Festivalyje „Salve Musica“ – Kalėdų balsai | Diena.lt

FESTIVALYJE „SALVE MUSICA“ – KALĖDŲ BALSAI

  • 0

Kalėdinės giesmės kuriamos ir atliekamos visame pasaulyje, tad jų įvairovė – įspūdinga. Rinktinė jų dalis pateko į šventišką programą, pavadintą „Džiaugsmingų šventų Kalėdų“. Šiame festivalio „Salve Musica“ koncerte pagrindinis dėmesys bus skiriamas vokalinei ir chorinei muzikai, kuri krikščioniškai tradicijai ypač svarbi.

Klaipėdos choro „Aukuras“ skambesį papildys artistiška solistė Lina Rastokaitė, o instrumentais pritars Klaipėdos kamerinio orkestro styginių kvintetas bei klavesinininkas Vilimas Norkūnas. Šią Alvydo Vizgirdos režisuotą programą bus galima išgirsti ir pamatyti gruodžio 22 d. 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje.

Aktorė L.Rastokaitė ne tik vaidina, bet ir dainuoja. Iš žinomiausių miuziklų ir muzikinių kino filmų dainų ji yra paruošusi dviejų dalių programą. „Aš noriu stovėti scenoje. Man patinka bet koks su kūryba susijęs procesas – nesvarbu, ar tai naujos dainos ruošimas, ar net filmavimasis seriale „Saldi nuodėmė“. Man patinka pats procesas. Ir kuo toliau, tuo labiau suprantu, kad taip tenoriu gyventi“, – viename interviu teigė Klaipėdos koncertų salės festivalyje debiutuosianti dainuojanti aktorė. L.Rastokaitė Klaipėdoje baigė dramos teatro režisūros ir vaidybos studijas, bet aktyviai reiškiasi ne tik teatro scenoje. Ji kaip prodiuserė ir režisierė kuria bei įgyvendina meno projektų ir visuomeninių renginių idėjas. Aktorė sukūrė kelis vaidmenis kino filmuose, dėmesio sulaukė ir televizijos projekte „Lietuvos balsas“, kurį net laimėjo.

„Kalėdinės giesmės gausiai paplitusios visame krikščioniškame pasaulyje. Koncerte skambės populiarios Kalėdų giesmės lietuvių, anglų, rusų, italų, lotynų kalbomis“, – intrigavo Klaipėdos choro „Aukuras“ meno vadovas ir dirigentas Alfonsas Vildžiūnas. Jo vadovaujamo kolektyvo repertuare rastume įvairių epochų ir stilių pasaulietinės bei bažnytinės muzikos, džiazo kompozicijų ir spiričiuelų aranžuočių.

Už renginio režisūrą atsakingas žinomas Klaipėdos režisierius A.Vizgirda. Solistei ir chorui akompanuos Klaipėdos kamerinio orkestro styginių kvintetas: Angelė Čiuberkienė (pirmasis smuikas), Rimantė Agintaitė (antrasis smuikas), Auksė Kaziukaitienė (altas), Jurgis Karbauskas (violončelė), Romas Grigaitis (kontrabosas).

Senosios muzikos entuziastas V.Norkūnas koncerto skambesį praturtins klavesino tembru. Šios aktyvios asmenybės veikloje svarbią vietą dar užima vargonai, chorvedyba, vadovavimas senosios muzikos ansambliams, be to, jis dažnai veda seminarus.

Ypatingas koncerte skambėsiantis kūrinys – Nijolės Sinkevičiūtės „Kalėdų maldos“. Programoje dar bus atliktos Zitos Bružaitės, Mykolo Natalevičiaus, Dietericho Buxtehudės bei pasaulio tautų kalėdinės chorinės giesmes.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS