuvoje leidimo, panaudodami specialiai įgytą tarą, jie išpilstydavo augalų apsaugos priemones į pakuotes, neatitinkančias teisėtų gamintojų originalioms prekėms keliamų reikalavimų.

Pasak FNTT, pateikus mėginius tyrimams nustatyta, kad visi jie nėra originalūs, neturi su jais bendros kilmės, pakuotės ir ženklinimai neatitinka teisėtų gamintojų gaminamų originalių prekių specifikacijos.

Kaltinamieji Jungtinėje Karalystėje registruotos bendrovės direktoriumi paskyrė nieko apie nusikaltimus nežinojusį asmenį. Lietuvoje jie taip pat buvo įkūrę kelias bendroves ir dalį jų dokumentų perdavė asocialiems asmenims, taip, FNTT teigimu, siekdami išvengti atsakomybės.

FNTT tyrėjai atliko 15 kratų įtariamųjų namuose, transporto priemonėse, įmonėse ir kitose vietose.

Jie aptiko ir nelegaliai atvežtų augalų apsaugos priemonių sandėliavimo vietą, kurioje rasta beveik tona birių ir beveik 2 tūkst. litrų purškiamų draudžiamų augalų apsaugos priemonių – pesticidų, jų fasavimui specialiai pritaikytos taros, etikečių.

Rastų augalų apsaugos priemonių vertė pagal teisėtų gamintojų gaminamų originalių prekių vertę – beveik 660 tūkst. eurų.

Byla perduota nagrinėti Kauno apylinkės teismui.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS