G.Scheidt pasaulio taurės varžybose liko dešimta | Diena.lt

G.SCHEIDT PASAULIO TAURĖS VARŽYBOSE LIKO DEŠIMTA

Planetos „Laser Radial“ klasės buriavimo čempionė bei Londono olimpinių žaidynių dalyvė Gintarė Scheidt finišavusių septynių etapų pasaulio taurės varžybų galutinėje įskaitoje su 41 tašku užėmė dešimtąją vietą.

Aušra Milevičiūtė (14 tšk.) šioje klasėje buvo 33-ia, o Viktorija Andrulytė (7 tšk.) tarp 80 įskaitinių taškų pelniusių buriuotojų tenkinosi 55-ąją pozicija.

Visos trys Lietuvos buriuotojos dalyvavo trijuose pasaulio taurės etapuose iš septynių, o A. Milevičiūtė ir V. Andrulytė savo įskaitinius taškus pelnė šios savaitės baigiamojoje - Kylio (Vokietija) regatoje.

Pasaulio buriavimo taurės savininke „Laser Radial“ klasėje tapo britė Alison Young (82 tšk.), aplenkusi australę Krystal Weir (81 tšk.) bei kinę Lijia Xu (77 tšk.).

Trečiadienį Kylio regatos finaliniame - aštuntajame - plaukime A. Milevičiūtė finišavo penkta ir su 63 baudos taškais galutinėje įskaitoje liko septinta.

Keturiolikta šioje klasėje buvo Viktorija Andrulytė (84 baudos tšk.), o trečioji Lietuvos buriuotoja Milda Eidukevičiūtė su 214 baudos taškų tenkinosi 38-ąją pozicija tarp 42 dalyvių.

„Laser Radial“ klasės Kylio regatoje nugalėjo baltarusė Tatjana Drozdovskaja (19 baudos tšk.), aplenkusi vokietę Franziską Goltz (21 baudos tšk.) ir lenkę Anną Weinzieher (25 baudos tšk.).

Vyrų „Laser“ klasėje 32-as tarp 73 buriuotojų Kylyje liko Rokas Milevičius (100 baudos tšk), kuris bendrojoje pasaulio taurės varžybų rikiuotėje įskaitinių taškų nepelnė.

Šioje klasėje Kylio regatoje triumfavo vokietis Phipippas Buhlis (11 baudos tšk.), antrąją vietą užėmė kitas Vokietijos buriuotojas Simonas Grotelüschenas (19 baudos tšk.), o trečias liko Andy'is Maloney'is (29 baudos tšk.) iš Naujosios Zelandijos.

Bendrojoje pasaulio taurės įskaitoje pirmoji vieta „Laser“ klasėje atiteko australui Tomui Burtonui (70 tšk.), aplenkusiam amerikietį Charlie'į Buckinghamą (69 tšk.) ir A. Maloney'į (66 tšk.) iš Naujosios Zelandijos.

„RS:X“ klasės planetos taurės varžybų galutinėje rikiuotėje aštuonioliktas su 18 įskaitinių taškų buvo olimpietis Juozas Bernotas, o Martynas Juodeška (5 tšk.) tarp 61 taškus pelniusio burlentininko liko 54-as.

Šios klasės nugalėtoju bendrojoje įskaitoje tapo norvegas Sebastianas Wang-Hansenas (44 tšk.), antras finišavo olandas Dorianas Van Rijsselberge'as, o trečiąja pozicija tenkinosi prancūzas Julienas Bontempsas (abu - po 39 taškus).