Vyriausybės programoje deklaruojamas siekis minimalios mėnesinės algos (MMA) ir vidutinio atlyginimo santykį padidinti iki 50 proc. primena graikišką scenarijų ir gali sumažinti šalies konkurencingumą. Tai teigia Lietuvos pramonininkų konfederacijos atstovai.
Pasak jų, jau MMA padidėjimas iki 1 tūkst. litų trečdaliui pramonės įmonių sukels finansinių sunkumų.
"Tos nuostatos, kuriose kalbama apie minimalios ir vidutinės algos santykio didinimą iki 50 proc., iš tikrųjų šiek tiek primena graikišką scenarijų. Toks scenarijus galiausiai priveda prie labai skaudžių padarinių ir tai reikėtų turėti omenyje", – pareiškė Lietuvos pramonininkų konfederacijos Ekonomikos ir finansų departamento analitikas Aleksandras Izgorodinas.
Pasak jo, dabar MMA ir vidutinio atlyginimo santykis siekia 41 proc. ir visiškai atitinka ES vidurkį. Šį santykį padidinus iki 50 proc., nukentėtų valstybės konkurencingumas.
"Per krizę atkurtas verslo konkurencingumas yra viena priežasčių, kodėl Lietuvos pramonė ir eksportas sparčiai auga. Ir tai viena priežasčių, kodėl ekonomikos augimas paspartėjo. Mums šiuo metu būtų labai nepalanku prarasti tą konkurencingumą", – sakė A.Izgorodinas.
Jo teigimu, MMA didinimas iki 1 tūkst. litų neturės įtakos 68 proc. didžiųjų Lietuvos gamintojų. Tačiau, pasak jo, maisto, tekstilės ir medienos gamintojai šį didėjimą pajus ir tai gali sukelti finansinių sunkumų.
"Neigiamą įtaką pajustų kas trečias gamintojas", – tvirtino analitikas.
Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad MMA padidėjimas gali sukelti infliaciją.
Naujausi komentarai