Festivalis „Permainų muzika“ išeis į atvirą erdvę | Diena.lt

FESTIVALIS „PERMAINŲ MUZIKA“ IŠEIS Į ATVIRĄ ERDVĘ

  • 0

Festivalis „Permainų muzika“ šiemet pirmąkart išeis į atvirą erdvę – šalia Klaipėdos koncertų salės esantį parką. Rugsėjo 21 d. nuo 18.30 val. jame veiks garso instaliacija ,,Mirštantis. Miestas. Gyvenimui“, vėliau pereisianti į koncertą. Tai išskirtinai klaipėdietiškas renginys, kurio tiek tematika, tiek autorius ir atlikėjai susiję su uostamiesčiu.

Klausytojai galės dalyvauti

Juos įkvepia uosto garsai – galingas industrinės romantikos užtaisas, kontrastuojantis su kurortinio pajūrio miesto iliuzija. Dažnas klaipėdietis save suvokia viena koja stovintį ant uosto krano stogo, aplink kurį nuolat vyksta triukšmingas judėjimas, o kita – ant Olando Kepurės skardžio ir žiūrintį į jūrą. O ji taip pat nuolat juda, banguoja, ošia.

Originalios Donato Bielkausko sukurtos garso instaliacijos idėja – sujungti savo prigimtimi skirtingą garsų turinį, tai yra industrinės Klaipėdos garsus su natūraliais Klaipėdos pajūrio gamtos garsais. Industrinis peizažas perdengiamas natūraliu gamtos kraštovaizdžiu. Negyva jungiama su gyva, tai pereinant iš vieno į kita, tai drastiškai vienam kitą naikinant. Uosto pramonės ir gamtos sukurtą garso architektoniką papildo autorinė D.Bielkausko muzika, kuriai būdingas etnomuzikos ir ambiento skambesys.

Instaliacija bus perteikta dviem stereosistemomis, kurios leis vienu metu skambėti A + B garso turiniui skirtingose erdvės pusėse, todėl klausytojai galės interaktyviai dalyvauti joje. Jie patys pasirinks, kurio šaltinio klausytis, patys koreguos garso santykio balansą, taip netiesiogiai išreikšdami savo, kaip miesto gyventojų, prioritetus.

Tapo žinomas kaip Donis

Instaliacija laipsniškai pereis į koncertą, kuriame kartu su D.Bielkausku (akustiniai instrumentai, elektronika) pasirodys Kristijonas Lučinskas (akustiniai instrumentai, elektronika) ir Viktoras Rubežas (mušamieji).

Originali ir įvairialypė D.Bielkausko muzika skamba lietuvių režisierių teatro spektakliuose ir kino filmuose, ji gyvai atliekama daugelyje alternatyvių festivalių, meno galerijose ir tarptautiniuose kultūros renginiuose. Talentingas kūrėjas ir multiinstrumentininkas taip pat žinomas kaip garso ir vaizdo menininkas, fotografas.

Savo kūrybinės veiklos pradžioje 1994 m. į Lietuvos muzikos sceną jis įžengė kaip Donis, sukūręs postfolklorinės muzikos projektą. Jame Donatas darniai susiejo senąjį baltišką folklorą ir šiuolaikines muzikos aranžuotes, apipintas autentiškų liaudies instrumentų melodijomis ir grakščia elektroninių garsų architektūra. Donis išleido kelis muzikos albumus, tarp kurių svarbiausiu tapo karinio-istorinio folkloro motyvais paremtas CD ,,Bite lingo“, įrašytas su Rasa Serra ir ansambliu ,,Kuršių ainiai“. Šis CD buvo pripažintas vienu vertingiausių nacionalinės scenos produktų.

Koncertuos tryse

Savo kūryboje ir gyvų koncertinių pasirodymų metu D.Bielkauskas naudoja autentiškus ir modifikuotus lietuvių liaudies bei elektroninius instrumentus, taip autentišką folklorą sujungdamas su šiuolaikinės muzikos garsynu.

Kartu su D.Bielkausku projekte muzikuosiantis K.Lučinskas – muzikos autorius, atlikėjas, garso dizaineris, taip pat kuriantis ir garso takelius filmams, muziką teatro ir šokio spektakliams, užsiimantis garso (sample) bibliotekų leidyba savo įkurtoje studijoje „Soundprovocation“.

Trečiasis koncerto dalyvis V.Rubežas – būgnininkas, perkusininkas, aktyviai koncertuojantis džiazo ir populiariosios muzikos scenoje, jaunųjų atlikėjų menų studijos JAM vadovas.

Nepaisant permainingų klaipėdietiškų orų, organizatoriai ir atlikėjai tikisi, kad nemokamas „Permainų muzikos“ festivalio renginys parke sulauks klausytojų dėmesio.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS